چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶

PetroEnergy Information Network

گزارش

حفظ تعادل در بازار نفت همگام با جزر و مد قیمت ها
چرا تمدید تصمیم اوپک باعث افزایش قیمت نفت نشد؟
شرایط بازار نفت و کاهش قیمت ها پس از نشست 172 اوپک را می توان به موج مرده شبیه دانست. موجی با دامنه کوتاه که علت به وجود آمدنش در محل وجود ندارد و برای یافتن منشا آن باید افقی دورتر را جستجو کرد.
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۱
بلوف با کرسنت قلابی
دلواپسان از بدیهیات قرارداد فروش گاز به ترکیه، شاهنامه ساختند
انتخابات تمام شد، نتیجه دلخواهشان نبود، اما بالاخره برای هر تخریبی، دستاویزی نیاز است، این روزها پس از خبرهایی که مکررا پیروزی همه مردم ایران را نوید می‌دهد، افراد و گروه‌های غیرمنتفع و دلواپس، چنان زخم خوردند که از واژه اصلاح از زبان وزیر نفت، برای خود مفت‌فروشی بیرون کشیده‌اند.
دوشنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۹:۱۹
شوک بازار نفت‌ به‌ اوپک
قیمت نفت، یک روز پس از توافق وزیران نفت و انرژی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در نشست 172 این سازمان برای تمدید کاهش عرضه نفت، سه دلار پایین آمد تا همه را شگفت‌زده کند.
شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۷
میانگین تولید نفت ایران با تمدید توافق اوپک روزانه 3.8 میلیون بشکه خواهد بود
صدوهفتادودومین نشست وزیران نفت و انرژی اوپک، از شلوغ‌ترین کنفرانس‌های این سازمان جهان سومی است. وزیران 13 کشور عضو اوپک و وزیران نفت غیر عضو اوپک، آمده‌اند تا با همکاری یکدیگر بازارهای جهانی نفت خام را سامان دهند.
پنج شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۳
تمدید توافق اوپک؛  6 ماهه یا 9 ماهه
ساعاتی دیگر نشست 172 اوپک آغاز می‎شود
نشست یکصد و هفتاد و دوم اوپک امروز (پنجشنبه، چهارم خردادماه) در مقر این سازمان در وین برگزار می‎شود، نشستی که بدون شک به سختی نشست یکصد و هفتاد و یک این سازمان که سبب کاهش تولید یک میلیون 200 هزار بشکه اعضای اوپک شده است، نخواهد بود. اما بدان معنا نیست که این نشست بدون مباحثه ای به پایان برسد.
پنج شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۴
موج امید بر فراز خوزستان
وزیر نفت پای درد دل‌های مردم
در میان انبوه مردان بومی که اطرافش را گرفته اند، صدایی جلب توجه می کند. متفاوت. رسا. با انگیزه، بدون لرزش و البته با سادگی تمام. چادر عربی به سر دارد. «بیا جلوتر دخترم». اشاره می کند که برایش راه باز کنند تا نزدیکتر بیاید.
شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۳
نمایشگاه نفت، شرکت‎های E&P ایرانی و چشم‎انداز توسعه
بزرگترین رویداد تاریخی سالانه نفت پایان یافت
بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت پایان یافت؛ نمایشگاهی که یکی از وجوه تمایز آن با دوره‎های قبل، حضور شرکت‎های توانمند ایرانی، این بار در قالب شرکت‎های صاحب صلاحیت برای فعالیت در حوزه اکتشاف و تولید (E&P) بود. بخشی از رویدادهای شانزدهم تا نوزدهم اردیبهشت ماه امسال را با روایت‎هایی از این شرکت‎ها مرور می‎کنیم.
چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۹
تدبیر و امید، دوباره زندگی را به هورالعظیم بازگرداند
چنان بود و ... چنین شد (8)
عملکرد زیست‎محیطی وزارت نفت در دولت یازدهم به‎خوبی قابل مشاهده است، در این میان، در دستور کار قرار دادن راهکارهای عملی به منظور حفاظت از تالاب هورالعظیم به عنوان میراث ملی کشور بسیار حائز اهمیت است.
شنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۰
دوباره وطن حق خود را گرفت
شُکر باید گفت
شکوهی حقیقی از افسانه ها/ دوباره در این سرزمین پا گرفت/دوباره جهان قدر ما را شناخت/ دوباره وطن حق خود را گرفت/ به شوقش اگر جانفشانی کنیم/دمد جان نو در جهان همه/ به شرطی که باشیم، ازآن او/ به شرطی که باشد از آن همه.
سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۶
نفتی‎ها؛ دست مریزاد
جهاد از پارس جنوبی تا غرب کارون
دولت یازدهم در حالی ماه‎های پایانی را پشت سر می‎گذارد که تا همین الان می‎تواند مدعی باشد به قدر کفایت در صنعت نفت افتخارآفرینی کرده است؛ ایران حالا در برداشت گاز از پارس جنوبی با قطر و در برداشت نفت از میدان‎های غرب کارون با عراق همگام شده است.
دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۲
« قبلی ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ صفحه ۷ از ۸ ۸ بعدی »