دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶

PetroEnergy Information Network

گزارش

نفت به سوی عدالت بیشتر
در پی دستور وزیر نفت برای رفع تبعیض در به‎کارگیری بانوان توانمند در صنعت نفت در این گزارش مهمترین دستورهای مهندس بیژن زنگنه در حوزه بانوان صنعت نفت در دولت یازدهم یادآوری می‎شود.
شنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۸
نفــت زن و مرد ندارد
«ما تبعیض جنسیتی را نمی‌پذیریم.» این شاه بیت سخنرانی‌های مختلف حسن روحانی در مناسبت‌های فراوان از جمله کارزار انتخابات ریاست جمهوری اخیر بود. صدای جامعه زنان از سوی رئیس جمهوری تکرار شد؛ موضوعی که روزنه‌های امید آن در دولت یازدهم هم به چشم آمد. همان زمان که رئیس جمهوری آزمون استخدامی را به تعویق انداخت تا حقوق زنان در فرصت‌های شغلی تامین و سهمیه‌های جنسیتی در مسیر رعایت عدالت اصلاح شود.
شنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۳
محصولات پتروشیمی ایران پشت دروازه‌های سن پترزبورگ
مجتمع های پتروشیمی ایران صادرات محصولات مختلف پلیمری و شیمیایی به بازار بزرگ روسیه را آغاز کردند.
چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۳
فاینانس ١٣ میلیارد دلاری کره‌ای‌ها نهایی شد
فاینانس ١٣ میلیارد دلاری کره‌ای‌ها، سد بزرگی را می‌شکند، بانک‌هایی که از همکاری با ایران هراس داشتند، بعد از این می‌توانند پروژه‌های ایرانی را فاینانس کنند، پیش‌بینی می‌شود پس از بانک‌های کره‌ای، بانک‌های ژاپنی و بعد از آن بانک‌های اروپایی راحت‌تر با ایران کار کنند.
سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰
انرژی، حمل و نقل، پتروشیمی و خودرو جذاب‌ترین حوزه ‌ها برای سرمایه‌گذاران خارجی
اگر سال 1394، سخت‌ترین سال اقتصاد ایران در دهه‌های اخیر لقب گرفته است، سال 1396 می‌تواند سال ورود به دوران جدید برای اقتصاد نام گیرد.
یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۷
زنگنه بماند حال بعضی‌ها بد می‌شود!
«دست‌ها‌ی پنهان»، «باندهای مافیایی»، «سرویس‌ها‌ی جاسوسی» اینها‌ تعابیری هستند که از فرط تکرار از آنها حساسیت زدایی شده است. اهل فکر و فن اما می‌دانند که این بی حسی چه پیامدهایی دارد و از اساس ابزارهای این حساسیت زدایی کدام است.
یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۷
فراز و فرودهای تولید نفت در زاگرس جنوبی
میدان‎های سروستان و سعادت آباد که اسفندماه سال 91 با هدف تولید روزانه 15 هزار بشکه نفت به طور رسمی راه اندازی شدند، هم اکنون حدود 6 هزار بشکه در روز نفت تولید می‎کنند و مطالعات برای افزایش برداشت از این میدان‎ها در دستور کار است.
سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۳
افزایش صادرات و شتاب در اجرای پروژه‌ها از دستاورد‎های برجام در صنعت نفت است
رشد 2 برابری صادرات نفت ایران، افزایش درآمدهای ارزی کشور، تسهیل در جذب منابع مالی، آغاز نوسازی پالایشگاه‌ها، آمادگی سرمایه گذاران خارجی برای حدود 80 میلیارد دلار سرمایه گذاری و حذف دلالان بخشی از دستاوردهای برجام در صنعت نفت به شمار می‌رود.
شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۹:۵۸
حفظ تعادل در بازار نفت همگام با جزر و مد قیمت ها
شرایط بازار نفت و کاهش قیمت ها پس از نشست 172 اوپک را می توان به موج مرده شبیه دانست. موجی با دامنه کوتاه که علت به وجود آمدنش در محل وجود ندارد و برای یافتن منشا آن باید افقی دورتر را جستجو کرد.
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۱
بلوف با کرسنت قلابی
انتخابات تمام شد، نتیجه دلخواهشان نبود، اما بالاخره برای هر تخریبی، دستاویزی نیاز است، این روزها پس از خبرهایی که مکررا پیروزی همه مردم ایران را نوید می‌دهد، افراد و گروه‌های غیرمنتفع و دلواپس، چنان زخم خوردند که از واژه اصلاح از زبان وزیر نفت، برای خود مفت‌فروشی بیرون کشیده‌اند.
دوشنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۹:۱۹
شوک بازار نفت‌ به‌ اوپک
قیمت نفت، یک روز پس از توافق وزیران نفت و انرژی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در نشست 172 این سازمان برای تمدید کاهش عرضه نفت، سه دلار پایین آمد تا همه را شگفت‌زده کند.
شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۷
میانگین تولید نفت ایران با تمدید توافق اوپک روزانه 3.8 میلیون بشکه خواهد بود
صدوهفتادودومین نشست وزیران نفت و انرژی اوپک، از شلوغ‌ترین کنفرانس‌های این سازمان جهان سومی است. وزیران 13 کشور عضو اوپک و وزیران نفت غیر عضو اوپک، آمده‌اند تا با همکاری یکدیگر بازارهای جهانی نفت خام را سامان دهند.
پنج شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۳
تمدید توافق اوپک؛  6 ماهه یا 9 ماهه
نشست یکصد و هفتاد و دوم اوپک امروز (پنجشنبه، چهارم خردادماه) در مقر این سازمان در وین برگزار می‎شود، نشستی که بدون شک به سختی نشست یکصد و هفتاد و یک این سازمان که سبب کاهش تولید یک میلیون 200 هزار بشکه اعضای اوپک شده است، نخواهد بود. اما بدان معنا نیست که این نشست بدون مباحثه ای به پایان برسد.
پنج شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۴
موج امید بر فراز خوزستان
در میان انبوه مردان بومی که اطرافش را گرفته اند، صدایی جلب توجه می کند. متفاوت. رسا. با انگیزه، بدون لرزش و البته با سادگی تمام. چادر عربی به سر دارد. «بیا جلوتر دخترم». اشاره می کند که برایش راه باز کنند تا نزدیکتر بیاید.
شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۳
نمایشگاه نفت، شرکت‎های E&P ایرانی و چشم‎انداز توسعه
بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت پایان یافت؛ نمایشگاهی که یکی از وجوه تمایز آن با دوره‎های قبل، حضور شرکت‎های توانمند ایرانی، این بار در قالب شرکت‎های صاحب صلاحیت برای فعالیت در حوزه اکتشاف و تولید (E&P) بود. بخشی از رویدادهای شانزدهم تا نوزدهم اردیبهشت ماه امسال را با روایت‎هایی از این شرکت‎ها مرور می‎کنیم.
چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۹
تدبیر و امید، دوباره زندگی را به هورالعظیم بازگرداند
عملکرد زیست‎محیطی وزارت نفت در دولت یازدهم به‎خوبی قابل مشاهده است، در این میان، در دستور کار قرار دادن راهکارهای عملی به منظور حفاظت از تالاب هورالعظیم به عنوان میراث ملی کشور بسیار حائز اهمیت است.
شنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۰
دوباره وطن حق خود را گرفت
شکوهی حقیقی از افسانه ها/ دوباره در این سرزمین پا گرفت/دوباره جهان قدر ما را شناخت/ دوباره وطن حق خود را گرفت/ به شوقش اگر جانفشانی کنیم/دمد جان نو در جهان همه/ به شرطی که باشیم، ازآن او/ به شرطی که باشد از آن همه.
سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۶
نفتی‎ها؛ دست مریزاد
دولت یازدهم در حالی ماه‎های پایانی را پشت سر می‎گذارد که تا همین الان می‎تواند مدعی باشد به قدر کفایت در صنعت نفت افتخارآفرینی کرده است؛ ایران حالا در برداشت گاز از پارس جنوبی با قطر و در برداشت نفت از میدان‎های غرب کارون با عراق همگام شده است.
دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۲
نگاهی به شرایط فراروی بانوان شاغل در صنعت نفت
چهره‌اش خسته، اما مصمم و تلاشگر است؛ او یک زن شاغل است، زنی که در شبانه‎روز تلاش می‌کند میان مسئولیت‌های شغلی و خانوادگی و اجتماعی خود تعادل ایجاد کند و همه آنها را به بهترین نحو ممکن انجام دهد؛ اگر چه بسیاری از کارشناسان و حتی خود زنان عقیده دارند بانوانی که پای علایق و اهداف شغلی خود می‌ایستند، بهای گزافی را می‌پردازند، اما برخی دیگر عقیده ای خلاف این دارند و معتقدند زنان باید به مرور برابری بیشتری در عرصه‌های اجتماعی داشته باشند.
جمعه ۰۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۶
انرژی خورشیدی در مسیر توسعه
رشد جوامع صنعتی و نیاز روز افزون به انرژی از یک سو و محدودیت و پراکندگی نایکسان منابع فسیلی (نفت، گاز، زغال سنگ) انرژی در جهان از سوی دیگر، همگام با نگرانی‌های زیست محیطی ناشی از مصرف بیش از حد انرژی‌های فسیلی از قبیل آثار گازهای گلخانه‌ای حاصل از احتراق سوخت، سبب شده است تا بشر به فکر انرژی‌های جایگزین باشد که مهمترین ویژگی این جایگزینی، پاکی، در دسترس بودن و تجدیدپذیر بودن است.
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۱
صفحه ۱ از ۵ ۲ ۳ ۴ ۵ بعدی »