پنج شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷

PetroEnergy Information Network

سه شنبه / ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ / ۱۵:۳۷
سرویس : بین الملل
کد خبر : ۲۷۶۷۴۵
گزارشگر : ۲۷۷
نماینده شرکت اندونزیایی پرتامینا:

لغو تحریم‌ها فرصت را برای حضور در پروژه‎های نفتی ایران هموار کرد

مدیر پروژه‌های پرتامینا در ایران اعلام کرد: اجرایی شدن برجام و لغو تحریم‌ها راه‌ را برای همکاری با صنعت نفت ایران باز کرده است.

به گزارش شانا، اکو روکمونو، (Eko Rukmono)، مدیر پروژه‌های شرکت دولتی نفت و گاز اندونزی (پرتامینا) در ایران گفت: اندونزی و ایران به عنوان دو کشور مسلمان و برادر فرصت‌های بسیار مناسبی برای همکاری در زمینه نفت و گاز پیش رو دارند و با توجه به لغو تحریم‌، راه را برای همکاری با صنعت نفت ایران باز کرده است.

وی افزود: اندونزی و ایران هم اکنون یادداشت تفاهمی برای مطالعه میدان های نفت منصوری و آب‌تیمور امضا کرده اند و ما قصد داریم این روابط را در آینده بسیار نزدیک گسترش دهیم.

مدیر پروژه‌های شرکت دولتی نفت و گاز اندونزی گفت: با توجه به بالاتر بودن تقاضا نسبت به عرضه نفت در اندونزی و با نظر به جمعیت 260 میلیونی این کشور، اندونزی بسیار مایل به سرمایه گذاری در میدان‌های نفتی ایران است تا نفت مورد نیاز خود را از این طریق تامین کند و این فرصت بسیار مناسبی برای دو کشور می‌تواند باشد.

به گزارش شانا، نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران از لحاظ وسعت و تعداد شرکت‎کنندگان، نخستین نمایشگاه در سطح خاورمیانه و پنجمین نمایشگاه در سطح دنیا به شمار می‎آید؛ از لحاظ تعداد شرکت‎های خارجی حاضر در نمایشگاه بیست و دوم پس از چین، ایتالیا، هلند، فرانسه و انگلیس در رتبه‎های بعدی قرار دارند.

بیست و دومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی از صبح روز شنبه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران آغاز به کار کرد و عصر روز سه‎شنبه (١٩ اردیبهشت‎ماه) به کار خود پایان می دهد؛ ساعت بازدید هر روزه از ١٠ صبح تا ١٨ بعدازظهر خواهد بود.


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید