چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

PetroEnergy Information Network

یکشنبه / ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ / ۱۵:۲۷
سرویس : نفت
کد خبر : ۲۷۶۴۱۸
گزارشگر : ۲۷۷
معاون وزیر نفت خبر داد:

آمادگی لینده برای سرمایه گذاری مستقیم در پتروشیمی ایران

معاون امور بین الملل و بازرگانی وزارت نفت از آمادگی شرکت آلمانی لینده برای سرمایه گذاری مستقیم و حضور در صنعت پتروشیمی ایران خبر داد.

به گزارش شانا، امیرحسین زمانی نیا درباره مذاکره خود با مدیران شرکت لینده در حاشیه سیزدهمین همایش پتروشیمی ایران (IPF) اظهار کرد: این شرکت آلمانی آماده همکاری با ایران در چند طرح پتروشیمی است که در این زمینه مذاکره خوبی انجام شد و نتیجه آن نیز خوب بود.

وی با بیان این که راه‌های تامین مالی پروژه‌های صنعت پتروشیمی ایران با لینده در حال بررسی است، تصریح کرد: آنان معتقد بودند با وجود آن که بانک‌های اروپایی برای حضور در ایران احتیاط می کنند اما راه‎های مختلفی برای تامین مالی وجود دارد.

معاون امور بین الملل و بازرگانی وزارت نفت همچنین از ملاقات مدیران لینده با بیژن زنگنه، وزیر نفت در حاشیه این همایش خبر داد و گفت: این شرکت همچنین برای حضور در پروژه ایران ال ان جی ابراز تمایل کرده است.

زمانی نیا با تاکید بر این که خوشبختانه  مذاکرات بسیار خوب و جامعی با این شرکت آلمانی انجام شد، تصریح کرد: درصورت فراهم شدن شرایط این شرکت آماده است تا از منابع داخلی خود در ایران سرمایه گذاری کند.

بر اساس این گزارش، مدیران لینده همچنین روز شنبه (دوم اردیبهشت‌ماه) با مرضیه شاهدایی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران دیدار کردند.

نمایندگان لینده با تاکید بر این که علاقه‌مند به سرمایه گذاری و انتقال دانش فنی به ایران هستند اعلام کردند: به‌زودی شاهد توافق‌های نهایی با شرکت‌های مختلف ایرانی فعال در صنعت پتروشیمی خواهند بود.

بررسی نحوه مشارکت لینده در طرح پتروشیمی دماوند و نیز چند طرح متانول از جمله مهمترین محورهای مذاکرات لینده با مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران بود، همچنین دو طرف بر نقش مهم حمایت دولت‌ها برای تسهیل در نهایی شدن مذاکرات تاکید کردند.

به گزارش شانا، شرکت لینده پس از برجام بلافاصله پیشنهادهای مختلفی در زمینه‌های EPC و همچنین سرمایه گذاری ارائه کرده تا فعالیت خود را در صنعت پتروشیمی آغاز کند، دفتر نمایندگی این شرکت آلمانی با حضور زیگمار گابریل، معاون صدر اعظم و وزیر امور خارجه آلمان، 12 مهرماه 1395 در تهران فعالیت خود را از سر گرفت.

مردادماه پارسال (1395) و در دوره پسابرجام، قرارداد اعطای دانش فنی و مهندسی پایه کارخانه الفین، بوتادین، استخراج بنزن و هیدرودی آلکیلاسیون شرکت پتروشیمی کیان با شرکت آلمانی لینده با اعتبار ٣٤ میلیون و ٩٦٠ هزار یورو امضا شد.

این شرکت که در سال ١٨٧٩ میلادی تاسیس شد، بزرگترین شرکت فعال در زمینه گازهای صنعتی و مهندسی است. سهام گروه لینده، در همه بازارهای بورس اوراق بهادار موجود در آلمان، از جمله بورس فرانکفورت، معامله می‌شود.
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید