شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

PetroEnergy Information Network

یادداشت و تحلیل

نگاهی به فعالیت‌های ساخت داخل در صنعت نفت
نفت یکی از دغدغه‌های دائمی مسئولان کشور و همچنین مقام‌های وزارت نفت، مقوله‌ ساخت داخل و اتکا به توان داخلی بوده است. بخشی از مفهوم «ساخت داخل» ناظر بر توانایی مجموعه‌های بیرونی و ایرانی خارج از صنعت نفت بوده و بخشی نیز ناظر بر توان داخلی و درونی شرکت‌های زیر پوشش وزارت نفت است.
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۶
معضل بیکاری و تنگنای مالی دولت
نفت بخشی از لایحه بودجه ۹۷ راهکار تامین منابع برای اشتغال را افزایش قیمت بنزین و گازوئیل عنوان کرده و مهمترین دلیل آن نیز رسیدن قیمت بنزین و گازوئیل به قیمت فوب خلیج فارس است.
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۹
تا با کفش‎های کسی راه نرفته‎ایم، در باره راه رفتن او قضاوت نکنیم
نفت ٤٥ روز گذشت و جمله «کی خاموش می شود» از سایت‌های مواجب بگیر روزانه گوش فلک را کر می‌کند. ساده بگویم آگاهید که در همان فاصله و دورادور منافع شخصیتان را بر منافع ملی ترجیح می‌دهید همانطور که با دیکتاتوری اداری و عدم دانش فنی و تخصصی فقط آشنا به آچار لوله گیر و آچار فرانسه بر مغزها کوبیدید.
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۹
ریسک نفتی بودجه
نفت یکی از ارقام کلیدی در اقتصادهای وابسته به نفت مانند ایران، قیمت محاسباتی نفت است که سالیان متمادی همراه و همگام لوایح بودجه بوده است.
دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۵
پیچیدگی‎های ویژه رگ‎سفید چیست؟
نفت در هفتمین هفته از وقوع حادثه فوران چاه شماره ۱۴۷ رگ سفید، لهیب آتش همچنان زبانه می‌کشد. شعله‌های سرکش چاه ۱۴۷ تا کنون یازده بار تلاش مردان مناطق نفت خیز و ملی حفاری را از سر گذرانیده است و همچنان مردان فنی تیم در فکر تدبیری نو با استفاده از ابزاری تلفیقی برای حمله بعدی هستند.
دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۴
قدر انرژی را بیشتر بدانیم
گاز انرژی و ارزش آن در دنیای امروز آنقدر اهمیت یافته است که همه کشورهای دنیا چه دارای منابع انرژی باشند و چه نباشند، به نحوی درگیر این موضوع حیاتی برای تامین نیازهای زندگی بشر هستند.
شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۴
« قبلی ۱ ۲ ۳ ۴ صفحه ۵ از ۱۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ بعدی »