پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶

PetroEnergy Information Network

شنبه / ۱ اسفند ۱۳۹۴ / ۱۵:۰۸
سرویس : پتروشیمی
کد خبر : ۲۵۵۴۶۰
گزارشگر : ۲۷۷

پیشرفت بزرگترین واحد تولید متانول جهان به مرز 85 درصد رسید

شرکت متانول کاوه به عنوان بزرگترین واحد تولید متانول در جهان با ظرفیت روزانه هفت هزار تن به پیشرفت 84.31 درصدی تا پایان دیماه رسید.

به گزارش شانا، شرکت متانول کاوه با هدف ساخت بزرگترین واحد تولید متانول در جهان با درجه کیفی A–A و ظرفیت هفت هزار تن در روز در بندر دیر واقع در استان بوشهر تاسیس شده است و هم اکنون مراحل پایانی فاز ساخت و ساز خود را پشت سر می گذارد.

سرمایه گذاری پتروشیمی متانول کاوه با تشکیل کنسرسیومی با عاملیت بانک تجارت و مشارکت بانکهای ملت، تجارت و صنعت و معدن انجام می شود.

متانول مایعی شفاف و بی رنگ است که به طورگسترده در تولید انواع مختلف مواد شیمیایی همانند فرمالدئید، رزینها,DMEMTBE اسید استیک، حلالها، الفینها و غیره ... استفاده می شود. همچنین متانول را می توان به عنوان یک منبع انرژی پاک برای توربینها، اتومبیلها، سوخت بیلهای الکتریکی و غیره مورد توجه قرار داد که ضمن سازگاری با محیط زیست دارای ارزش حرارتی بالا و موثری نیز هست.

به گزارش شرکت ملی صنایع پتروشیمی، ایران به دلیل بهره مندی از ذخایر عظیم گازی در صورت سرمایه گذاری در پروژه هایی نظیر MTO/NTP برای تولید الفینها از متانول می تواند پیشتاز باشد. این طرحها می تواند مصرف متانول داخلی را به شدت افزایش دهد.

کشورهای چین، ژاپن، کره جنوبی، هند، سنگاپور، تایوان، تایلند، ترکیه، اروپای غربی با جمع کل واردات ١٥ میلیون تن عمده ترین بازارهای هدف برای متانول صادراتی خاورمیانه محسوب می شوند.
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید