شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷

PetroEnergy Information Network

یادداشت و تحلیل

نگاهی تاریخی به آسیب‌های توسعه نیافتن پارس جنوبی
نفت قراردادهای ٣٥ ماهه توسعه پارس جنوبی با هدف جبران عقب‌ماندگی چند دهه‌ای ایران در برداشت از این میدان مشترک با پیمانکاران مختلف داخلی امضا شد.
دوشنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۳
چشم انداز نفتی و پالایشی کویت
نفت کویت که از دیرباز یکی از تولیدکنندگان کلیدی نفت خام به شمار می‌آید با داشتن 102 میلیارد بشکه ذخایر نفتی، حدود 6درصد از ذخایر نفت خام دنیا را در اختیار دارد. تولید روزانه نفت این کشور بیش از 2.6 میلیون بشکه و صادرات آن 1.9 میلیون بشکه در روز است. این کشور به عنوان دهمین تولید کننده نفت خام جهان و پنجمین تولید کننده نفت خام اوپک شناخته می‌شود.
شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۰
اقتصاد مقاومتی؛ بهینه سازی مصرف سوخت و بیع متقابل
نفت
دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۰
ضرورت جذب سرمایه و فناوری در صنعت نفت
نفت بزرگ‌ترین اولویت در صنعت نفت و گاز کشور را باید در روزآمد کردن آن دانست. این صنعت به‌واسطه مشکلات عدیده نظیر جنگ، تحریم و بسیاری دیگر، سال‌هاست که روزآمد نشده است، به نحوی که این عقب‌ماندگی فناورانه را می‌توان در حدود 30 سال برآورد کرد. تمرکز بر این مهم و به دست آوردن فناوری روزآمد، در کنار جذب سرمایه لازم برای تامین مالی این پروژه اولویت نخست مجموعه وزارتخانه نفت است.
سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۵
مقایسه کارایی شرکت ملی نفت و رقبای خارجی
نفت با رای اعتماد بالای مجلس شورای اسلامی به مهندس زنگنه برای تصدی وزارت نفت این امید قوت گرفته است که پس از آواربرداری در دولت یازدهم از خرابی‌های دوره تحریم‌های گسترده و تنش‌های داخلی و جهانی، سرانجام زمان انجام کارهای بنیادی در این صنعت فرا‌رسیده است.
سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۳
دستاورد‌های بزرگ نفت
نفت شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، بزرگ‌ترین تولیدکننده نفت خام کشور و مهم‌ترین بخش بالادستی صنعت نفت ایران، با قدمت و سابقه‌ای افزون بر یک قرن، تجربه‌ای کم‌نظیر در راهبری عملیات و توسعه میدان‌ها با اتکا به مجموعه دانش‌های مرتبط با تولید نفت و گاز دارد.
دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۳
ضرورت سرمایه‌گذاری برای توسعه پتروشیمی
پتروشیمی کشورهای دارای منابع و ذخایر گازی همواره به دنبال بهترین راهکار کسب حداکثر درآمد از این ذخایر هستند. کشور ما نیز پس از پوشش اولویت نخست خود (یعنی تأمین مصارف خانگی) از این قاعده مستثنی نبوده و راه‌های مختلف تبدیل گاز به درآمد پایدار و بهینه از جمله صادرات (مستقیم یا به‌صورت LNG)، تولید نیروی برق برای مصرف‌کنندگان داخلی یا صادرات، تبدیل به سوخت‌های پاک (GTL) و توسعه صنعت پتروشیمی بر پایه خوراک گازی را مدنظر داشته است.
دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۲
« قبلی ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ صفحه ۹ از ۱۵ ۱۰ ۱۱ ۱۲ ۱۳ بعدی »