چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶

PetroEnergy Information Network

یکشنبه / ۸ بهمن ۱۳۹۶ / ۱۲:۲۴
سرویس : گاز
کد خبر : ۲۸۱۰۷۶
گزارشگر : ۶۹۱
در 9 ماه امسال

مصرف گاز شمال‌غرب کشور از مرز 20 میلیارد مترمکعب گذشت

در 9 ماه امسال، بالغ بر 20 میلیارد مترمکعب گاز طبیعی از طریق تاسیسات و خطوط لوله منطقه 8 عملیات انتقال گاز ایران منتقل شده است.

به گزارش شانا، یداله بایبوردی، مدیر منطقه 8 عملیات انتقال گاز گفت: مقدار گاز انتقالی از این منطقه برای مصارف خانگی، نیروگاه‌ها، صنایع و صادرات تا پایان آذرماه امسال، بیش از 20 میلیارد مترمکعب بوده که این آمار در مجموع افزایش 14 درصدی میزان گاز انتقالی، نسبت به مدت مشابه پارسال را نشان می‌دهد.

وی افزود: امسال از مجموع گاز انتقالی در مدت زمانی یادشده، بیش از 12 میلیارد مترمکعب گاز به شرکت‌های گاز استان‌های آذربایجان‌شرقی، غربی، اردبیل، گیلان، زنجان و کردستان برای مصارف خانگی، صنایع و نیروگاه‌ها تحویل  شده است.

مدیر منطقه 8 عملیات انتقال گاز ادامه داد: در این مدت بیش از  8 میلیارد متر مکعب گاز به پایانه‌های مرزی صادرات منتقل شده است.

مدیر منطقه 8 عملیات انتقال گاز با اشاره به شرایط جوی و تغییرات آب و هوایی اظهار کرد: گاز انتقالی در آذرماه، 2 میلیارد و 874 میلیون و 158 هزار مترمکعب بوده که این رقم نسبت به مدت مشابه پارسال، حدود 4 میلیون مترمکعب افزایش داشته است.

بایبوردی تصریح کرد: با وجود اشتراک‌پذیری‌های جدید در بخش خانگی و صنایع و نیز توسعه گاز‌رسانی، خوشبختانه با ایجاد شرایط مناسب در بخش تولید و انتقال و همچنین ارائه خدمات مطلوب، هیچگونه کمبود یا افت فشار در مناطق سردسیر و سرشاخه‌های مصرف ملاحظه نشده است.
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید