شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶

PetroEnergy Information Network

شنبه / ۴ آذر ۱۳۹۶ / ۱۴:۲۲
سرویس : گاز
کد خبر : ۲۷۹۸۷۷
گزارشگر : ۶۹۱
در نیمه نخست امسال محقق شد

تولید 18 میلیون بشکه میعانات گازی در فازهای 6 و 7 و 8 پارس جنوبی

سرپرست پالایشگاه چهارم مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: در نیمه نخست امسال 18 میلیون بشکه میعانات گازی، 139 هزار تن پروپان و 105 هزار تن بوتان در پالایشگاه چهارم تولید شده است.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز، بهزاد سالاری، سرپرست پالایشگاه چهارم مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: در نیمه نخست امسال 18 میلیون بشکه میعانات گازی در فازهای 6 و 7 و 8 پارس جنوبی تولید شده است.

وی با بیان اینکه این پالایشگاه وظیفه تأمین خوراک سایر پالایشگاه‌های مجتمع را نیز بر عهده دارد، اظهار کرد: تا پایان شهریور از پالایشگاه چهارم بیش از 390 میلیون مترمکعب گاز ترش به پالایشگاه اول (فاز یک) ارسال شده است.

سالاری ادامه داد: در این مدت از سوی پالایشگاه چهارم یک‌هزار و 250 میلیون مترمکعب گاز ترش به پالایشگاه دوم (فازهای 2 و 3) و 789 میلیون مترمکعب گاز ترش نیز به پالایشگاه پنجم(فازهای 9 و 10) تحویل شده است.

پالایشگاه ششم (فازهای 15 و 16) نیز در 6 ماه نخست امسال بیش از 2 هزار و 155 میلیون مترمکعب گاز ترش از پالایشگاه چهارم تحویل گرفته‌اند.

سرپرست پالایشگاه چهارم مجتمع گاز پارس جنوبی در ادامه به تشریح تولید سایر محصولات این پالایشگاه پرداخت و گفت: تا پایان شهریور، این پالایشگاه بیش از 139 هزار تن پروپان و 105 هزار تن بوتان تولید کرده‌، همچنین افزون بر گاز دریافتی از سکوهای خود بیش از 326 میلیون متر مکعب گاز از جزیره سیری نیز دریافت کرده است.
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید