چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

PetroEnergy Information Network

یادداشت و تحلیل

ضرورت تغییر در چشم انداز انرژی ایران با شتاب انرژی‌های تجدیدپذیر در جهان
نفت یکی از محورهای اساسی توسعه و پیشرفت هر کشوری وجود زیرساخت‌های توسعه یافته و در اختیار داشتن منابع انرژی است، زیرا امروزه انرژی یکی از نیازهای اساسی برای استمرار توسعه اقتصادی، رفاه اجتماعی، بهبود کیفیت زندگی و امنیت جوامع است.
یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۰
توسعه عمودی با استفاده از ظرفیت‌های ماده 12
نفت سفر اخیر وزیر نفت به اهواز، دستاوردهای فراوانی را در پی داشت که مهم‌ترین آن آغاز یک حرکت عظیم برای نوسازی تاسیسات صنعت نفت است که شاید ثمرات آن بیشتر از طرح‌های توسعه‌ای در حال اجرای صنعت نفت باشد.
شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۰
صادرات گاز در دولت دوازدهم 7 برابر می‌شود
نفت در روزهای اخیر موضوع صادرات گاز ایران به‌ویژه‌ طرح صادرات گاز به پاکستان بهانه جدیدی برای جریان سازی سیاسی و رسانه‌ای علیه دولت و وزارت نفت شده است. این جریان در اقدامی کاملا ضد ملی و با اهداف سیاسی خاص در صدد القای این باور است که عامل اصلی در به نتیجه نرسیدن طرح های انتقال، کم کاری و نبود جدیت از سوی ایران بوده است.
چهارشنبه ۰۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۱
ارتقای دیپلماسی انرژی در وزارت نفت
نفت تبدیل جمهوری اسلامی ایران به مرکز مبادلات و مدیریت بازار انواع حامل‌های انرژی در منطقه با استفاده از موقعیت سرزمینی و جغرافیای اقتصادی کشور و توان علمی و فنی صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی بر اساس چشم انداز، اهداف کلان و راهبردهای دیپلماسی انرژی، خط مشی اصلی معاونت امور بین الملل و بازرگانی وزارت نفت است.
یکشنبه ۰۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۶
توسعه صنعت نفت در پساتحریم
نفت از ابتدای استقرار دولت یازدهم تاکنون با رویکرد برنامه ملی اقتصاد مقاومتی، اقدامات زیربنایی گسترده‌ای در وزارت نفت انجام شده که آثار عمده آنها هم‌اکنون در توسعه صنعت نفت به‌ طور چشمگیری مشهود است. این امیدواری وجود دارد که با ادامه این روند، در سال‌های آتی نیز شاهد پیشرفت‌های موثری در فعالیت‌های صنعت نفت باشیم.
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۱
زنگنه، نفت و دولت دوازدهم
نفت بیژن زنگنه در راس وزارت نفت ماند؛ اما برخی گلایه‎های ناروا و بعضا مغرضانه که در صحن علنی مجلس به عملکرد شیخ‎الوزرا وارد شد، حکایت از این داشت که زنگنه در دولت دوازدهم هم بسان دولت قبل، مسیر پرچالشی در مواجهه با دست‎اندازهای داخلی در پیش دارد.
دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۵
نفت و کودتا
نفت بیش از 64 سال از کودتای نظامی برای روی کار آوردن یک حکومت دیکتاتوری در ایران می‌گذرد.
شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۰
« قبلی ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ صفحه ۱۰ از ۱۵ ۱۱ ۱۲ ۱۳ ۱۴ بعدی »