جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶

PetroEnergy Information Network

گزارش

گزارش هشتمین همایش سازمان‌های بین‌المللی انرژی
رهبران انرژی جهان در هشتمین همایش مجمع بین‌المللی انرژی، آژانس بین‌المللی انرژی و اوپک، آینده انرژی جهان را ارزیابی کردند.
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۹:۴۱
فروغ گاز در دیار شاهنامه
روشن‌شدن مشعل گاز در سیستان‌ و بلوچستان، دیار افسانه‌های کهن ایرانی، نوری از امید در دل مردمان این خطه است تا عزم‌شان را جزم کنند و چرخ‌های صنعت را در سرزمین‌شان به حرکت درآورند.
دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۳
مرور چهار فصل نفت
شرکت ملی نفت ایران در 10 ماه و 21 روز گذشته، به مدد تلاش بی‌وقفه کارکنان تلاشگر و غیرتمند خود، رویدادهای مبارک بسیاری را تجربه کرده و عملکرد خوبی را در بخش‌های مختلف شاهد بوده است؛ از افزایش تولید و صادرات نفت خام تا افزایش تولید گاز؛ از همگامی با قطر در پارس جنوبی تا پیشتازی نسبت به عراق در غرب کارون؛ از امضای نخستین قرارداد جدید نفتی تا امضای قرارداد بزرگ ساخت کالای صنعت نفت.
شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۵
مروری بر بازار جهانی نفت و بازار فرآورده‌های نفتی در آسیا
در نخستین ماه سال 2018 میلادی قیمت نفت رشد داشت، اما فرآورده‌های نفتی داستان متفاوتی را تجربه کردند.
شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۴
خدمت ماندگار صنعت نفت در شهرستان مُهر
کلنگ احداث مجموعه ورزشی بانوان در شهرستان مُهر به زمین زده شد تا حداکثر دو سال آینده این مجموعه چند منظوره برای مردم شهرستان مُهر و مناطق همجوار آن آماده شود.
شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۲
شکوفایی صنعت پتروشیمی در دولت تدبیر و امید
توسعه صنعت پتروشیمی کشور با تدابیر دولت یازدهم، این صنعت را شکوفاتر کرد.
چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۵
رفاه و آرامش؛ ارمغان گاز برای مردم
اقدام‌های شرکت ملی گاز برای رفع محرومیت‌ از قشور مردم و توسعه عدالت اجتماعی در جامعه با گازرسانی سریع و پایدار، سبب شده است این شرکت به یکی از افتخارهای دولت‌های یازدهم و دوازدهم تبدیل شود.
سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۱
رشد پیش‌بینی بانک‌های جهانی درباره قیمت نفت
بانک‌های مهم جهان پیش‌بینی خود را درباره قیمت نفت افزایش داده‌اند، اما همچنان درباره خطرهای پیش روی بازار نفت هشدار می‌دهند.
سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۹:۳۸
پالایش و پخش در قاب 39
22 بهمن سال 57 حکومت پهلوی که پایه‌های آن از سال‌ها پیش لرزان شده بود، فرو ریخت و طومار 50 ساله آن درهم پیچیده شد.
شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۴
آرامش زمستانی مازنی‌ها
خط انتقال گاز دامغان - کیاسر - ساری - نکا با عبور از طبیعت سرسبز، ضامن پایداری گازرسانی به مناطق شمالی کشور شده و با تاثیر مثبت بر کاهش قطع درختان و استفاده از هیزم، به جنگل‌های انبوه مازندران جانی دوباره می‌بخشد.
سه شنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۰
برای قضاوت درباره گازرسانی انصاف داشته باشیم
گازرسانی به شهرها و روستاهای کشور، اقدامی بزرگ با هزینه‌های فراوان است که برای تحقق آن باید مسائل مختلفی از جمله حفظ محیط زیست، صرفه اقتصادی، رفاه مردم و اجرای صحیح قانون در نظر گرفته شود. قضاوت درباره گازرسانی بدون درنظر گرفتن این عوامل منصفانه نیست.
دوشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۹:۵۳
سکوت خلیج فارس، بهرگانسر و «سانچی»
