دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷

PetroEnergy Information Network

یادداشت و تحلیل

چشم‌انداز نفتی و پالایشی لیبی
نفت لیبی که از دیرباز به‌عنوان مهم‌ترین تولیدکننده نفت خام آفریقا شناخته می‌شود با داشتن 48 میلیارد بشکه ذخایر نفت خام در رتبه نخست قاره آفریقا و رتبه نهم کشورهای دارای ذخایر عظیم نفتی در دنیا قرار دارد.
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۸
دسته‎بندی مخازن کربناته ایران
نفت ایران از لحاظ وجود مخازن هیدروکربوری جزء کشور‌های بسیار غنی دنیا محسوب می‎شود، اما با وجود این، آگاهی ما درباره زمین‌شناسی مخازن هیدروکربوری ایران و ذخایر ملی کشورمان بسیار پراکنده و ناچیز است.
چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۱
فرصت واگذاری سهام پالایشگاه‌ها برای نجات بازار ارز
پالایش و پخش مردم مصرف‌گرایی هستیم، بی‌آن‌که هزینه واقعی مصرف‌مان را بپردازیم. یا این‌که حداقل معادل آنچه مصرف می‌کنیم ارزش افزوده ایجاد کنیم. جدا از مباحث اقتصادی‌اش، این، یک موضوع فرهنگی ریشه کرده در ابعاد مختلف سبک زندگی‌مان است و فرقی هم نمی‌کند چه‌ کسی حاکم‌مان باشد.
شنبه ۰۹ تیر ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۲
استیضاح! دستخوش دلواپسان مجلس به تلاش‌های وزیر نفت در اوپک
نفت 2 روز پس از شکست طرح ضد ایرانی روسیه و عربستان به منظور افزایش تولید و هموار کردن راه تحریم ایران ازسوی آمریکا در اجلاس وزیران اوپک، به دلیل قانع نشدن استیضاح‌کنندگان از توضیحات وزیر نفت، کمیسیون انرژی مجلس طرح استیضاح زنگنه را به صحن علنی مجلس روانه کرد.
یکشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۸
معمای یک‌میلیون بشکه‌ای!
نفت جلسه مشترک وزرای اوپک و غیراوپک، عصر دیروز تصمیم صدوهفتادوچهارمین اجلاس اوپک را به‌عنوان نتیجه اجلاس خود پذیرفت. به این ترتیب 24 کشور عضو «بیانیه همکاری» تصمیم گرفتند پایبندی خود را به هدف این بیانیه مجموعا به 100درصد برسانند.
یکشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۹
همکاری صنعت نفت با دانشگاه‌ها، حرکتی نو برای پیشرفت پایدار
نفت صنعت نفت ایران در حال حاضر باوجود فراز و فرودهای مختلف در مواجهه با تحریم‌ها و محدودیت‌های مختلف، دوره‌ای سرنوشت‌ساز در گسست وابستگی تاریخی به علوم، فنون و تجهیزات صنعتی خارجی و رسیدن به سطحی قابل قبول از توانمندی در تولید و بهره‌برداری از ظرفیت‌های علمی و فناوری داخلی در جهت توسعه و پیشرفت این صنعت را تجربه می‌کند.
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۵
تحقق وعده زنگنه به کارکنان قراردادی صنعت نفت
نفت وزیر نفت همانطور که در زمان اخذ رای اعتماد وعده داده بود، برنامه ساماندهی وضع پرداخت کارکنان قرارداد مدت موقت را به ثمر نشاند و این طرح را برای اجرا ابلاغ کرد، اما این طرح چه امتیازهایی را برای کارکنان قراردادی‎ به همراه دارد؟
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۹
صفحه ۱ از ۱۵ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ بعدی »