یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷

PetroEnergy Information Network

یادداشت و تحلیل

پنج سال، 15 طرح‌ پتروشیمی
کاروان تلاش و سازندگی دولت متوقف نمی‌شود
پتروشیمی تکه‌های پازل نیمه‌تمام طرح‌های مختلف پتروشیمی که تا هشت سال پیش، دلهره‌های تولید و صادرات را برای‌مان به همراه داشت، حالا به قاب متنوعی از محصولات مختلف تبدیل شده است که هر یک در اقتصادمان حرفی برای گفتن دارد.
یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۰
تراژدی خزر و چالش‌های پیش‌رو
نفت
دوشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵
ضررهای تأخیر در توسعه میدان‌های مشترک غرب کارون
نفت بر اساس اهداف سند چشم‌انداز 1404 و سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، یکی از محورهای اصلی فعالیت وزارت نفت (و به تبع آن شرکت ملی نفت ایران) افزایش ذخایر راهبردی، حفظ و توسعه ظرفیت تولید نفت خام است.
یکشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۷
برنامه‎های توسعه فناوری وزارت نفت در حوزه ساخت داخل
نفت به‌منظور حمایت از سازندگان داخلی و اطمینان از توسعه فناوری بومی، وزارت نفت سلسله اقدام‌های منسجمی را با محوریت اداره کل نظام تامین و تجاری سازی فناوری اجرا کرده است.
جمعه ۰۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۵
راهبردهای معطوف به اکتشاف و تولید در خزر
نفت برای شناخت راهبردهای ایران در اکتشاف و تولید نفت در دریای خزر، لازم است که ابتدا روند فعالیت‌های کشور در این باره به‌طور خلاصه بیان شود.
سه شنبه ۰۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۲
توسعه بومی صنعت نفت
نفت صنعت نفت ایران در سال‎های اخیر، راهبردهای اساسی توسعه را به عنوان موتور پیشران صنعت و اقتصاد کشور، با اعتماد به نفس در دستور کار قرار داده است.
سه شنبه ۰۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۸
ضرورت بازنمایى میراث جمعى و تاریخى صنعت نفت
نفت میراث تاریخى صنعت نفت - خواسته و ناخواسته - «جمعى» و به تعبیرى «ملى» است و«میراث جمعى» این صنعت نیز «تاریخى» از دوران معاصر با خود دارد که جهتى و جهشى متفاوت از هنگامه صنعتى شدن پیدا کرده است.
سه شنبه ۰۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۹:۱۸
صفحه ۱ از ۱۵ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ بعدی »