یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶

PetroEnergy Information Network

شنبه / ۱۵ مهر ۱۳۹۶ / ۱۲:۴۲
سرویس : گاز
کد خبر : ۲۷۸۸۸۹
گزارشگر : ۶۹۱
مدیر کل HSE وزارت نفت خبرداد

کاهش 50 درصدی حوادث صنعت نفت در نیمه نخست امسال

مدیر کل ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) وزارت نفت از کاهش 50 درصدی حوادث صنعت نفت در نیمه نخست امسال نسبت به پارسال خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از روابط عمومی شرکت ملی گاز، سیدباقر مرتضوی روز چهارشنبه (12 مهرماه) در مراسمی که به مناسبت روز ملی ایمنی و آتش‌نشانی و به منظور بزرگداشت همه دست‌درکاران حوزه ایمنی و آتش‌نشانی در ساختمان مرکزی شرکت ملی گاز برگزار شد، اعلام کرد: در 6 ماه نخست امسال، نسبت به مدت زمان مشابه پارسال، 50 درصد و نسبت به سال ۹۴، ۶۵ درصد کاهش حوادث در صنعت نفت و گاز داشته‌ایم.

وی افزود: باید تلاش کنیم تا حوادث، روند کاهشی داشته باشد و از این پس، شاهد حوادث و اتفاق‌های ناگوار در این زمینه نباشیم.

مدیر کل ایمنی، بهداشت و محیط زیست با بیان این که مسئولیت پذیری و تعهد اجتماعی بالا از شاخص‌های مثبت آتش‌نشانان است، گفت: باید تلاش کنیم تا رفتارهای ایمنی را در سازمان نهادینه کنیم.

این مقام مسئول تصریح کرد: برای این که ضرری متوجه تولید نشود، دو فرآیند باید همزمان با هم رعایت شود که عبارتند از: مدیریت دارایی‌ها (Asset Management) و مدیریت ریسک (Risk Management) و تا زمانی که یکی از این دو نباشد، پیشرفت در پروژه های صنعت نفت و گاز شتاب نمی‌گیرد.

در ادامه این مراسم، سردار محمدعلی مطیعی، معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور اظهار کرد: چند عملیات موفقیت آمیز در پدافند غیرعامل اجرا شد که از آن جمله، می‌توان به آمادگی پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی برای مقابله با تهدیدات و هوشمند سازی سامانه های شرکت گاز در برابر حملات سایبری اشاره کرد.

مراسم روز بزرگداشت آتش‌نشانی با حضور سردار مطیعی معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور، میهمانانی از شرکت DESAUTEL فرانسه و جمعی از مدیران ارشد ستاد و شرکت‌های تابع در ساختمان مرکزی شرکت ملی گاز برگزار شد.

روابط عمومی شرکت ملی گاز ایرانپست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید