سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶

PetroEnergy Information Network

یادداشت و تحلیل

بررسی اجمالی دلایل افزایش مصرف سوخت
پالایش و پخش آمار مصرف بنزین کل کشور در روزهای اخیر افزایش خیره‌کننده ای داشته است و این موضوع به دغدغه‌خاطر رسانه‌ها و برخی افراد تبدیل شده است.
یکشنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۲
تحلیلی چندسطحی از مسئولیت اجتماعی صنعت نفت در ایران
نفت مسئولیت اجتماعی شرکت‌ بر ایده فراتر رفتن از الزامات قانونی فعالیت کسب‌ وکارها و رسیدن به تأثیرگذاری مثبت بر محیط و ذینفعان از جمله مشتریان، مردم اجتماعات میزبان کسب‌وکار، کارکنان و همه آن‌ها که تحت تأثیر فعالیت شرکت قرار می‌گیرند بنا شده است.
چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵
چه کسی رشوه گرفت؟
نگاهی به اتهام مخالفان قرارداد توتال
نفت پس از این‌که قرارداد اخیر نفتی بین کنسرسیوم توتال، شرکت دولتی نفتی چین و شرکت پتروپارس امضا شد، مخالفان دولت یازدهم و دوازدهم وارد میدان شدند و پس از این‌که موفق به بر هم زدن قرارداد با مطالب مطروحه خود نشدند، ادعای افشای مدارک و اسناد پیرامون پرداخت رشوه از سوی شرکت توتال در ایران را مطرح کردند، مدارکی که ماخذ اصلی آن وزارت دادگستری و کمیسیون بورس اوراق بهادار آمریکاست.
سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۹
اهمیت قرارداد توسعه فاز 11 پارس جنوبی
نفت نخستین قرارداد در قالب شرایط عمومی‌ساختار و الگوی جدید نفتی مصوب هیئت وزیران، هفته گذشته برای توسعه بخش دریایی فاز ۱۱ پارس جنوبی میان شرکت ملی نفت ایران و کنسرسیومی‌متشکل از توتال‌، CNPCI (شاخه بین‌المللی شرکت ملی نفت چین) و پتروپارس به عنوان شریک ایرانی به امضا رسید.
شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۳
آغاز راهی دشوار
نفت قرارداد با توتال آغاز راهی است که باید با جدیت و تدبیر در حوزه نفت و گاز ادامه یافته و به دیگر حوزه‌های اقتصادی و تجاری تسری پیدا کند.
شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳
فروپاشی دیوار تحریم
نفت اگر توافق‌نامه برجام را به ترک برداشتن دیوار تحریم تعبیر کنیم، بی‌شک قرارداد هفته گذشته با ایران با توتال را باید فروریختن این دیوار دانست، این قرارداد فتح‌بابی است که پس از سال‌ها تحریم مطلق، دروازه‌های کشور را به سوی سرمایه‌گذاران خارجی باز کرد و بعد از مدت‌ها اولین شرکت معتبر بین‌المللی نفتی مجددا وارد بازار ایران شد.
شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۶
آقای زنگنه، بازهم قراردادهای بزرگ ببندید
نفت آقای زنگنه! آن کس که باید به شما بگوید سرمایه‌گذاری خارجی بشود، باید با جهان تعامل سازنده کنیم، باید جلو رانت‌خواری‌ها را بگیریم، باید چهره زشت فقر را از کشور بزداییم، باید پشت سر هم قرارداد ببندیم و گزینه‌های خود را بیشتر کنیم ملت بزرگ ایران است که در 29 اردیبهشت ماه با صدای رسا و رسمی و محکم و بی‌تردید به آقای روحانی آری گفتند.
شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۴
صفحه ۱ از ۱۵ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ بعدی »