جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶

PetroEnergy Information Network

یکشنبه / ۱۶ مهر ۱۳۹۶ / ۱۰:۲۸
سرویس : نفت
کد خبر : ۲۷۸۹۰۶
گزارشگر : ۶۹۱

تعیین تکلیف توسعه 2 میدان مناطق نفتخیز جنوب تا پایان امسال

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با اشاره به برنامه‎ریزی برای توسعه چهار میدان کرنج، پارسی، رگ‎سفید و شادگان در قالب فعالیت‎های «میدان‎محور» و بر اساس مدل جدید قراردادی این شرکت، گفت: تکلیف 2 میدان از میدان‌های نامبرده تا پایان امسال مشخص می‎شود.

به گزارش شانا، بیژن عالیپور ابراز امیدواری کرد که نخستین قرارداد توسعه میدان در قالب مدل جدید قراردادی این شرکت تا دی ماه امسال امضا شود.

وی به هشت تفاهم‌نامه مطالعاتی که از ابتدای سال 95 تاکنون بین این شرکت و شرکت‎های داخلی و خارجی امضا شده است اشاره کرد و گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه‎ها، شرکت‎ها 6 ماه مهلت داشته‎اند پیشنهادها و طرح فنی و عملیاتی خود را برای توسعه و افزایش تولید میدان‌ها ارائه کنند که تعدادی از این شرکت‎ها برنامه‎های خود را ارائه داده‎اند و هم‎اکنون کارشناسان مناطق نفتخیز جنوب در حال بررسی‎های فنی، حقوقی و اجرایی این پیشنهادها هستند.

عالیپور به فعالیت‎های عملیات‎محور شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب هم اشاره کرد و افزود: برنامه‎های عملیاتی شامل حفاری چاه‌های جدید، امور چاه‎محور و تاسیسات رو زمینی به منظور افزایش تولید از 11 مخزن تحت راهبری این شرکت نهایی و از طریق برنامه‎ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت به وزارت نفت ارسال شده است.

وی با بیان این‎که با ابلاغ این برنامه به مناطق نفتخیز جنوب و اجرای آن، بسیاری از مشکلات و موانع تولید مرتفع می‎شود، ادامه داد: در این زمینه، تعدادی از شرکت‎های داخلی و خارجی متقاضی سرمایه‌گذاری و تامین منابع مالی طرح‎های این شرکت هستند که به زودی فهرست آنها برای تصمیم‎گیری در اختیار شرکت ملی نفت قرار داده می‌شود.
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید