دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶

PetroEnergy Information Network

دوشنبه / ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ / ۱۰:۳۷
سرویس : نفت
کد خبر : ۲۸۱۲۳۱
گزارشگر : ۶۹۱
شفاف‌سازی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب درباره یک گزارش

ساخت انبار در منطقه خرمکوشک اهواز زیر نظر میراث فرهنگی است

شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در پی انتشار گزارشی مبنی بر «شرکت نفت یک محوطه باستانی را سیمان کرد» توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش شانا، متن جوابیه شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب درباره وضع منطقه باستانی خرمکوشک اهواز به شرح زیر است:

«شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب همزمان با کشف تعدادی استخوان انسانی و تکه‌های سفال در محل ساخت انبار سموم اداره مهندسی فضای سبز در منطقه خرمکوشک اهواز در تاریخ پنجم مهرماه سال 1395، عملیات اجرایی ساخت انبار را برای بررسی و اعلام نظر کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان متوقف کرد.

متعاقب بازدیدهای چند باره باستان‌شناسان از محل و پیگیری‌های مستمر این شرکت، اداره کل میراث فرهنگی استان خوزستان در نامه کتبی، ادامه عملیات ساخت انبار در محل یادشده را مشروط به انجام عملیات خاکبرداری به صورت دستی و حضور ناظر آن اداره کل بلامانع اعلام کرد.

در ادامه این پاسخ آمده است: با دریافت این مجوز، ساخت انبار در تاریخ 20 دی ماه امسال با رعایت شروط پیش گفته از سر گرفته شد و در تمام مراحل اجرای عملیات نیز کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی استان خوزستان حضور داشتند. بنابراین تاکید می‌شود شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب نسبت به حفظ آثار باستانی حساسیت و اهتمام جدی داشته و در همه فعالیت‌های اجرایی و پروژه‌های خود این موضوع را مد نظر دارد و براساس رهنمود دستگاه‌های ذی‌ربط اقدام می‌کند. توقف ساخت انبار سموم که برای بررسی دقیق کارشناسان میراث فرهنگی و اخذ مجوز لازم صورت گرفته، دلیل بر توجه ویژه به این واقعیت است.»
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید