جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶

PetroEnergy Information Network

یادداشت و تحلیل

تعیین سقف پاداش بازنشستگی و دست بردن در جیب کارکنان نفت
نفت نزدیک به 110 سال است که درآمدهای حاصل از فروش نفت تامین کننده بخش اعظم بودجه اداره کشور است. کشف نفت در مسجد سلیمان در سال 1908 و هم عصر با حکومت قاجار در ایران اتفاق افتاد و آرام آرام رفاه و آبادانی که رهاورد حاصل از ورود درآمدهای نفتی به اقتصاد ایران بود چنان در ساختار زندگی ایرانی رخنه کرد که امروزه حتی تصور حذف پول نفت در بودجه یک خواب آشفته برای اقتصاد ایران است.
شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۰
​انرژی؛ دروازه گسترش روابط ایران و هند
به بهانه سفر رئیس جمهوری به هند
نفت حسن روحانی، رئیس جمهوری در حالی فردا عازم دهلی نو برای گسترش روابط میان ایران و هند است که انرژی و نفت نقشی بسزا در این روابط دارد. فروش نفت، گاز و علاقه‌مندی شرکت‌های هندی برای حضور در طرح‌های نفتی ایران از محورهای همکاری 2 کشور در بخش انرژی است.
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۸
این بمب ساعتی را دریابید
نفت برخی تاسیسات و تجهیزات صنعت نفت آنقدر قدیمی است که می‌توان آنها را به بمب ساعتی توصیف کرد، بمبی که هر لحظه آماده انفجار است و خسارت‌های جانی و مالی آن قابل برآورد نیست.
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۹
افت قیمت نفت؛ دلایل و دورنما
نفت عوامل متعددی از رویدادها و تحولات سیاسی گرفته تا رخدادهای اقتصادی در گوشه و کنار جهان بر قیمت نفت در بازارها تاثیرگذار هستند، به نحوی که یک رویداد سیاسی یا اقتصادی می‌تواند قیمت نفت را افزایش یا کاهش دهد.
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۶
منابع مالی پنهان در توسعه حمل‌ونقل عمومی
نفت اجرای سیاست نوین تامین مالی که می‌توان از آن به‌ عنوان یک منبع پنهان یا منابع حاصل از صرفه‌جویی در مصرف انرژی نام برد،افزون بر افزایش بهره‌وری در حوزه انرژی، زمینه افزایش رفاه، رونق تولید، ایجاد اشتغال و رفع مخاطراتی مانند آلودگی هوا در شهرهای بزرگ را فراهم می‌کند.
شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۶
نشست خبری وزیر نفت و چند نکته
نفت نشست خبری وزیر نفت به مناسبت دهه فجر، دیروز (یکشنبه، 15 بهمن‌ماه) برگزار شد و بیژن زنگنه در مدت حدود 2 ساعت به پرسش‌های متعدد رسانه‎های داخلی و خارجی پاسخ داد؛ پاسخ‎هایی در خور تامل و توجه.
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۳
تولید پایدار و صیانتی بر مدار تدبیر و دانش
نفت
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۸
صفحه ۱ از ۱۵ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ بعدی »