یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶

PetroEnergy Information Network

شنبه / ۱۵ مهر ۱۳۹۶ / ۱۶:۴۲
سرویس : نفت
کد خبر : ۲۷۸۸۹۶
گزارشگر : ۶۸۱

اعلام فرصت‎های سرمایه‎گذاری در شرکت نفت مناطق مرکزی

مدیر برنامه ریزی شرکت نفت مناطق مرکزی، جزئیات بسته سرمایه‎گذاری این شرکت را تشریح کرد و گفت: بالغ بر 5.5 میلیارد دلار فرصت سرمایه‎گذاری در این بسته دیده شده است.

به گزارش شانا به نقل از شرکت نفت مناطق مرکزی، شهریار آقایی اظهار کرد: احداث ایستگاه‎های تقویت فشار گاز میدان‌های کنگان، هما، وراوی، نار و سرخون، توسعه میدان‎های گازی هالگان، سفیدزاخور، سپیدباغون، دی، مدار، آغار، تابناک، پازن، خارتنگ و گردان و توسعه میدان‎های نفتی آبان، پایدار، پایدار غرب، دانان، چشمه خوش، دالپری، نفت شهر، سومار، دهلران و خیام از فرصت‎های سرمایه‎گذاری در نفت مناطق مرکزی به شمار می‎رود.

وی گفت: هم اکنون، طراحی، ساخت و نصب واحدهای فرآورشی بخش گاز پالایشگاه فراشبند با هدف فرآورش روزانه ٢٠ میلیون متر مکعب گاز میدان آغار، با حدود ٣٠ درصد پیشرفت در حال اجراست و طرح جمع آوری و تزریق گاز همراه میدان نفتی چشمه خوش نیز با هدف تامین خوراک NGL3100 و تزریق گاز در میدان چشمه خوش از پیشرفت قابل ملاحظه‎ای برخوردار شده است.

آقایی از انجام مطالعات مفهومی، طراحی پایه و تهیه اسناد مناقصه EPC طرح احداث ایستگاه تقویت فشار گاز میدان هما خبر داد و افزود: این طرح به منظور نگهداشت سقف تولید به میزان بیش از ١٨ میلیون متر مکعب گاز در روز در فصول گرم و برداشت روزانه ٢٢ میلیون متر مکعب گاز در ماه‎های سرد سال در دستور کار قرار دارد.

وی درباره طرح ذخیره سازی گاز در مخزن شوریجه D و تامین سوخت پایدار برای پنج استان شرقی و شمالی کشور عنوان کرد: پارسال در مجموع یک میلیارد و ٣٩٠ میلیون متر مکعب گاز به این مخزن تزریق شده است.

به گفته مدیر برنامه‎ریزی شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق، طی 6 ماه نخست امسال، ٣٥ شرح نیاز شرکت‎های بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، شرق و غرب بررسی شده و در کمیته های بررسی فنی و عملیات فنی در حال انجام فرآیند بررسی و تصویب است.
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید