یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

PetroEnergy Information Network

یادداشت و تحلیل

پنجه در پنجه آتش افروخته از چاه 147 رگ سفید
نفت سرعت خودرو کم شد؛ راننده روی پایم زد و گفت: «این سی و سه پل دار بهاره ست، اما سی و یکیه؛ بشمار». نمی‌دانستم باید به شمارش موانع روی پل بپردازم یا دودی که آسمان منطقه رگ سفید را در آغوش گرفته بود، تماشا کنم.
چهارشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۸
نگاهی به دستاوردهای صنعت انتقال نفت ایران در زمینه تعمیر و ساخت داخل
پالایش و پخش در حال حاضر حدود دهها هزار کیلومتر خط لوله در خاک ایران گسترده شده است. شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران خطوط انتقال مربوط به نفت خام و انتقال فرآورده‌های نفتی در سرتاسر کشور را مدیریت می‌کند. این ساختار پیچیده، وظیفه‌ تامین خوراک پالایشگاهها و سوخت مورد نیاز حمل و نقل کشور را برعهده دارد.
دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۲
اهمیت سیستم مدیریت انرژی از دیدگاه بین‌المللی
نفت مطابق گزارش آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) در سال 2017، یکی از مؤثرترین ابزارها برای ایجاد ساختاری به منظور پایش مصرف انرژی و شناسایی فرصت‌های بهبود عملکرد، استقرار سیستم مدیریت انرژی است.
شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۷
آوردگاه رگ‎سفید
لحظه‌‌ به‌‌ لحظه با عملیات مهار آتش‌ چاه ۱۴۷ رگ‌ سفید (46)
نفت اینجا آوردگاه رگ سفید است و جدال شب و روز مردان بلندهمت نفت با یکی از سخت ترین فوران های چاه های خشکی در جریان است.
سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۰
نقش وزارت نفت در توسعه منطقه مکران
نفت منطقه ساحلی مکران واقع در سواحل شرقی ایران از بندر جاسک تا بندر چابهار، در زمره‌ یکی از کم‌توسعه‌ یافته‌ترین مناطق کشور به‌شمار می‌رود، دولت دوازدهم همسو با برنامه کلان توسعه سواحل مکران، یکی از ماموریت‌های یازده‌گانه‌ اصلی وزارت نفت را تحت عنوان توسعه بندر جاسک مشخص کرده است.
دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۳
رگ خواب رگ سفید
نفت چاه 147 رگ سفید در میان چین و چروک تپه ماهورهای زاگرس چون دیو تنوره می‌کشد و دکل 95 ملی حفاری را آرام آرام در میان خود ذوب می‌کند، درست چند روز پس از حادثه پالایشگاه تهران، صنعت نفت هنوز رخت عزا از تن به در نکرده بود که 2 نفر دیگر از کارکنان شریف و زحمتکش حفاری طعمه این انفجار شده و در راه انجام وظیفه جان خود را فدا کردند.
چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۳
فرصتی برای رونق دوباره صنعت سی ان جی
پالایش و پخش
دوشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۳
« قبلی ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ صفحه ۸ از ۱۵ ۹ ۱۰ ۱۱ ۱۲ بعدی »