جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶

PetroEnergy Information Network

اطلاعات پایه صنعت نفت

میدان نفتی کوپال
میدان نفتی کوپال در 60 کیلومتری شرق شهرستان اهواز واقع شده است، وجود نفت در این میدان نفتی در سال 1344 با حفر اولین چاه به اثبات رسید و بهره‌برداری از آن با نصب تجهیزات فرآورش از سال 1349 آغاز شد.
میدان نفتی یادآوران
میدان نفتی یادآوران به ابعاد 15 در 45 کیلومتر در 70 کیلومتری جنوب غرب اهواز و شمال خرمشهر در منطقه (کوشک – حسینیه) قرار دارد.
میدان نفتی سلمان
میدان نفتی سلمان در 144 کیلومتری جنوب جزیره لاوان واقع شده است، میدان سلمان دارای یکی از بزرگترین تاسیسات نفتی در خلیج فارس بوده و با میدان ابوالبوخوش (ابوظبی) مشترک است.
میدان نفتی سروش
میدان نفتی سروش در حدود 110 کیلومتری منطقه بهرگان واقع شده است، میدان نفتی سروش در طول جنگ تحمیلی به دفعات مورد تهاجم و بمباران قرار گرفت و به دلیل خسارات وارده، تولید نفت از این میدان متوقف شد.
میدان نفتی دهلران
میدان نفتی دهلران یکی از میدان‌های نفتی ایران است که در 22 کیلومتری جنوب غربی دهلران و 180 کیلومتری کرمانشاه قرار دارد.
میدان نفتی رسالت
میدان نفتی رسالت در جنوب و در فاصله 93 کیلومتری از جزیره لاوان قرار دارد و دارای 14 حلقه چاه است، تولید روزانه از این میدان نیمه فعال 8 هزار بشکه نفت است.
میدان نفتی نصرت
میدان نفتی نصرت دارای 5 حلقه چاه تولیدی بوده و برنامه توسعه آن در قالب طرح‌های جدید بیع متقابل در اواخر سال 1378 مصوب شد.
میدان نفتی رشادت
میدان نفتی رشادت در حدود 110 کیلومتری جنوب غربی جزیره لاوان واقع شده و دارای سه مجموعه سکو به نام‌های رشادت 7، رشادت 4 و رشادت 3 است.
میدان نفتی درود
میدان نفتی درود با وسعتی بیش از جزیره خارک در زیر این جزیره و آب‌های اطراف آن قرار دارد، میدان یادشده شامل 2 بخش خشکی و دریاست که به آن درود 1 و 2 می‌گویند.
میدان نفتی نوروز
میدان نفتی نوروز در 97 کیلومتری منطقه بهرگان قرار دارد و در ابتدا دارای 14 حلقه چاه فعال بوده است که در خلال جنگ تحمیلی تاسیسات آن تقریبا به طور کامل منهدم شد.
صفحه ۱ از ۳ ۲ ۳ بعدی »