چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶

PetroEnergy Information Network

یکشنبه / ۸ بهمن ۱۳۹۶ / ۱۲:۱۰
سرویس : گاز
کد خبر : ۲۸۱۰۷۵
گزارشگر : ۶۹۱
سخنگوی شرکت ملی گاز:

بارش برف، مصرف روزانه گاز خانگی را به 500 میلیون مترمکعب رساند

سخنگوی شرکت ملی گاز گفت: بارش برف و کاهش دمای هوا سبب شد مصرف گاز خانگی در روز شنبه به 500 میلیون مترمکعب برسد که با ادامه شرایط آب و هوایی این میزان تا 550 میلیون مترمکعب نیز افزایش خواهد یافت.

مجید بوجارزاده، درباره کیفیت گازرسانی در شرایط آب و هوایی کنونی کشور و برودت هوا در 18 استان، به خبرنگار شانا گفت: گازرسانی به همه نقاط شهری و روستایی، صنایع و نیروگاه‌ها و نیز بخش‌های عمومی و تجاری مطابق همیشه و با بهترین کیفیت ادامه دارد و تغییرات آب و هوایی تاثیری در روند گازرسانی مطلوب به هم‌وطنان عزیزمان نداشته است.

وی افزود: خوشبختانه در هیچ کجای کشور گزارشی مبنی بر افت فشار گاز یا قطع گاز نداشته‌ایم، وضع شبکه گازرسانی بسیار عالی است و مردم با مشکلی روبه‌رو نمی‌شوند.

سخنگوی شرکت ملی گاز ادامه داد: از سال گذشته تمهیداتی را برای گازرسانی به همه بخش‌های کشور به ویژه شهرهای شمالی در نظر گرفتیم که خط لوله دامغان- کیاسر - ساری - نکا نیز با همین هدف در مردادماه امسال راه‌اندازی شد و بر اساس آن، گازرسانی به مناطق شمال و شمال‌شرق کشور تامین و پایدار شده است.

بوجارزاده، مصرف گاز بخش خانگی در روز گذشته را 500 میلیون مترمکعب اعلام کرد و ادامه داد: بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده طی دو روز آینده با سردتر شدن هوا ممکن است مصرف گاز بخش خانگی تا 550 میلیون مترمکعب افزایش یابد. در بخش صنعتی و نیروگاه نیز هر کدام 100 میلیون مترمکعب از گاز استفاده کرده‌اند.

سخنگوی شرکت ملی گاز درباره گازرسانی به بخش‌های صنعتی کشور تصریح کرد: از آنجا که تمهیدات لازم برای گازرسانی مناسب در نظر گرفته شده، هیچ برنامه‌ای برای محدود کردن یا قطع گاز بخش‌های صنعتی نداریم  و اگر نیاز به این کار باشد با هماهنگی صنایع اتفاق خواهد افتاد.

وی میانگین مصرف گاز در استان تهران را 90 میلیون مترمکعب در روز اعلام کرد و گفت: مشترکان گاز باید از تبدیل وسایل نفت‌سوز به گازسوز بپرهیزند و از نیروهای متخصص برای نصب وسایل گازسوز استفاده کنند، همچنین از بخاری‌های استاندارد برای گرم کردن منازل و محل کار خود استفاده کنند.

رئیس روابط عمومی شرکت ملی گاز، از مشترکان گاز درخواست کرد که همواره مصرف بهینه گاز را مد نظر داشته باشند و با مدیریت مصرف تاثیر مثبتی در گازرسانی به تمام بخش‌های کشور بگذارند.

وی تاکید کرد: با توجه به بارش برف، تمامی مشترکان نسبت به بررسی دودکش وسایل گازسوز، باز بودن مسیر دودکش، نصب کلاهک H در پشت‌بام و بررسی تبادل هوا و جریان یافتن اکسیژن کافی اقدام کنند، زیرا در صورت بروز هرگونه اشکالی در خروجی گاز منوکسید کربن، خطر مسمومیت ناشی از این گاز وجود دارد.

رئیس روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران ضمن تأکید بر استفاده نکردن از بخاری‌های بدون دودکش در محیط‌های مسکونی بسته، خاطرنشان کرد: آبی نبودن شعله بخاری، رطوبت زیاد اتاق و نامطبوع بودن فضای منزل نشانه خطر است و باید در این گونه مواقع ارتفاع دودکش و مسیر آن را کنترل کرده یا از طریق تماس با ۱۹۴ در این باره درخواست راهنمایی و کمک شود.

رئیس روابط عمومی شرکت ملی گاز، میزان درجه حرارت استاندارد در منازل در فصل سرد را ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتیگراد اعلام کرد و ادامه داد: با آغاز فصل سرد سال بر اثر بی احتیاطی و رعایت نکردن اصول ایمنی در استفاده از وسایل گرمایشی به ویژه بخاری و آبگرمکن، تعدادی از هموطنان جان خود را به علت مسمومیت با گاز منوکسیدکربن از دست می‌دهند، بنابراین امیدواریم مشترکان گاز با رعایت کامل اصول ایمنی در استفاده از وسایل گازسوز، زمستان آرام و بدون حادثه‌ای را پشت سر بگذارند.
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید