چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶

PetroEnergy Information Network

گزارش

میانگین تولید نفت ایران با تمدید توافق اوپک روزانه 3.8 میلیون بشکه خواهد بود
صدوهفتادودومین نشست وزیران نفت و انرژی اوپک، از شلوغ‌ترین کنفرانس‌های این سازمان جهان سومی است. وزیران 13 کشور عضو اوپک و وزیران نفت غیر عضو اوپک، آمده‌اند تا با همکاری یکدیگر بازارهای جهانی نفت خام را سامان دهند.
پنج شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۳
تمدید توافق اوپک؛  6 ماهه یا 9 ماهه
ساعاتی دیگر نشست 172 اوپک آغاز می‎شود
نشست یکصد و هفتاد و دوم اوپک امروز (پنجشنبه، چهارم خردادماه) در مقر این سازمان در وین برگزار می‎شود، نشستی که بدون شک به سختی نشست یکصد و هفتاد و یک این سازمان که سبب کاهش تولید یک میلیون 200 هزار بشکه اعضای اوپک شده است، نخواهد بود. اما بدان معنا نیست که این نشست بدون مباحثه ای به پایان برسد.
پنج شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۴
موج امید بر فراز خوزستان
وزیر نفت پای درد دل‌های مردم
در میان انبوه مردان بومی که اطرافش را گرفته اند، صدایی جلب توجه می کند. متفاوت. رسا. با انگیزه، بدون لرزش و البته با سادگی تمام. چادر عربی به سر دارد. «بیا جلوتر دخترم». اشاره می کند که برایش راه باز کنند تا نزدیکتر بیاید.
شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۳
نمایشگاه نفت، شرکت‎های E&P ایرانی و چشم‎انداز توسعه
بزرگترین رویداد تاریخی سالانه نفت پایان یافت
بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت پایان یافت؛ نمایشگاهی که یکی از وجوه تمایز آن با دوره‎های قبل، حضور شرکت‎های توانمند ایرانی، این بار در قالب شرکت‎های صاحب صلاحیت برای فعالیت در حوزه اکتشاف و تولید (E&P) بود. بخشی از رویدادهای شانزدهم تا نوزدهم اردیبهشت ماه امسال را با روایت‎هایی از این شرکت‎ها مرور می‎کنیم.
چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۹
تدبیر و امید، دوباره زندگی را به هورالعظیم بازگرداند
چنان بود و ... چنین شد (8)
عملکرد زیست‎محیطی وزارت نفت در دولت یازدهم به‎خوبی قابل مشاهده است، در این میان، در دستور کار قرار دادن راهکارهای عملی به منظور حفاظت از تالاب هورالعظیم به عنوان میراث ملی کشور بسیار حائز اهمیت است.
شنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۰
دوباره وطن حق خود را گرفت
شُکر باید گفت
شکوهی حقیقی از افسانه ها/ دوباره در این سرزمین پا گرفت/دوباره جهان قدر ما را شناخت/ دوباره وطن حق خود را گرفت/ به شوقش اگر جانفشانی کنیم/دمد جان نو در جهان همه/ به شرطی که باشیم، ازآن او/ به شرطی که باشد از آن همه.
سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۶
نفتی‎ها؛ دست مریزاد
جهاد از پارس جنوبی تا غرب کارون
دولت یازدهم در حالی ماه‎های پایانی را پشت سر می‎گذارد که تا همین الان می‎تواند مدعی باشد به قدر کفایت در صنعت نفت افتخارآفرینی کرده است؛ ایران حالا در برداشت گاز از پارس جنوبی با قطر و در برداشت نفت از میدان‎های غرب کارون با عراق همگام شده است.
دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۲
نگاهی به شرایط فراروی بانوان شاغل در صنعت نفت
چهره‌اش خسته، اما مصمم و تلاشگر است؛ او یک زن شاغل است، زنی که در شبانه‎روز تلاش می‌کند میان مسئولیت‌های شغلی و خانوادگی و اجتماعی خود تعادل ایجاد کند و همه آنها را به بهترین نحو ممکن انجام دهد؛ اگر چه بسیاری از کارشناسان و حتی خود زنان عقیده دارند بانوانی که پای علایق و اهداف شغلی خود می‌ایستند، بهای گزافی را می‌پردازند، اما برخی دیگر عقیده ای خلاف این دارند و معتقدند زنان باید به مرور برابری بیشتری در عرصه‌های اجتماعی داشته باشند.
جمعه ۰۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۶
انرژی خورشیدی در مسیر توسعه
رشد جوامع صنعتی و نیاز روز افزون به انرژی از یک سو و محدودیت و پراکندگی نایکسان منابع فسیلی (نفت، گاز، زغال سنگ) انرژی در جهان از سوی دیگر، همگام با نگرانی‌های زیست محیطی ناشی از مصرف بیش از حد انرژی‌های فسیلی از قبیل آثار گازهای گلخانه‌ای حاصل از احتراق سوخت، سبب شده است تا بشر به فکر انرژی‌های جایگزین باشد که مهمترین ویژگی این جایگزینی، پاکی، در دسترس بودن و تجدیدپذیر بودن است.
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۱
گاز سبب مهاجرت معکوس به روستاها شده است
گازرسانی از ارومیه تا روستاهای مرزی/ بخش دوم
گازرسانی به روستاهای کشور طی سال‌های گذشته با روند مطلوبی در دستور کار قرار گرفته و در سال گذشته شاهد گازرسانی به بیش از پنج هزار روستا بوده ایم.
پنج شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۹:۲۲
« قبلی ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ صفحه ۶ از ۶