پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶

PetroEnergy Information Network

سه شنبه / ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ / ۱۸:۰۲
سرویس : نفت
کد خبر : ۲۷۵۷۰۴
گزارشگر : ۲۲۱
مدیرعامل شرکت ملی حفاری اعلام کرد:

نهادینه‎سازی تخصص مهار فوران چاه‎های نفت و گاز در ایران

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: عملیات مهار و کنترل فوران چاه های نفت و گاز که تنها در انحصار چند کشور در جهان قرار دارد به همت متخصصان داخلی در ایران نهادینه شده است.

به گزارش شانا، حیدر بهمنی دیروز (۲۵ بهمن ماه) در همایشی تحت عنوان «خودباوری ملی» که در دانشکده مهندسی شیمی و نفت دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: عملیات مهار فوران چاه ها در شمار تخصص های پیچیده در صنعت نفت است که تلفیق علم و تجربه و مدیریت منسجم در آن نقش اساسی دارد.

وی در این همایش که با حضور اساتید و دانشجویان این دانشکده در سالروز آغاز عملیات مهار و کنترل فوران چاه ۵۰ کریت اهواز برگزار شد، توفیق متخصصان ایرانی در مهار فوران چاه های نفتی و گازی۵۰ اهواز، ۴۱ نفت سفید، ۲۳ و ۲۹ کنگان، ۲۴ نفت شهر در بخش خشکی و چاه های سکوی ابوذر در دریا را از افتخارات صنعت حفاری کشور عنوان کرد و گفت: مهار فوران چاه ها تا قبل از انقلاب در ایران توسط شرکت های خارجی انجام می شد و امروز نیز انجام آن در کشورهای نفتخیز جهان تنها در انحصار چند کشور است.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران ادامه داد: هماهنگی، نگرش تیمی، پذیرفتن ریسک بالا از موارد بارز در مهار فوران چاه ها است و توجه به عوامل محیطی، طراحی، انتخاب تجهیرات مناسب، پشتیبانی لجستیک و ایثار و از خودگذشتگی تیم مهار در سرعت عمل و اجرای موفق عملیات بسیار اثرگذار خواهد بود.

 بهمنی افزود: فوران چاه ها از اتفاقاتی است که وقوع آن در مناطق عملیاتی در صنعت نفت جهان اجتناب ناپذیر است، اما تجارب متخصصان، روز آمد بودن دانش تخصصی کارکنان، برخورداری از کارشناسان مجرب زمین شناس، انجام مطالعات فنی و تصمیم گیری عاقلانه مدیریت می تواند در پیشگیری از بروز چنین حوادث و کنترل به موقع آن تاثیر گذار باشد.
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید