چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶

PetroEnergy Information Network

چهارشنبه / ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ / ۱۲:۳۱
سرویس : گاز
کد خبر : ۲۸۱۱۶۱
گزارشگر : ۶۹۱

مصرف گاز در کشور تثبیت شد

سخنگوی شرکت ملی گاز گفت: میزان مصرف گاز کشور در روز گذشته به 570 میلیون مترمکعب رسید که با گذشت 24 ساعت در مرز 574 میلیون مترمکعب قرار گرفت و ثبات نسبی یافت، اما همچنان لازم است با مدیریت مصرف از سوی مشترکان، این حجم گاز مصرفی کاهش یابد.

مجید بوجارزاده، درباره مصرف گاز بخش خانگی و تجاری به خبرنگار شانا گفت: امروز (چهارشنبه 11 بهمن) میزان مصرف گاز این بخش‎ها در کشور به 574 میلیون مترمکعب رسید که در مقایسه با آخرین رقم اعلام شده در روز گذشته (570 میلیون مترمکعب) تفاوت چندانی ندارد، اما این رقم برای مصرف گاز خانگی بسیار زیاد است.

وی افزود: لازم است همه هم‌وطنان با هدف پایداری گازرسانی به‌ویژه در مناطق سردسیر کشور، توجهی ویژه‌ به مصرف گاز داشته باشند و با استفاده از لباس‌های مناسب فصل سرما در منزل، مصرف گاز را کاهش دهند.

رئیس روابط عمومی شرکت ملی گاز ادامه داد: مصرف گاز در بخش صنعتی به 90 میلیون مترمکعب و در بخش نیروگاهی به 75 میلیون مترمکعب رسیده است.

به گزارش شانا، اولویت شرکت ملی گاز، تامین نیاز مشترکان بخش خانگی است، بر این اساس تا زمانی که گاز در وسایل گازسوز خانگی و تجاری مصرف شود شرکت گاز خود را موظف به تامین آن می‌داند تا مردم با افت فشار یا قطعی گاز روبه‌رو نشوند.

محقق شدن این موضوع تا جایی حائز اهمیت است که برای تامین گاز بخش خانگی ممکن است از گاز صادراتی یا صنعتی و نیروگاهی نیز کاسته شود که تاکنون چنین اتفاقی رخ نداده، اما مشترکان گاز نیز نباید با تکیه بر این ذهنیت که ایران صاحب عظیم‌ترین ذخیره گازی جهان است، به مصرف بی‌رویه آن بپردازند. 

شرکت ملی گاز در سال‌های اخیر همواره در تلاش بوده تا در مسیر ارتقای سطح تجاری اقتصادی گاز ایران در بخش منطقه و فرامنطقه‌ای گام بردارد و با صادرات گاز افزایش ارزآوری و توسعه را برای کشور به ارمغان آورد. در این میان هر ایرانی به سهم خود می‌تواند با مدیریت بسیاری از بخش‌های زندگی مانند مدیریت مصرف آب، برق، گاز و... نقشی موثر در افزایش رفاه دیگر هم‌وطنان (به ویژه هم‌وطنان مناطق سردسیر یا زلزله‌زده) داشته باشد.
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید