شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶

PetroEnergy Information Network

گزارش

حمایت کامل وزارت نفت از متقاضیان احداث جایگاه‌های سی‌ان‌جی
طبق آماری که مسئولان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران ارائه کرده‌اند، طی یک‌سال و نیم اخیر حدود 100درخواست احداث جایگاه به آن شرکت واصل شده است.بنابراین برخلاف آنچه که در وهله‌ نخست به نظر می‌رسد، با توجه به مؤلفه‌های کنونی سی‌ان‌جی نظیر فروش، قیمت و کارمزدها، هم‌چنان بخش خصوصی راغب به مشارکت در توسعه‌ جایگاه‌های سی‌ان‌جی است، بدون شک این میزان با افزایش کارمزدها بیشتر هم خواهد شد.
یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۲
تضمین امنیت سرمایه گذاری در ایران، پیام توتال به جهان
امضای قرارداد نفتی با شرکت فرانسوی توتال در کنار تمام امتیازهایی که برای صنعت انرژی کشورمان داشت، حاوی یک پیام روشن بود، این‌که ایران بازاری قابل اعتماد برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی است.
یکشنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۵
چند نکته درباره مخالفان قرارداد نفتی
این روزها اگر دنبال‌کننده تیترهای برخی روزنامه‌ها باشیم و برخی برنامه‌های صدا و سیما را درباره قرارداد با توتال نگاه کنیم، به‌ یقین به این می‌رسیم که کشور در زمینه نفت و گاز از دست رفته و خاکریز‌های عزت و غرور ایرانی تا لب سنگر آخر فتح شده است!
شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۲
توسعه صنعت نفت با بهره‎برداری صحیح از قراردادهای جدید نفتی
موضوع طراحی الگوی جدید قراردادهای نفتی برای توسعه صنایع نفت و گاز ایران مدت‎هاست که در محافل مختلف خبری و کارشناسی مطرح است، قراردادهای پیشین برای مشارکت با خارجی‎ها در توسعه این صنعت کارآیی خود را از دست داده و لازم بود برای جا نماندن از رقابت سخت در این حوزه الگوی قراردادهای نفتی نوسازی و بهینه شود.
شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰
دلواپسی جنگی برای قرارداد توسعه فاز 11
«دلواپسی» هر روز شکل تازه‌ای به‌ خود می‌گیرد؛ یک روز برجام است و روز دیگر خرید ایرباس؛ یک روز FATF است و حالا هم قرارداد ایران با توتال. همان‌هایی که فراموش کرده‌اند ایران روزی نفت می‌داد و به جایش کالا تحویل می‌گرفت. همان‌ها که حالا می‌خواهند وزیر نفت را برای پاسخ درباره این ماجرا به مجلس بکشند؛ به روحانی نامه می‌نویسند و برای «توقف موقتی قرارداد توتال» طرح سه‌فوریتی تهیه می‌کنند.
چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۷
توتال و ترازوی میهن دوستی زنگنه و مخالفانش
شرکت توتال یک غول صاحب سرمایه و فناوری در صنایع نفت و گاز است و هر فعالیتی که برایش سودآوری بیشتر داشته باشد آن را در اولویت قرار می‌دهد، این غول نفتی در 20 سال سپری شده و در اوج تحریم‌های سرمایه گذاری در ایران دوبار تابوشکنی کرده و در کنسرسیوم ایرانی-فرانسوی-چینی توسعه فاز 11 شرکت کرده است.
سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۹
پاسخ منفی فراکسیون‌ها به تهیه طرح 3 فوریتی ضد قرارداد فاز 11
انزوای تندروها در بهارستان
مخالفت با قرارداد توتال پشتوانه‌ای حدود دو سال دارد، از سال 94 یعنی زمانی که بحث مدل جدید قراردادهای نفتی با عنوان ipc در دولت مطرح شد، طیف مخالف دولت تنها یک حرف می‌زند و آن این‌که این مدل جدید قراردادی یعنی فروختن منابع و منافع ملی به خارجی‌ها.
سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۶
استقبال شرکت‌ها‌ی خارجی برای سرمایه گذاری در ایران
پس از حضور توتال
نشانه‌ها‌ حاکی از آن است که شرکت‌ها‌ی مختلف برای عقب نماندن از شرکت‌ها‌ی فرانسوی همچون توتال وارد مذاکره با ایران برای انجام سرمایه گذاری شده‌اند.
دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۲
پاسخ به ابهام‌های قرارداد توسعه فاز 11 پارس جنوبی
کمتر از یک هفته از امضای قرارداد شرکت ملی نفت ایران با کنسرسیومی به رهبری توتال‌ فرانسه و مشارکت CNPCI چین و پتروپارس برای طرح توسعه فاز 11 پارس‌جنوبی می‌گذرد و در همین مدت کوتاه این قرارداد در نوک پیکان منتقدان دولت قرار گرفته است، این انتقادها در حالی مطرح می‌شود که قطر در آن‌سوی این میدان مشترک با همه توان در حال تولید است.
دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۲
توتال برگشت، با «اولین»های بسیار
مهم‌ترین رویداد هفته گذشته در حوزه اقتصادی که به امضای قرارداد طرح توسعه بخش فراساحل فاز 11 پارس جنوبی با مشارکت شرکت توتال، شرکت ملی نفت چین (CNPCI) و شرکت ایرانی پتروپارس اختصاص داشت، سر و صداهای زیادی به پا کرد و بر صدر خبرهای رسانه‌های تراز اول جهان قرار گرفت.
یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۹
« قبلی ۱ ۲ صفحه ۳ از ۶ ۴ ۵ ۶ بعدی »