چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶

PetroEnergy Information Network

گزارش

زنجیره ارزش اوره در صنعت پتروشیمی کامل می‌شود
همزمان با آغاز شمارش معکوس راه اندازی فاز سوم توسعه پتروشیمی پردیس، در حالی یکی از بزرگترین مجتمع‌های تولید اوره و آمونیاک جهان در صنعت پتروشیمی ایران شکل می‌گیرد که برنامه‌ریزی تکمیل زنجیره ارزش اوره با تولید دو محصول با ارزش از آن آغاز شده است.
یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۳
سایه جنگ در پالایشگاه اصفهان
عملیات زیربنایی احداث پالایشگاه اصفهان ، در زمینی به مساحت 340 هکتار در شمال شهر اصفهان که در اوج شکوفایی انقلاب اسلامی و در مرحله پیشرفت فیزیکی حدود 90 درصد توسط پیمانکار خارجی متوقف شده بود، در سال 1357 به دست نیروهای متخصص و توانمند صنعت نفت تکمیل شد.
سه شنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۸
2 هزار و 888 روز جنگ، 2 هزار و 840 بار بمباران
جزیره خارک که همواره شاهرگ حیاتی صنعت نفت و اقتصاد کشور بوده است، با آغاز جنگ تحمیلی، آماج حملات پیاپی دشمن بعثی قرار گرفت، اما در این جزیره راهبردی نیز همچون دیگر میدان‌های نبرد، دشمن تا دندان مسلح، مغلوب هوش، ایمان، وحدت و یکپارچگی نیروهای فنی و نظامی جمهوری اسلامی ایران شد.
سه شنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۵
پتروشیمی ها امروز سرافراز ایستاده اند
جنگ هیچ مرزی نمی‌شناسد، صدای پایش که برسد، هر آبادی را یکسر ویران می‌کند، این میان چه آبادانی‌ها و تلاش‌هایی که رنگ خرابی می گیرد. اینجاست که صحبت از دفاعی می‌شود که مقدس است؛ جان‌هایی که وقتی رنگ دفاع به خود می‌گیرند، دیگر خود را نمی‌بینند و این حفاظت از کشور است که حرف اول و آخر را می‌زند.
دوشنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۰
ایران پلاست؛ دروازه ورود فعالان داخلی به بازارهای جهانی
یازدهمین نمایشگاه ایران پلاست فرصت مناسبی برای ارائه تازه‌ترین فناوری‌ها و دانش روزآمد جهان در صنعت پلیمر و پلاستیک ایران در کنار بزرگان این صنعت از سراسر دنیاست.
یکشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۳۹
ایران پلاست؛ بزرگترین رویداد صنعت پتروشیمی
روزنگار صنعت پتروشیمی رخدادهای مهمی را نمایش می‌دهد، 2 تا 5 مهرماه زمان برگزاری «یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست» که به عنوان مهمترین رویداد سالانه این صنعت پس از گذشت دو سال از برجام رنگ و بویی دیگر به خود گرفته و با حال خوش صنعت پتروشیمی در ایران سازگاری پیدا کرده است.
شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۱
تاریخ مواج هشت سال پایمردی
31 شهریور 1359 سالروز آغاز جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق علیه ایران است که به عنوان آغاز هفته دفاع مقدس نام‌گذاری شده، پرداختن به این رخداد تاریخی، هر سال جنبه‌ای از رشادت‌ها و دلاوری‌ها را نشان می‌دهد، در این بین، مردان نفتی سهمی بسزا داشته‌اند و از انقلاب تاکنون، دوشادوش مسئولان نظام در جبهه‌های مختلف گام نهاده‌اند.
شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۲
جنگ، اقتصاد و نفت
تصویر جنگ در سال نخست حمله عراق چنین است: خرمشهر اشغال شده، آبادان در محاصره و ارتش عراق در چند کیلومتری اهواز و دزفول است و در نتیجه، جاده‌های اصلی خوزستان، خطوط لوله انتقال نفت به پالایشگاه‌های داخل کشور و خطوط انتقال گاز و برق که شاهرگ‌های اقتصادی ایران هستند، در معرض آتش مستقیم زرهی عراق قرار دارند.
شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۸
پالایشگاه ستاره خلیج فارس در مسیر تکامل
بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی دنیا با تولید مستمر روزانه هشت میلیون لیتر بنزین یورو 4، به ظرفیت اسمی فاز نخست خود نزدیک می‌شود.
دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۶
سناریوی بنـزین در دولت یازدهم
سناریوی بنزین در ایران، یکی از قدیمیترین سناریوهایی است که هرازگاهی مورد توجه قرار میگیرد و با کمی تغییر و سر و صدا دوباره بایگانی می شود.
چهارشنبه ۰۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۶
کپسول‌های گاز با شانه‌های مردم خداحافظی کرد
