چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶

PetroEnergy Information Network

یادداشت و تحلیل

آغاز فعالیت مدیران جوان در صنعت نفت
پالایش و پخش
سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۹
تحلیلی بر سیاست حضور ایران در بازار جهانی LNG
نفت بازار جهانی تجارت گاز طبیعی که به دلیل وابستگی به صادرات از طریق خط لوله و تجارت منطقه‌ای در مقایسه با نفت خام با محدودیت‌هایی روبه‌رو بود، با ورود صادرات از طریق روش LNG (گاز طبیعی مایع شده) مرزهای منطقه‌ای را درنوردید و به بازارهای دوردست قدم گذاشت.
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۹
کنگره نفت و نیرو و مباحث بالادستی نفت ایران
نفت سومین کنگره راهبردی نفت و نیرو با خبرهای متنوعی در حوزه بالادست صنعت نفت همراه بود؛ از بسته پنج میلیارد دلاری نگهداشت و افزایش تولید تا راهکارهای جدید برای تامین منابع مالی و از برنامه‎ریزی برای مطالعه کل مخازن نفت و گاز تا فراهم شدن امضای قرارداد احداث نخستین واحد FLNG در کشور.
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۵
پایان هیاهوی ترامپ
نفت سخنرانی دونالد ترامپ در باره ایران گرچه به مانند دیگر سخنرانی‌های وی پرهیاهو بود، اما مضمون این سخنان شامل یک پیام مهم بود و آن پایان هیاهوی برجامی ترامپ است، وی پیش از انتخابات ریاست جمهوری، روی مسئله برجام متمرکز شده و یکی از سیاست‌های اصلی خود را پایان برجام اعلام کرده بود.
یکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۲
انقلاب انرژی پاک
نفت در دو سال گذشته، انقلاب انرژی پاک به‌طور پیوسته در حال گسترش است. به طوری که افزون بر حرکت نظام انرژی جهان به سمت استفاده هر چه بیشتر از منابع انرژی پاک و تجدیدپذیر، تعدادی از کشورها، تصمیم خود را برای ممنوعیت استفاده از خودروهای با موتور احتراقی اعلام کرده‌اند.
یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲
رابطه قیمت، تقاضا و مصرف بنزین
پالایش و پخش براساس قانون تقاضا، کشش قیمتی تقاضا مقدار تغییر تقاضا را نسبت به تغییر قیمت اندازه‌گیری می‌کند. این کاهش قیمت در اشکال مختلفی مانند «کاهش ارزش» بر اثر «نرخ تورم» قابل محاسبه است. در اقتصادهایی که دچار تورم بالا هستند؛ افزایش سطح عمومی قیمت‌ها در صورت افزایش نیافتن قیمت یک کالای پرکشش می‌تواند کارکردی مانند کاهش قیمت داشته باشد.
دوشنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۸
نگاهی تاریخی به آسیب‌های توسعه نیافتن پارس جنوبی
نفت قراردادهای ٣٥ ماهه توسعه پارس جنوبی با هدف جبران عقب‌ماندگی چند دهه‌ای ایران در برداشت از این میدان مشترک با پیمانکاران مختلف داخلی امضا شد.
دوشنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۳
« قبلی ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ صفحه ۶ از ۱۵ ۷ ۸ ۹ ۱۰ بعدی »