چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶

PetroEnergy Information Network

یادداشت و تحلیل

چرا زنگنه؟
نفت ترکیب کابینه‎ها در دولت‎های مختلف همواره برای خود معمایی بوده است. برخی نگاهشان دایر بر این بوده است که کابینه را به جوانان بسپرند و برخی دیگر کابینه را به سالخوردگان سپرده‎اند اما مهم، این وجه یا آن وجه نیست. مهم حضور آدم‎هایی است که بتوانند در کوران حوادث و رویدادها از پس برنامه‎ریزی برای حل مشکلات بر آیند و در مقابل مشکلات به اصطلاح ضربه فنی نشوند!
سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۲
وقتی رشد مصرف بنزین هم سیاسی می‌شود
پالایش و پخش این‌بار غوغا با بهانه تازه‌ای آغاز شد، به‌کارگیری واژه «غیرعادی» برای افزایش ٨,٥ درصدی مصرف بنزین از سوی معاون‌ مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، دستمایه انتقادها علیه وزارت نفت بود.
یکشنبه ۰۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۹:۲۹
بررسی اجمالی دلایل افزایش مصرف سوخت
پالایش و پخش آمار مصرف بنزین کل کشور در روزهای اخیر افزایش خیره‌کننده ای داشته است و این موضوع به دغدغه‌خاطر رسانه‌ها و برخی افراد تبدیل شده است.
یکشنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۲
تحلیلی چندسطحی از مسئولیت اجتماعی صنعت نفت در ایران
نفت مسئولیت اجتماعی شرکت‌ بر ایده فراتر رفتن از الزامات قانونی فعالیت کسب‌ وکارها و رسیدن به تأثیرگذاری مثبت بر محیط و ذینفعان از جمله مشتریان، مردم اجتماعات میزبان کسب‌وکار، کارکنان و همه آن‌ها که تحت تأثیر فعالیت شرکت قرار می‌گیرند بنا شده است.
چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵
چه کسی رشوه گرفت؟
نگاهی به اتهام مخالفان قرارداد توتال
نفت پس از این‌که قرارداد اخیر نفتی بین کنسرسیوم توتال، شرکت دولتی نفتی چین و شرکت پتروپارس امضا شد، مخالفان دولت یازدهم و دوازدهم وارد میدان شدند و پس از این‌که موفق به بر هم زدن قرارداد با مطالب مطروحه خود نشدند، ادعای افشای مدارک و اسناد پیرامون پرداخت رشوه از سوی شرکت توتال در ایران را مطرح کردند، مدارکی که ماخذ اصلی آن وزارت دادگستری و کمیسیون بورس اوراق بهادار آمریکاست.
سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۹
اهمیت قرارداد توسعه فاز 11 پارس جنوبی
نفت نخستین قرارداد در قالب شرایط عمومی‌ساختار و الگوی جدید نفتی مصوب هیئت وزیران، هفته گذشته برای توسعه بخش دریایی فاز ۱۱ پارس جنوبی میان شرکت ملی نفت ایران و کنسرسیومی‌متشکل از توتال‌، CNPCI (شاخه بین‌المللی شرکت ملی نفت چین) و پتروپارس به عنوان شریک ایرانی به امضا رسید.
شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۳
آغاز راهی دشوار
نفت قرارداد با توتال آغاز راهی است که باید با جدیت و تدبیر در حوزه نفت و گاز ادامه یافته و به دیگر حوزه‌های اقتصادی و تجاری تسری پیدا کند.
شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳
« قبلی ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ صفحه ۱۰ از ۱۵ ۱۱ ۱۲ ۱۳ ۱۴ بعدی »