شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶

PetroEnergy Information Network

یادداشت و تحلیل

اما و اگرهای نوسان صادرات نفت
نفت بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، ایران در ماه مارس 2 میلیون و 400 هزار بشکه نفت و میعانات گازی به مقصد کشورهای آسیایی و اروپایی صادر خواهد کرد که ممکن است این میزان با فروش تک‌محموله افزایش پیدا کند. کاهش صادرات نفت در ماه‎های اخیر هم بی‎دلیل نبوده است...
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۶
حضور صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در همایش ملی صنعت سبز
نفت نوزدهمین همایش سالانه انتخاب صنایع سبز کشور در 30 بهمن ماه امسال در پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد که در آن 43 واحد صنعتی، خدماتی صنعت نفت، گاز و پتروشیمی به عنوان واحدهای سبز معرفی شدند.
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۴
توافق اوپک و غیر اوپک؛ ایده‌ای جذاب با چالش‌های فراوان
نفت همکاری کشورهای عضو و غیر عضو اوپک برای کاهش و تثبیت سطح تولید نفت که رویدادی قابل توجه در بازارهای جهانی به شمار می‌آید و سبب افزایش قیمت نفت شده، ابعاد تازه‌تری به خود گرفته است.
یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۹
صنعت نفت و تناقضات دلواپسی
نفت در شرایطی که امضای قراردادهای نفت و گاز با شرکت‌های بین‌المللی با دشواری‌های بسیار روبه‌رو شده، نقشه راه جریان مخالف دولت در حوزه صنعت نفت نه همفکری و همراهی، که استفاده از ناکامی‌ها به عنوان ابزار فشار است.
چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۴
سنگینی سایه سیاست بر قراردادهای نفتی
نفت صنعت نفت از دوره پسابرجام بیشترین بهره را از محل افزایش تولید، صادرات نفت و بازگشت سریع و مقتدرانه به بازار نفت برد که موفقیتی بزرگ برای این صنعت به شمار می‌آید، اما این روند با وجود تحرکات مثبت در جذب شرکت‌های خارجی برای حضور و مشارکت در طرح‌های توسعه‌ای بالادستی، در ادامه دچار مسائلی شد.
شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۴
تعیین سقف پاداش بازنشستگی و دست بردن در جیب کارکنان نفت
نفت نزدیک به 110 سال است که درآمدهای حاصل از فروش نفت تامین کننده بخش اعظم بودجه اداره کشور است. کشف نفت در مسجد سلیمان در سال 1908 و هم عصر با حکومت قاجار در ایران اتفاق افتاد و آرام آرام رفاه و آبادانی که رهاورد حاصل از ورود درآمدهای نفتی به اقتصاد ایران بود چنان در ساختار زندگی ایرانی رخنه کرد که امروزه حتی تصور حذف پول نفت در بودجه یک خواب آشفته برای اقتصاد ایران است.
شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۰
​انرژی؛ دروازه گسترش روابط ایران و هند
به بهانه سفر رئیس جمهوری به هند
نفت حسن روحانی، رئیس جمهوری در حالی فردا عازم دهلی نو برای گسترش روابط میان ایران و هند است که انرژی و نفت نقشی بسزا در این روابط دارد. فروش نفت، گاز و علاقه‌مندی شرکت‌های هندی برای حضور در طرح‌های نفتی ایران از محورهای همکاری 2 کشور در بخش انرژی است.
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۸
صفحه ۱ از ۱۵ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ بعدی »