چهار روز از حادثه نفتکش «سانچی» گذشته که برای بازدید از سکوی نفتی بهرگانسر، به استان بوشهر می‌رویم. هم دریاست و هم آتش (مشعل). نمی‌شود لحظه‌ای به یاد 32 خدمه نفتکش «سانچی» که شهادت‌گونه جان‌شان را از دست دادند، نباشیم.
دوشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۹:۰۱
توسعه صنعت پتروشیمی در فضای پسابرجامی
جایگاه صنعت پتروشیمی در اقتصاد کشور برکسی پوشیده نیست. این صنعت در دوران تحریم‌های ظالمانه علیه ایران، نقشی بسزا در سرپا نگه داشتن اقتصاد داشته است، اما لازمه بودن و ماندن، رشد و توسعه است که توسعه و دستیابی به بازارهای جهانی صنعت پتروشیمی نیز در گرو گسترش روابط بین‌المللی است.
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۷
غروب سانچی
هشت شبانه روز انتظار و امید برای نجات 32 خدمه «سانچی» ظهر یکشنبه به پایان رسید و سرنوشت 29 خدمه نفتکش سانچی به آب سپرده شد. بدون شک علل تصادم نفتکش تحت مدیریت ایران با فله بر هنگ کنگ باید هر چه سریعتر مشخص شود این فقط خواسته خانواده بازماندگان سانچی نیست این خواست یک ملت است که دیروز را آرام نگرفت.
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۷
مظلومیت دریانوردان
نگرانی را می‌شود در چهر‌ه‌های‌ تک تک‌شان دید، با‌این‌حال به خودشان مسلط هستند. یکی از بستگان کاپیتان نفتکش ایرانی حادثه‌دیده در دریای چین می‌گوید: «همان موقع که لباس دریانوردی به تن کردند می‌دانستند با جان‌شان بازی می‌کنند، اما هدف‌شان خدمت به کشور بود و خطر را به جان خریدند.»
چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۳
روزشمار فوران چاه در رگ‎سفید
مهارگران فوران چاه 147 در رگ‎سفید، رگ خواب میدانی را در دست گرفتند که به اذعان کارشناسان و متخصصان دیروز و امروز صنعت نفت، قابل مقایسه با حوادث مشابهی از این دست نبود و از این رو، پیکار نفس‎گیرتری را می‎طلبید.
شنبه ۰۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۳
ایران مناسب‌ترین موقعیت را برای صدور گاز در منطقه دارد
ایران به عنوان بزرگ‌ترین دارنده ذخایر اثبات‌شده گاز طبیعی در جهان، می‌تواند جایگاه و سهم خود را در منطقه برای بدل شدن به یکی از صادرکنندگان عمده گاز ارتقا دهد و این هدف در چشم‌انداز 1400 دیده شده است.
چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۶
3 دستاورد ایران در روز توافق اوپک
ما پایمان را از روی گاز برنمی‌داریم تا به جایی برسیم که وقتی بازار (نفت) سالم بود، آنجا بودیم، این را وزیر انرژی عربستان، صبح پنجشنبه (نهم آذرماه)، چند دقیقه پیش از آغاز نشست ۱۷۳ وزیران نفت و انرژی اوپک به خبرنگاران گفت.
شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۰
کار کار انگلیسی هاست!!
«هر بنایی که زندگی در آن جریان نداشته باشد، محکوم به خراب شدن است» این جمله، حکایت نخستین کنسولگری انگلیس در ایران (کرمان) است که مشاور مدیریت موزه‌ها صنعت نفت، آقای عبدالعلی پور درباره وضع پیش آمده برای این ساختمان می گوید؛ آنها (موزه صنعت نفت) اما تلاش دارند بار دیگر، به این ساختمان 200 و اندی ساله روح زندگی ببخشند و آن را به موزه ای برای بازدید همگان تبدیل کنند.
چهارشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۰
NGLها در خدمت توسعه صنعت پتروشیمی ایران
یکی از برنامه‌های محوری وزارت نفت در طول فعالیت دولت یازدهم و دوازدهم اجرای طرح‌های جمع آوری گازهای همراه نفت با هدف کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای در گام اول و سپس تکمیل زنجیره‌ ارزش در گام‌های بعدی است.
دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۲
صفحه ۱ از ۴ ۲ ۳ ۴ بعدی »