شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶

PetroEnergy Information Network

سه شنبه / ۱۴ آذر ۱۳۹۶ / ۱۴:۱۶
سرویس : پالایش و پخش
کد خبر : ۲۸۰۰۸۸
گزارشگر : ۶۸۱

استفاده از توانمندی داخلی در پیشبرد طرح بهبود فرآیند پالایشگاه لاوان

مدیرعامل پالایشگاه لاوان گفت: با اجرای کامل طرح بهبود فرآیند پالایشگاه که در حال اجرا و رو به پایان است، فرآورده های تولیدی این شرکت با استاندارد اروپا تولید خواهد شد.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، محمدعلی اخباری در بازدید معاون مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش و دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش با اشاره به اهمیت استمرار تولید در صنعت پالایشی کشور تصریح کرد: استفاده از توان و ظرفیت فنی متخصصان پالایشگاه لاوان و صنعتگران داخلی برای رفع نیازهای فنی و مهندسی در بخش قطعات و تجهیزات، به خودکفایی منجر شده است.

وی حفظ و استمرار تولید، دستیابی به بازارهای جهانی، بهینه سازی مصرف انرژی و رعایت قوانین و استانداردهای فنی و زیست محیطی را از اهداف پالایشگاه لاوان برشمرد و همچنین گزارشی از فعالیت‌های پالایشگاه و روند پیشرفت طرح ارائه کرد.

بر اساس این گزارش ناصر بابایی معاون مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش، همراه با ناصر عاشوری دبیر کل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش و هیئت همراه از طرح‌های توسعه و بهبود کیفیت شرکت پالایش نفت لاوان بازدید کردند.

بابایی با تاکید بر اهداف اجرای طرح های بهبود فرآیند، استفاده از منافع طرح های ملی و تولید محصول با کیفیت گفت: این روند به نفع کشور و مردم است و موجب حفظ و صیانت از محیط زیست و کاهش آلاینده های زیست محیطی است.

همچنین عبدالهادی مطلق، رئیس هیئت مدیره شرکت پالایش نفت لاوان نیز در این بازدید با اشاره به مسئولیت های اجتماعی در جزیره و دهکده لاوان گفت: در این زمینه اقداماتی مانند جذب نیروهای بومی، تامین آب شرب و گاز مصرفی اهالی جزیره و توسعه زیرساخت های آموزشی و مشارکت در برنامه های فرهنگی انجام شده است.

مطلق با اشاره به اقدامات زیست محیطی پالایشگاه گفت: توسعه فضای سبز، کاهش ضایعات و کاهش گازهای آلاینده خروجی به کمتر از حد استانداردهای مورد تایید سازمان محیط زیست و اجرای طرح افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت بنزین بر اساس استاندارد اروپا از طرح‌های این شرکت به منظور حفظ و صیانت از محیط زیست است.

به گزارش شانا طرح افزایش ظرفیت و بهبود فرآیند شرکت پالایش نفت لاوان دارای 2 مرحله افزایش کمی و کیفی تولید فرآورده است که فاز نسخت آن به منظور افزایش ظرفیت از 30 هزار بشکه به 60 هزار بشکه در روز اتمام و در تیرماه 1392 به بهره برداری رسید.

با اجرای فاز 2 این طرح ظرفیت تولید بنزین معمولی به ۲ میلیون و 8۰۰ هزار لیتر ، نفت گاز 1 میلیون و 700 هزار لیتر و گاز مایع 210 تن در روز می رسد و محصولات سوخت جت به میزان 1 میلیون لیتر و گوگرد به میزان 30 تن در روز در شرکت پالایش نفت لاوان مطابق با استانداردهای جهانی تولید می شود.
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید