شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶

PetroEnergy Information Network

پنج شنبه / ۹ آذر ۱۳۹۶ / ۱۶:۵۸
سرویس : نفت
کد خبر : ۲۷۹۹۸۰
گزارشگر : ۶۹۱

هدف تحریم‌های اقتصادی توقف تولید و صادرات نفت ایران بود

عضو هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران با بیان این‌که توقف تولید و صادرات نفت ایران و از دست دادن بازار جهانی نفت از اهداف تحریم‌های اقتصادی بود، گفت: امروز با درایت وزیر نفت ایران سهم خود را در بازار جهانی نفت پس گرفته است.

به گزارش شانا، سید علی اصغر هندی ، عضو هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران، امروز (پنجشنبه، نهم آذرماه) در نخستین همایش آشنایی فرهیختگان حوزوی با صنعت نفت، با بیان این‌که در زمان تحریم، فروش نفت ایران با مشکلاتی روبه‌رو شده بود و قادر به دریافت پول محموله‌های صادرات نفت نبودیم، گفت: با تشدید تحریم‌ها صادرات و واردات نفت کاهش یافت، به طوری که در گذشته تصمیم گرفتند برای جبران کاهش واردات بنزین، سوخت تولیدی پتروشیمی‌ها را جایگزین آن کنند که یکی از دلایل آلودگی هوا همین نوع سوخت بود.

وی افزود: کاهش جذب سرمایه، محدودیت‌های بانکی، کاهش درآمدهای کشور، تحریم خرید نفت و گاز از ایران، از دست دادن بازارهای جهانی نفت، بروز ضعف‌های مالی، بیمه‌ای و حمل و نقل بین‌المللی و افزایش رانت و قاچاق از اهداف تحریم‌ها در ایران بود.

هندی به موضوع پرونده بابک زنجانی و دکل گمشده نفتی اشاره و عنوان کرد: متاسفانه بابک زنجانی با جعل اسناد و مدارک، تاسیس بانک و شرکت‌های جعلی و باز کردن سوئیفت‌های جعلی اموال بیشماری از بیت المال را هدر داد.
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید