چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶

PetroEnergy Information Network

سه شنبه / ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ / ۱۴:۴۸
سرویس : نفت
کد خبر : ۲۸۱۲۶۵
گزارشگر : ۶۹۱
بیش از 16 میلیون بشکه میعانات گازی در دی‌ماه بارگیری شد

رکورد جدید پهلودهی و بارگیری نفتکش‎ها در پایانه عسلویه

مدیرعامل شرکت پایانه‎های نفتی ایران از ثبت رکورد جدید در پهلودهی نفتکش‎ها و بارگیری میعانات گازی از گوی‌های شناور پایانه میعانات گازی پارس جنوبی در دی‌ماه امسال خبر داد.

به گزارش شانا، سیدپیروز موسوی گفت: با پهلودهی 27 فروند نفتکش در گوی‌های شناور پارس جنوبی، بارگیری میعانات گازی به مقدار 16 میلیون و 430 هزار بشکه و بارگیری همزمان سه فروند نفتکش در گوی‌های شناور 1، 2 و 3 در دی ماه امسال، پس از 15 سال رکورد جدیدی ثبت شد.

وی ادامه داد: از این مقدار، 14 میلیون و 400 هزار بشکه میعانات گازی به مقاصد خارج از کشور صادر شد.

موسوی گفت: همچنین در دی ماه امسال، 3میلیون و 300 هزار بشکه به پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس و 5 میلیون و 200 هزار بشکه نیز به پتروشیمی نوری (برزویه) ارسال شد.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران یادآور شد: حجم عملیات جابه‌جایی دریایی و خشکی میعانات گازی پارس جنوبی در دی ماه امسال از مرز 2.2 میلیون بشکه گذشت.

موسوی افزود: در حالی که میانگین تعداد نفتکش‌های بارگیری شده در ماه‌های پیشین امسال، 18 فروند بوده، اما در دی‌ماه امسال با افزایش 50 درصدی، این تعداد به 27 فروند رسید.

وی اظهار کرد: میانگین ماهانه بارگیری در 9 ماه امسال حدود 13.5 میلیون بشکه بوده، این درحالی است که در دی‌ماه امسال، با رشد 22 درصدی، این رقم به 16 میلیون و 430 هزار بشکه رسید.
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید