دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶

PetroEnergy Information Network

سه شنبه / ۲۱ دی ۱۳۹۵ / ۱۱:۴۶
سرویس : بین الملل
کد خبر : ۲۷۵۲۳۰
گزارشگر : ۲۷۷
معاون امور توسعه و مهندسی مدیرعامل شرکت ملی نفت:

سردار سازندگی جزئیات حوزه انرژی را با جدیت دنبال می‎کرد

معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور توسعه و مهندسی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی همواره مسائل مربوط به توسعه کشور، به ویژه صنعت نفت، انرژی و آب را با جدیت، علاقه و جزئیات پیگیری می‎کردند.

به گزارش شانا، غلامرضا منوچهری عصر دوشنبه (20 دی‎ماه) در حاشیه آغاز به‎کار سیزدهمین نمایشگاه بین المللی انرژی در کیش در جمع خبرنگاران درباره توجه مرحوم آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی به صنعت نفت، عنوان کرد: من از ایشان خاطرات زیادی دارم زیرا به طور معمول سالی یکبار به دیدار ایشان می رفتم، پارسال جلسه ای طولانی داشتیم که ایشان حدود یک ساعت درباره صنعت نفت، تجهیزات فراساحلی، مخازن نفت و صادرات پرسیدند.

وی افزود: به دلیل حضورم در بخش آب، ایشان بسیار عمیق و با جزئیات، همه مسائل بخش انرژی و آب کشور را دنبال می‎کردند.

معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت در امور توسعه و مهندسی با بیان این که اگر پروژه ای تاخیر داشت اظهار نگرانی می کرد، گفت: ایشان فکر می‎کردند که برای همه بخش‎های توسعه ای کشور به ویژه نفت و انرژی و آب باید هدایت، راهبری و پیگیری انجام شود.

وی افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی در ملاقات‎هایی که با وزیران، معاونان و دیگر مسئولان داشتند همیشه این مسائل را به تفصیل و جزئیات دنبال می‎کرد.

منوچهری ادامه داد: آیت الله هاشمی رفسنجانی در سن 82 سالگی ذهنشان بسیار فعال بود و دلسوزانه مسائل را پیگیری می کردند و سفر اخیر ایشان به جزیره خارک، نشان دهنده علاقه شان به توسعه و سازندگی کشور بود.

سیزدهمین نمایشگاه بین المللی انرژِی کیش عصر دیروز آغاز به کار کرد و تا روز پنجشنبه (23 دی‎ماه) از ساعت 18 تا 22 در مرکز نمایشگاه‎های بین المللی جزیره کیش به کار خود ادامه می دهد.

در این نمایشگاه 140 شرکت داخلی و 40 نماینده و شرکت خارجی در فضایی به وسعت 18 هزار متر مربع به معرفی فرصت‎ها و ظرفیت‎های سرمایه گذاری و سرمایه‎پذیری و دستاوردهای سازندگان و تولیدکنندگان نفت، گاز، پتروشیمی، آب و برق و انرژی‎های نو می پردازند.

در این دوره از نمایشگاه، نمایندگان 13 کشور حضور دارند.
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید