چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

PetroEnergy Information Network

یادداشت و تحلیل

سایه ریسک سیاسی بر قراردادها
نفت صنعت نفت پس از سال‌ها تحمل تحریم و محدودیت، مدتی است که به شرایط عادی در تولید و توسعه بازگشته است. با وجود این، برخی تاخیر در امضای قراردادهای نفتی با شرکت‌های خارجی را دلیلی برای اثبات ناکارآمدی برجام از یک‌سو و نبود جذابیت الگوی جدید قراردادهای نفتی می‌دانند؛ دلایلی که از توجیه منطقی و قابل قبولی برخوردار نیستند.
چهارشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۳
چشم انداز بازار نفت در سال 2018
نفت در سال‌های گذشته قیمت نفت تحت تاثیر عوامل مختلف بنیادی و غیر بنیادی دارای نوسانات زیادی بوده است. در سال‌های 2013 تا 2016 میانگین سالانه قیمت نفت روندی کاهشی داشت.
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۱
اتحاد علیه نفت شیل
چرا کشورهای عضو اوپک تمایلی به افزایش بهای نفت ندارند؟
نفت قیمت نفت پس از یک افت نسبتا طولانی مجددا به جایگاه پیشین خود باز می‌گردد. بررسی دلایل افت جهانی بهای نفت و بازگشت مجدد آن از دخیل بودن روندهای سیاسی در بازارهای انرژی حکایت دارد. به این معنا که هم در کاهش بهای نفت و هم در افزایش مجدد آن رویکردهای سیاسی کشورهای عضو و غیر عضو اوپک دخیل بوده است.
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۶
چرا بنزین یورو 4
پالایش و پخش
سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۸
قیمت نفت تا 2020 حدود 60 تا 70 دلار باقی می‌ماند
نفت کارشناسان انتظار دارند که تا پایان دهه جاری میلادی قیمت نفت در بازه 60 تا 70 دلار برای هر بشکه باقی بماند.
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۹
مروری بر تنگناهای بودجه‎ای در صنعت نفت
نفت از زمانی که نخستین چاه نفت ایران در سال 1908 میلادی در مسجد سلیمان به بهره‌برداری رسید، تا بیست و نهم خرداد ماه سال 1330 که پرچم سه رنگ ایران بر فراز پالایشگاه آبادان به اهتزاز درآمد و دست بریتانیای کبیر بعد از 50 سال از صنعت نفت ایران کوتاه شد، بهره‌برداری و مدیریت چاه‌ها و تاسیسات سرچاهی و همچنین پالایشگاه آبادان در اختیار انگلیسی‌ها بود.
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۰
بررسی بازار گاز در سال 2017
نفت گاز طبیعی به عنوان سوخت پاک با منابع غنی قابل استحصال، حدود 22 درصد از ترکیب انرژی مصرفی جهان را به خود اختصاص داده است.
دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۳
« قبلی ۱ ۲ صفحه ۳ از ۱۵ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ بعدی »