دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶

PetroEnergy Information Network

پنج شنبه / ۹ دی ۱۳۹۵ / ۱۴:۱۶
سرویس : گاز
کد خبر : ۲۷۵۰۸۲
گزارشگر : ۲۷۷

63 درصد گاز کشور از پارس‎ جنوبی تامین می‎شود

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی از فرآورش بیش از 109 میلیارد و 496 میلیون متر مکعب گاز در پالایشگاه‎های شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی در 9 ماه امسال خبرداد و گفت: هم اکنون 63 درصد از گاز کشور از پالایشگاه‌های پارس جنوبی تامین می‌شود

به گزارش شانا به نقل از روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، مسعود حسنی با بیان این‎که این مجتمع عظیم گازی با کوله‌باری از دانش و تجربه برای تحقق چشم‌انداز توسعه و رشد اقتصادی کشور گام برمی‌دارد، گفت: متخصصان و کارکنان این مجتمع در 9 ماه امسال بیش از 109 میلیارد و 496 میلیون متر مکعب گاز را از مخزن مشترک برداشت کرده‎اند.
 
وی افزود: این رقم فرآورش گاز در 9 مه نخست سال 95 نسبت به مدت مشابه پارسال، 22.7 درصد افزایش نشان می‎دهد.
 
مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی با اشاره به این‌که هم اکنون 63 درصد از گاز کشور از پالایشگاه‌های پارس جنوبی تامین می‌شود، یادآور شد: از ابتدای امسال تا پایان آذرماه بیش از 87 میلیارد و 610 میلیون متر مکعب گاز در پالایشگاه‌های مجتمع گازی پارس جنوبی شیرین‌سازی شده است.
 
حسنی اعلام کرد: در 9 ماه نخست امسال بیش از 141 میلیون بشکه میعانات گازی در پالایشگاه‌های شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی تولید شده که این رقم نسبت به مدت مشابه پارسال 16 درصد رشد داشته است.
 
وی با اشاره به نقش مهم مجتمع گازی پارس جنوبی در تولید محصولات جانبی افزود: از ابتدای سال تا پایان آذرماه بیش از 356 هزار تن گوگرد در این مجتمع تولید شده است. پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید