یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷

PetroEnergy Information Network

دوشنبه / ۲۸ فروردین ۱۳۹۶ / ۱۶:۳۳
سرویس : گاز
کد خبر : ۲۷۶۳۴۳
گزارشگر : ۲۲۱
سال گذشته محقق شد

درآمدزایی 30 هزار میلیارد تومانی شرکت های دانش بنیان

معاون توسعه فناوری معاونت علمی فناوری رئیس جمهوری اظهار کرد: شرکت های دانش بنیان در سال گذشته علاوه بر این که 30 هزار میلیارد تومان درآمدزایی داشته اند، باعث اشتغال 200 هزار نفر نیز در سطح کشور شده اند.

به گزارش شانا، علی وطنی امروز (دوشنبه، 28 فروردین ماه) در آیین رونمایی از نخستین فن بازار تخصصی کشور در مجتمع گاز پارس جنوبی، تعداد شرکت های دانش بنیان موجود در کشور را 2 هزار و 975 شرکت عنوان کرد و گفت: این شرکت ها در سال گذشته 30 هزار میلیارد تومان فروش داشته اند و باعث اشتغال 200 هزار نفر در سطح کشور شده اند.

وی افزود: امروز عسلویه گمنام، به همت و تلاش کارکنان پارس جنوبی مکانی است که بهترین متخصصان کشور پیشانی بر خاک آن می زنند و بر دستاوردهای آن سجده می کنند.

معاون توسعه فناوری معاونت علمی فناوری رئیس جمهوری با بیان این که بزرگترین بازار کشور به لحاظ اقتصادی صنعت نفت است، اظهار کرد: خوشبختانه نگاه هایی که در گذشته بیشتر مبتنی بر تولید بوده اند، امروز تغییر کرده و مبتنی بر توسعه فناوری هستند که نیازمند صبوری برای رسیدن به اهداف مورد نظر است.

وی با اشاره به ارتقای جایگاه تولیدات علمی کشور بعد از انقلاب گفت: امروز، ایران به جز رتبه سوم منطقه در فناوری های علوم شناختی، دارای رتبه نخست در تمام زمینه های علمی است.

وطنی با بیان این که شرکت ملی گاز و پارس جنوبی از پیشگامان توسعه فناوری هستند، افزود: رتبه علمی کشور در رشته های مختلف فناوری از جمله شیمی سوم، مکانیک پنجم، مواد هشتم و در پایین ترین رشته دارای رتبه علمی نوزدهم جهان است که نیازمند حمایت برای ارتقای این جایگاه هستیم.
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید