چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶

PetroEnergy Information Network

یادداشت و تحلیل

رای اعتماد و توسعه در صنعت نفت
نفت عوامل موثر بر جذب سرمایه‌ خارجی را می‌توان به سه دسته کلی «عوامل اقتصادی»، «عوامل سیاسی- اجتماعی» و «عوامل طبیعی- فرهنگی» دسته‌بندی کرد.
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۵
ضرورت تعدیل قیمت CNG
پالایش و پخش یکی از مباحث مهم در همه‌گیری استفاده از CNG به عنوان سوخت خودروها، مقوله‌ی قیمت این سوخت و تبعات مترتب بر آن است.
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۷
سرمایه‌گذاری در صنعت CNG؛ محدودیت‌ها و مزایا
پالایش و پخش ارزان بودن گاز طبیعی نسبت به سوخت‌های مایع، شبکه گسترده گازرسانی در کشور و مصرف بسیار بالای سوخت‌های فسیلی مایع، انتخاب CNG را به عنوان سوخت جایگزین از لحاظ اقتصادی در کشور ما توجیه‌پذیر می‌کند.
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۹
مبانی کارکردی شرکت‎های E&P در سطح بین‎الملل
دولت و مجلس کتاب «مدیریت پروژه‌های بالادستی صنعت نفت در شرکت‌های اکتشاف و تولید (E&P)» با هدف تشریح مبانی کارکردی و عملیاتی شرکت‎های فعال در حوزه اکتشاف و تولید (E&P) در سطح بین‌الملل، به عنوان گامی کوچک برای حرکت در مسیر توسعه کشور و به منظور تدوین منابع علمی که به نحو جامعی نیازهای مرتبط با شناخت این حوزه را مرتفع سازند، ترجمه شده و به تازگی منتشر شده است.
یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۴
پارلمان، قدرشناس زنگنه
نفت همانگونه که پیش بینی می‌شد، مهندس بیژن زنگنه به عنوان وزیر نفت پیشنهادی دولت دوازدهم معرفی شد تا وی بتواند برنامه‌های خود را برای جذب سرمایه گذار و توسعه میدان‌های نفت و گاز کشور در دولت دوازدهم ادامه دهد.
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۳
زنگنه، فقط وزیر نفت نیست
نفت بازار گمانه‌زنی درباره ترکیب کابینه دولت دوازدهم به اوج خود رسیده است، جریان‌ها و گروه‌های سیاسی، موافقان و مخالفان دولت، اصناف و فعالان حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی، هرکدام شنیده‌ها، تحلیل‌ها و خواست‌های خود را درباره ترکیب دولت آینده و خروج افرادی از کابینه فعلی و اضافه‌شدن افرادی دیگر مطرح می‌کنند.
یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۰
در اهمیت ابقای زنگنه
نفت اگر دولت روحانی در عرصه سیاست خارجی با حضور آقای ظریف و تیم همراهش با توفیق روبه‌رو شد و با روشن‌بینی توانست شش قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل به‌ویژه قطعنامه‌های ذیل فصل هفتم آن را بلااثر کند، در سایه مدیریت آقای زنگنه هم توانست دستاوردهای نفتی غیرقابل انکاری داشته باشد.
سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۴
« قبلی ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ صفحه ۹ از ۱۵ ۱۰ ۱۱ ۱۲ ۱۳ بعدی »