English
:
۳۱ شهریور ۱۳۹۳ | Sep 22, 2014
سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی
  

آخرین‌اخبار

رونمایی از قراردادهای جدید نفت و گاز در اسفند ماه
ماجدی: شرایط حضور شرکت های بین المللی نفتی در ایران آماده است

۱۰:۴۹ (جمعه ۱۸ بهمن ۱۳۹۲)
اخبار مرتبط
» نماینده توتال با مقام های نفتی ایران مذاکره می کند
» ایران شرایط سرمایه گذاری خارجی در بخش نفت و گاز را آسان می کند

شانا _ گروه بین الملل: مدل های جدید قراردادهای نفت و گاز بعد از 5 ماه بازبینی، اسفند ماه رونمایی می شود و شرایط فعالیت شرکت های بین المللی نفتی در ایران آسان تر خواهد شد.

علی ماجدی، معاون وزیر امور بین الملل و بازرگانی وزارت نفت در گفت و گو با خبرنگار شانا با بیان اینکه بازبینی قراردادهای نفت و گاز در مرحله آخر قرار دارند، اظهار کرد: قراردادهای جدید نفت و گاز، اسفند ماه در سمیناری  در تهران ارائه خواهد شد و بعد از آن در  معرض قضاوت کارشناسان و مسئولان قرار می گیرد.

او افزود: بعد از این سمینار اگر نیاز به بازبینی این نوع قرادادها بود دوباره بازنگری می شوند و سپس این قراردادها به همراه میادین جدید نفت و گاز که قرار است توسعه پیدا کند در یک سمینار بین المللی در لندن معرفی می شوند.

معاون وزیر نفت در امور بین الملل و بازرگانی با اشاره به اینکه پس از توافق ژنو فضای مناسبی برای حضور شرکت های بین المللی در ایران فراهم شده، افزود: بعد از هشت سال خروج شرکت های بزرگ نفتی از ایران هم اکنون این شرکت ها برای بازگشت مجدد به ایران منتظر فضای جدید هستند.

او ادامه داد: این فضا در حال حاضر محیا است و ایران از حضور همه شرکت های بزرگ بین المللی در میادین نفت و گاز کشور استقبال می کند.

ماجدی درباره حضور دو شرکت بزرگ شل و توتال به ایران هم گفت: من به حضور این  شرکت ها در ایران بسیار خوشبینم.

گفتنی است شرکت های شل و توتال به دلیل حضور گسترده خود در ایران در گذشته، آشنایی کاملی نسبت به میادین نفت و گاز ایران دارند.

 

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی می‌باشد.