ورود گاز به مناطق روستایی و مرزی سبب شد کپسول‌های گاز با شانه‌های مردم خداحافظی کنند و حتی زندگی مردم این منطقه را متحول کرد.
یکشنبه ۰۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹
امتداد گاز تا نقطه صفر مرزی
گازرسانی به مناطق روستایی و مرزی کشور با آغاز به کار دولت یازدهم با شتاب و اولویت بیشتری از سوی وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران پیگیری شد، در دولت دوازدهم نیز شاهد روشن شدن مشعل‌های آبی گاز در تعداد بیشتری از مناطق کشور و افزایش رفاه عمومی مردم خواهیم بود.
یکشنبه ۰۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۹
حمایت کامل وزارت نفت از متقاضیان احداث جایگاه‌های سی‌ان‌جی
طبق آماری که مسئولان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران ارائه کرده‌اند، طی یک‌سال و نیم اخیر حدود 100درخواست احداث جایگاه به آن شرکت واصل شده است.بنابراین برخلاف آنچه که در وهله‌ نخست به نظر می‌رسد، با توجه به مؤلفه‌های کنونی سی‌ان‌جی نظیر فروش، قیمت و کارمزدها، هم‌چنان بخش خصوصی راغب به مشارکت در توسعه‌ جایگاه‌های سی‌ان‌جی است، بدون شک این میزان با افزایش کارمزدها بیشتر هم خواهد شد.
یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۲
تضمین امنیت سرمایه گذاری در ایران، پیام توتال به جهان
امضای قرارداد نفتی با شرکت فرانسوی توتال در کنار تمام امتیازهایی که برای صنعت انرژی کشورمان داشت، حاوی یک پیام روشن بود، این‌که ایران بازاری قابل اعتماد برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی است.
یکشنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۵
چند نکته درباره مخالفان قرارداد نفتی
این روزها اگر دنبال‌کننده تیترهای برخی روزنامه‌ها باشیم و برخی برنامه‌های صدا و سیما را درباره قرارداد با توتال نگاه کنیم، به‌ یقین به این می‌رسیم که کشور در زمینه نفت و گاز از دست رفته و خاکریز‌های عزت و غرور ایرانی تا لب سنگر آخر فتح شده است!
شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۲
توسعه صنعت نفت با بهره‎برداری صحیح از قراردادهای جدید نفتی
موضوع طراحی الگوی جدید قراردادهای نفتی برای توسعه صنایع نفت و گاز ایران مدت‎هاست که در محافل مختلف خبری و کارشناسی مطرح است، قراردادهای پیشین برای مشارکت با خارجی‎ها در توسعه این صنعت کارآیی خود را از دست داده و لازم بود برای جا نماندن از رقابت سخت در این حوزه الگوی قراردادهای نفتی نوسازی و بهینه شود.
شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰
دلواپسی جنگی برای قرارداد توسعه فاز 11
«دلواپسی» هر روز شکل تازه‌ای به‌ خود می‌گیرد؛ یک روز برجام است و روز دیگر خرید ایرباس؛ یک روز FATF است و حالا هم قرارداد ایران با توتال. همان‌هایی که فراموش کرده‌اند ایران روزی نفت می‌داد و به جایش کالا تحویل می‌گرفت. همان‌ها که حالا می‌خواهند وزیر نفت را برای پاسخ درباره این ماجرا به مجلس بکشند؛ به روحانی نامه می‌نویسند و برای «توقف موقتی قرارداد توتال» طرح سه‌فوریتی تهیه می‌کنند.
چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۷
توتال و ترازوی میهن دوستی زنگنه و مخالفانش
شرکت توتال یک غول صاحب سرمایه و فناوری در صنایع نفت و گاز است و هر فعالیتی که برایش سودآوری بیشتر داشته باشد آن را در اولویت قرار می‌دهد، این غول نفتی در 20 سال سپری شده و در اوج تحریم‌های سرمایه گذاری در ایران دوبار تابوشکنی کرده و در کنسرسیوم ایرانی-فرانسوی-چینی توسعه فاز 11 شرکت کرده است.
سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۹
پاسخ منفی فراکسیون‌ها به تهیه طرح 3 فوریتی ضد قرارداد فاز 11
مخالفت با قرارداد توتال پشتوانه‌ای حدود دو سال دارد، از سال 94 یعنی زمانی که بحث مدل جدید قراردادهای نفتی با عنوان ipc در دولت مطرح شد، طیف مخالف دولت تنها یک حرف می‌زند و آن این‌که این مدل جدید قراردادی یعنی فروختن منابع و منافع ملی به خارجی‌ها.
سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۶
استقبال شرکت‌ها‌ی خارجی برای سرمایه گذاری در ایران
نشانه‌ها‌ حاکی از آن است که شرکت‌ها‌ی مختلف برای عقب نماندن از شرکت‌ها‌ی فرانسوی همچون توتال وارد مذاکره با ایران برای انجام سرمایه گذاری شده‌اند.
دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۲
صفحه ۱ از ۵ ۲ ۳ ۴ ۵ بعدی »