چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶

PetroEnergy Information Network

سه شنبه / ۲۸ آذر ۱۳۹۶ / ۱۳:۴۸
سرویس : پالایش و پخش
کد خبر : ۲۸۰۳۳۱
گزارشگر : ۶۹۱
معاون عملیات غیرصنعتی شرکت ملی نفت:

صیانت از سرمایه‌های ملی و رونق تولید و اشتغال از مهمترین اهداف ماست

معاون عملیات غیرصنعتی شرکت ملی نفت ایران گفت: صیانت از سرمایه‌های ملی و رونق تولید و اشتغال از مهمترین اهداف ما در صنعت نفت است.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، رضا خلیلی به همراه هیئتی متشکل از مدیران عالی رتبه کشور و صنعت نفت از فعالیت‌های شرکت پالایش نفت لاوان در زمینه نگهداری و ارتقای وضع سرمایه‌های سازمانی همچون نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی دیدار کرد.

وی در این بازدید، بر ضرورت حمایت از فعالیت‌های سازنده این شرکت برای اجرای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر پیشبرد سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، توجه به توسعه پایدار، عمل به تعهدهای زیست محیطی و تقویت سازوکارهای نگهداری از سرمایه‌های ملی و رونق تولید و اشتغال تأکید کرد.

بازدیدکنندگان از روند عملیات تولید فرآورده‌های نفتی، از پروژه های زیست محیطی شرکت شامل واحد تصفیه پساب های صنعتی (U-5400 ) و گوگرد سازی (U-1700) ) پالایشگاه لاوان، بازدید کردند و سپس با روند اجرای تعمیرات اساسی واحد تبدیل کاتالیستی و راه اندازی واحد ایزومریزاسیون نفتای سبک (U-1500) آشنا شدند.

در جریان این بازدید همچنین طرح موضوع افزایش دوباره ظرفیت پالایشگاه  از سوی مشاور ارشد مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی مطرح و مقرر شد؛ همکاری لازم بین شرکت نفت فلات قاره و شرکت پالایش نفت لاوان در زمینه‌های مختلف از جمله افزایش حجم انتقال و تحویل گاز تولیدی شرکت نفت فلات قاره منطقه لاوان به شرکت پالایش نفت لاوان حداقل به میزان 2 برابر ظرفیت کنونی، ساخت اسکله 90 هزار تنی و اختصاص زمین مناسب به این طرح و دیگر طرح‌های توسعه‌ای آینده تداوم یابد.

پالایشگاه لاوان با ظرفیت پالایش 56 هزار بشکه در روز شامل میعانات گازی، نفت خام و تولید فرآورده های متنوع نفتی فعالیت دارد.

خلیلی به همراه حمید بورد، مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره، مشاور ارشد مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی و جمعی از مقام‌های ارشد کشوری از پالایشگاه نفت لاوان بازدید و همزمان مجتمع ورزشی این پالایشگاه را در مراسمی افتتاح کردند.

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید