چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶

PetroEnergy Information Network

نفت و انقلاب

صادرات گاز به کشورهای همسایه تضمین‌کننده امنیت ایران است
معاون وزیر نفت در امور گاز:
مدیرعامل شرکت ملی گاز گفت: در صورت امضای قراردادهای صادرات گاز میان ایران و کشورهای همسایه، امنیت کشورهای منطقه به یکدیگر پیوند می‌خورد و این موضوع نکته‌ای مهم در تامین امنیت کشور به شمار می‌آید.
اطمینان از روند مطلوب تامین گاز در مازندران
مدیرعامل شرکت گاز مازندران گفت: با وصل شدن خط انتقال گاز 42 اینچ دامغان-نکا، مردم مازندران در روزهای برفی امسال با اطمینان خاطر از گاز استفاده می‌کنند.
شرکت ملی گاز، پیشرو در خدمت‌رسانی و ایجاد رفاه عمومی
مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز مطرح کرد
مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز گفت: در چهار سال و نیم فعالیت دولت تدبیر و امید، با اجرای هزاران پروژه گازرسانی، کشور به یک کارگاه عظیم گازرسانی تبدیل شده است.
شمار مخازن ذخیره‌سازی گاز کشور افزایش می‌یابد
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز:
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز گفت: از آنجا که حجم ذخیره‌سازی بر اساس مقدار مصرف گاز تعریف می‌شود، پنج مخزن جدید پس از مطالعه و بررسی به جمع مخازن کنونی ذخیره‌سازی گاز اضافه می‌شود.
هزینه خدمات مستمر از قبوض گاز مشترکان حذف شد
مطابق دستور معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، از عصر روز سه‌شنبه (سوم بهمن‌ماه) ردیف «هزینه خدمات مستمر گاز» یا همان «آبونمان» از قبض‌های گاز حذف شد.
آرامش زمستانی مازنی‌ها
خط انتقال گاز دامغان - کیاسر - ساری - نکا با عبور از طبیعت سرسبز، ضامن پایداری گازرسانی به مناطق شمالی کشور شده و با تاثیر مثبت بر کاهش قطع درختان و استفاده از هیزم، به جنگل‌های انبوه مازندران جانی دوباره می‌بخشد.
برای قضاوت درباره گازرسانی انصاف داشته باشیم
گازرسانی به شهرها و روستاهای کشور، اقدامی بزرگ با هزینه‌های فراوان است که برای تحقق آن باید مسائل مختلفی از جمله حفظ محیط زیست، صرفه اقتصادی، رفاه مردم و اجرای صحیح قانون در نظر گرفته شود. قضاوت درباره گازرسانی بدون درنظر گرفتن این عوامل منصفانه نیست.
هزینه 3 میلیارد دلاری برای ساخت 1000 کیلومتر خط لوله مجهز انتقال گاز
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز خبرداد
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز گفت: برای ساخت هزار کیلومتر خط لوله 56 اینچی انتقال گاز همراه با ایستگاه، سه میلیارد دلار سرمایه در نظر گرفته می‌شود.
توسعه عظیم شبکه انتقال گاز در دولت دوازدهم
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز خبرداد
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز گفت: در دولت دوازدهم زیرساخت‌های خطوط نهم و یازدهم انتقال گاز به پایان می‌رسند و سالانه هزار تا 1200 کیلومتر خط لوله انتقال گاز در کشور احداث می‌شود.
گازرسانی به روستاهای کشور در دولت دوازدهم هم با سرعت ادامه دارد
معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به این که در دولت دوازدهم گازرسانی به روستاهای کشور با سرعت ادامه یافت، گفت: با افتخار اعلام می‌کنیم کشور ما از نظر بهره‌مندی از گاز به عنوان سوخت دوستدار محیط زیست در دنیا پیشگام است.
درخشش صنعت گاز از ابتدای فعالیت دولت یازدهم
شرکت ملی گاز ایران از ابتدای فعالیت دولت یازدهم و دوازدهم با اجرای طرح‌های بزرگ و جلب رضایتمندی مردم در زمینه گازرسانی خوش درخشیده است.
« قبلی ۱ ۲ صفحه ۳ از ۳