جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶

PetroEnergy Information Network

تلکس خبری

در پی اظهارات سرکار خانم زهرا سعیدی، نماینده محترم مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی و طرح شبهاتی مبنی بر شانه خالی کردن وزارت نفت از مسئولیت خود در قبال نفتکش سانچی، ضمن عرض تسلیت دوباره به خانواده‌های داغدار اداره کل روابط عمومی وزارت نفت لازم می‌داند نکاتی را به آگاهی افکار عمومی برساند.
پنج شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۱۴:۴۶
از سوی مدیر طرح‎های شرکت ملی صنایع پتروشیمی
مدیر طرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی آخرین روند پیشرفت نخستین پارک استایرن کشور را تشریح کرد.
چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۷:۱۷
وزیر نفت کویت:
وزیر نفت کویت اعلام کرد: تا کنون هیچ برنامه‌ای برای خروج از توافق جهانی کاهش تولید نفت مطرح نشده است.
چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۷:۱۴
شرکت شورون آمریکا حفاری در اقلیم کردستان عراق را از سر می‌گیرد.
چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۷:۱۲
اداره اطلاعات انرژی آمریکا برآورد تولید نفت شیل این کشور در ماه فوریه امسال را تغییر داد.
چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۶:۵۸
امضای 36 تفاهمنامه و دریافت 45 پروپوزال
معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران با اشاره به 36 تفاهمنامه‎ای که با هدف مطالعه میدان‌های نفت و گاز، بین این شرکت و شرکت‎های داخلی و خارجی امضا شده است، گفت: نتایج این مطالعات در بازشناسی ظرفیت‎های هیدروکربوری کشور نقش بسزایی دارد.
چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۶:۳۵
با حکم وزیر نفت
وزیر نفت در حکمی، کریم سلحشور را با حفظ سمت معاونت توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت، به سرپرستی دانشگاه صنعت نفت منصوب کرد.
چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۵:۲۱
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، پروژه پالایشگاه ستاره خلیج فارس را از دستاوردهای ملی خواند و گفت: مجلس، راهکارهای تامین مالی این پروژه را پیگیری می‌کند.
چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۴:۵۱
در سال‌های گذشته قیمت نفت تحت تاثیر عوامل مختلف بنیادی و غیر بنیادی دارای نوسانات زیادی بوده است. در سال‌های 2013 تا 2016 میانگین سالانه قیمت نفت روندی کاهشی داشت.
چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۴:۱۱
با امضای تفاهمنامه همکاری
شرکت ملی نفت ایران و شرکت پتروایران تفاهمنامه همکاری مشترکی امضا کردند که بر اساس آن، مطالعه میدان‎های دانان و سوسنگرد در دستور کار شرکت پتروایران قرار گرفت.
چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۳:۰۱
در 9 ماه امسال
مجتمع‎های پتروشیمی کشور از ابتدای سال تا پایان آذرماه بیش از 16 میلیون و 400 هزار تن محصول به ارزش 8 میلیارد و 581 میلیون دلار صادر کردند.
چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۲:۳۲
معاون حقوقی و بین‌الملل وزارت امورخارجه:
معاون حقوقی و بین‌الملل وزارت امورخارجه با بیان این‌که نباید دائم بگوییم دستاورد ما از برجام هیچ بوده است، گفت: ما همین امسال 40 میلیارد دلار نفت فروختیم که همه پول آن نیز از طریق بانک به حساب بانک مرکزی وارد شده و بسیار شفاف و روشن است.
چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۱:۴۲
در راستای تعهد به مسئولیت‌های اجتماعی انجام شد
رئیس منطقه عملیاتی نار و کنگان گفت: برای اجرای تعهد مسئولیت‌های اجتماعی شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی بیش از 12میلیارد ریال خدمات به دستگاه‌های اجرایی شهرستان جم ارائه شد.
چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۱:۳۰
مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران بر ضرورت توجه به مدیریت دارایی‎های فیزیکی تاکید کرد و گفت: این موضوع به ویژه در تاسیسات دریایی که به مراتب دارایی‎های گران‌تری نسبت به خشکی دارد، اهمیتی دوچندان می‎یابد.
چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۱:۱۷
جایگاه صنعت پتروشیمی در اقتصاد کشور برکسی پوشیده نیست. این صنعت در دوران تحریم‌های ظالمانه علیه ایران، نقشی بسزا در سرپا نگه داشتن اقتصاد داشته است، اما لازمه بودن و ماندن، رشد و توسعه است که توسعه و دستیابی به بازارهای جهانی صنعت پتروشیمی نیز در گرو گسترش روابط بین‌المللی است.
چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۱:۰۷
چرا کشورهای عضو اوپک تمایلی به افزایش بهای نفت ندارند؟
قیمت نفت پس از یک افت نسبتا طولانی مجددا به جایگاه پیشین خود باز می‌گردد. بررسی دلایل افت جهانی بهای نفت و بازگشت مجدد آن از دخیل بودن روندهای سیاسی در بازارهای انرژی حکایت دارد. به این معنا که هم در کاهش بهای نفت و هم در افزایش مجدد آن رویکردهای سیاسی کشورهای عضو و غیر عضو اوپک دخیل بوده است.
چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۰:۵۶
هفته آینده
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به حضور وزیران امورخارجه، راه و شهرسازی، تعاون و کار و رفاه اجتماعی برای بررسی ابهام‌های سانحه نفتکش ایرانی سانچی در کمیسیون متبوع خود در هفته آینده خبر داد.
چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۰:۴۴
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس:
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که 6 طرح پارس جنوبی می‌تواند سالانه 12 میلیارد دلار درآمد نصیب کشور کند، گفت: رویکرد وزارت نفت مبنی بر اتمام فازهای باقیمانده پارس جنوبی، رویکرد خوبی است.
چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۰:۳۹
وزیر نفت:
وزیر نفت گفت: برای اتمام پروژه‌های نفتی به‌ویژه پارس جنوبی و پالایشگاه ستاره خلیج فارس باید راه‌حل‌های فوری اتخاذ شود.
چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۹:۴۵
رئیس کمیسیون انرژی مجلس خبر داد:
رئیس کمیسیون انرژی مجلس از تدوین طرح دو فوریتی برای ایجاد خط اعتباری در صنعت نفت خبر داد که پس از بودجه در صحن علنی مطرح می‌شود.
چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۹:۱۳
صفحه ۱ از ۵۰ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ بعدی »