پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶

PetroEnergy Information Network

چهارشنبه / ۳۰ فروردین ۱۳۹۶ / ۱۵:۲۸
سرویس : نفت
کد خبر : ۲۷۶۳۷۴
گزارشگر : ۲۷۷
مدیرعامل شرکت بازرگانی گاز ایران:

نخستین قرارداد فروش گاز مایع ایران به هند امضا شد

مدیرعامل شرکت بازرگانی گاز ایران از امضای نخستین قرارداد فروش گاز مایع به هند خبر داد و گفت: ایران شرایط بسیار خوبی برای عرضه فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی به بازارهای جهانی دارد.

به گزارش شانا، محمدعلی براتی امروز (چهارشنبه، 30 فروردین ماه) در حاشیه دومین کنفرانس LPG آرگوس که در هتل پارسیان آزادی برگزار شد با بیان این مطلب، اظهار کرد: نخستین سمینار در این زمینه که پارسال و پس از لغو تحریم‌ها برگزار و با استقبال بسیار خوب بین المللی روبرو شد ما را بر آن داشت که در دومین کنفرانس نیز مشارکت کنیم و به تدریج تلاش کنیم تا سهم خود را از تجارت این فرآورده در جهان به دست آوریم.

براتی افزود: در این سمینارها که همه خریداران، فروشندگان، شرکت‌های کشتیرانی، بروکرها و ... حضور دارند، تجزیه و تحلیل بازار LPG در خاور دور و خاورمیانه انجام می‌شود و بر اساس این اطلاعات تحلیلی مذاکرات با کشورهای مختلفی در حال انجام است و به تفاهم‎هایی نیز دست یافته ایم.

مدیرعامل شرکت بازرگانی گاز ایران با اشاره به این که هم اکنون، مسئولیت فروش LPG مخازن 4 و 5 پارس جنوبی و کل گوگردهای تولید شده در این منطقه بر عهده این شرکت است، تصریح کرد: این در حالی است که بر اساس مذاکرات انجام شده در این زمینه، قرار است LPG همه فازهای پارس جنوبی، پالایشگاه گاز سرخون و قشم و فجر جم نیز برای فروش به شرکت بازرگانی گاز ایران سپرده شود.

وی با بیان این که در این مدت، نشست‌های بسیار خوبی با شرکت‌های بین‎المللی فعال در این عرصه انجام شده از امضای نخستین قرارداد فروش گاز مایع به هند خبر داد و گفت: با این حال، قصد نداریم تا همه تخم مرغ‌های خود را در یک سبد بگذاریم و در تلاش برای متنوع کردن بازارهای هدف خود هستیم.

به گزارش شرکت ملی گاز ایران، دومین کنفرانس LPG آرگوس از روز سه شنبه (29 فروردین‌ماه9 در هتل پارسیان آزادی آغاز به کار کرده و امروز با برگزاری نشست‌های تخصصی به کار خود پایان خواهد داد.
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید