جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶

PetroEnergy Information Network

تلکس خبری

با اقدام سریع و تلاش نیروهای عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون نشت از خط لوله نفت 20 اینچ لب سفید در محدوده سه راه فرودگاه اهواز مهار شد.
جمعه ۱۳۹۶/۰۴/۰۲ - ۱۲:۱۵
معاون وزیر نفت در امور بین الملل و بازرگانی اعلام کرد که صادرات گاز ایران به عراق از شامگاه چهارشنبه (31 خردادماه) آغاز شد.
چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۳۱ - ۲۲:۵۲
دستگاه RTD Tester به عنوان یکی از تجهیزات کاربردی سیستم‎های حفاظت الکتریکی در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران طراحی و ساخته شد.
چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۳۱ - ۱۵:۵۹
وزیر انرژی روسیه اعلام کرد که برای برگزاری نشست اضطراری میان این کشور و اوپک، برنامه‎ ریزی نشده است.
چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۳۱ - ۱۵:۳۸
میدان نفتی کوپال در 60 کیلومتری شرق شهرستان اهواز واقع شده است، وجود نفت در این میدان نفتی در سال 1344 با حفر اولین چاه به اثبات رسید و بهره‌برداری از آن با نصب تجهیزات فرآورش از سال 1349 آغاز شد.
چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۳۱ - ۱۴:۵۵
میدان نفتی یادآوران به ابعاد 15 در 45 کیلومتر در 70 کیلومتری جنوب غرب اهواز و شمال خرمشهر در منطقه (کوشک – حسینیه) قرار دارد.
چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۳۱ - ۱۴:۵۴
میدان نفتی سلمان در 144 کیلومتری جنوب جزیره لاوان واقع شده است، میدان سلمان دارای یکی از بزرگترین تاسیسات نفتی در خلیج فارس بوده و با میدان ابوالبوخوش (ابوظبی) مشترک است.
چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۳۱ - ۱۴:۵۳
میدان نفتی سروش در حدود 110 کیلومتری منطقه بهرگان واقع شده است، میدان نفتی سروش در طول جنگ تحمیلی به دفعات مورد تهاجم و بمباران قرار گرفت و به دلیل خسارات وارده، تولید نفت از این میدان متوقف شد.
چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۳۱ - ۱۴:۵۲
میدان نفتی دهلران یکی از میدان‌های نفتی ایران است که در 22 کیلومتری جنوب غربی دهلران و 180 کیلومتری کرمانشاه قرار دارد.
چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۳۱ - ۱۴:۵۲
دولت عراق در سپتامبر ١٩٦٠ کشورهای ایران، کویت، ونزوئلا‍‍ و عربستان را برای مذاکره درباره کاهش قیمت نفت از سوی شرکتهای نفتی به بغداد دعوت کرد. در نتیجه این مذاکرات، اوپک با هدف یکپارچه سازی و هماهنگ کردن سیاستهای ناظر بر قیمت نفت تولیدی کشورهای عضو تأسیس شد.
چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۳۱ - ۱۴:۵۱
زمانی که جنگ دوم جهانی آغاز شد تا 2 سال پس از آن، صنعت نفت ایران با اشکالات بسیاری روبه‌رو شد، پیشرفت‌های سریع قوای آلمان در اروپا سبب شد که بازارهای اروپایی شرکت نفت از دست آن برود و صادرات ایران محدود به بازارهای شرقی شود.
چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۳۱ - ۱۴:۳۹
سابقه اکتشاف نفت در مناطق نفت‌خیز جنوب ایران به سال 1287 خورشیدی (1908 میلادی) می‌رسد، در این سال در پی تلاش چندساله حفاران و کاوشگران نفت در مناطق شمال‌غرب و جنوب کشور، نخستین چاه خاورمیانه با تولید اقتصادی، در میدان نفتون مسجدسلیمان حفر و در عمق 338 متری به نفت رسید.
چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۳۱ - ۱۴:۳۶
در جنگ اول جهانی اهمیت نفت ایران برای امپراتوری بریتانیا بیش از پیش روشن شد، در حین جنگ و براثر انفجارهایی که عشایر محلی طرفدار آلمان مسبب آن بودند انتقال نفت به بندر آبادان برای مدتی قطع شد و پس از پنج ماه جریان نفت دوباره ازسر گرفته شد، نحوه تامین خسارت قطع جریان نفت سال‌ها محل اختلاف شرکت نفت با دولت بود.
چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۳۱ - ۱۴:۳۳
رایزنی اعضای اوپک در واکنش به روند نزولی قیمت نفت
وزیر نفت دلیل کاهش قیمت نفت را افزایش تولید این محصول در آمریکا دانست و گفت: آمریکا حدود 900 هزار بشکه تولید نفت خود را افزایش داد که بسیار بیشتر از برآورد اوپک است.
چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۳۱ - ۱۴:۲۶
سیاست‌های نفتی ایران پس از کودتای 28 مرداد 1332 تغییر کرد، با وجود آن‌که بر اساس قانون ملی شدن صنعت نفت، واگذاری امتیاز نفت ایران به بیگانگان ممنوع بود، اما دولت زاهدی با حمایت شاه، قراردادی موسوم به کنسرسیوم را برای واگذاری امتیاز استخراج و بهره‌برداری نفت ایران امضا کرد.​
چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۳۱ - ۱۴:۲۵
عملیات حفاری موقعیت سکوهای 22، 24A و 24B با پیشرفت 100درصدی به پایان رسیده و هم اکنون حفاری در موقعیت سکوی اصلی 23 با پیشرفت 80.4 درصد ادامه دارد.
چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۳۱ - ۱۴:۱۹
از سوی وزیر نفت
وزیر نفت در نامه ای به رئیس هیئت مدیره انجمن نفت ایران، حبیب الله بیطرف و پرویز سنگین را به‌عنوان اعضای اصلی این هیئت مدیره معرفی کرد.
چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۳۱ - ۱۴:۱۱
مدیرعامل شرکت قطر پترولیوم اعلام کرد قطر می تواند تحریم متحدان عربستان را پشت سر بگذارد و سرمایه‌گذاران، این شبه جزیره خارج نخواهند شد.
چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۳۱ - ۱۴:۰۸
مدیرعامل شرکت پتروایران:
لایه نفتی پارس جنوبی با ثبت حدود 1.6 میلیون بشکه تولید تجمعی نفت، برای بارگیری سومین محموله نفتی‎ آماده می‎شود؛ میدانی که به گفته مدیرعامل شرکت پتروایران، تداوم فعالیت‎های توسعه‎ای در آن منوط به بهره‎مندی از فناوری‎های پیشرفته است.
چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۳۱ - ۱۴:۰۰
در صورت تحقق اهداف مربوط به مهار تغییرات آب و هوا، شرکت‌های نفتی در معرض هدر رفتن میلیاردها دلار سرمایه گذاری خواهد بود.
چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۳۱ - ۱۲:۵۶
صفحه ۱ از ۵۰ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ بعدی »