جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷

PetroEnergy Information Network

یکشنبه / ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ / ۱۵:۵۷
سرویس : پتروشیمی
کد خبر : ۲۷۸۰۸۵
گزارشگر : ۶۹۱

شرکت ملی صنایع پتروشیمی از تکمیل طرح‌های توسعه‌ای حمایت می‌کند

مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: این شرکت از ساخت و تکمیل طرح‌های مختلف پتروشیمی به‌طور قاطع حمایت می‌کند.

به گزارش شانا، فرناز علوی با تاکید بر لزوم شتاب بخشی عملیات تکمیل طرح های نیمه تمام پتروشیمی اظهار کرد: شرکت ملی صنایع پتروشیمی همواره به شرکت‌ها اعلام کرده است که برای تکمیل طرح‌ها در کنار آنهاست و نهایت همکاری و کمک را در روند ساخت براساس دستورعمل‌ها و قوانین موجود خواهد داشت.

وی با اشاره به این که براساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و با هدف ایجاد ارزش افزوده و کاهش خام فروشی، مصمم به تکمیل طرح‌ها هستیم، افزود: تحقق افزایش تولید همگام با افزایش صادرات از راهبردهای مهم در مسیر توسعه صنعت پتروشیمی ایران است.

علوی با بیان این که از سال 93 با همراهی مجریان طرح‌ها چند طرح بزرگ در استان‌های مختلف به بهره برداری رسیده است، گفت: خوشبختانه با رایزنی‌های انجام شده بسیاری از مشکلاتی که در روند ساخت طرح‌ها موجود بود، کاهش یافته است و شاهد تسهیل در ساخت و یا تکمیل طرح‌های مختلف پتروشیمی هستیم.

وی با اشاره به این که صنعت پتروشیمی در راه تحقق جهش دوم توسعه خود، موتور محرک فرآیند توسعه صنعتی و اقتصادی کشور است، گفت: برنامه ریزی های شرکت ملی صنایع پتروشیمی پس از برجام، همکاری و تعامل با  شرکت های معتبر این صنعت در راستای اجرای پروژه‌های آتی با استفاده از روزآمدترین دانش‌ فنی، بالاترین کیفیت و در کمترین زمان ممکن است.

علوی، رویکرد اصلی این شرکت را ادامه روند حداکثر بهره‌مندی‌ها از توانمندی‌های داخلی و نیز انتقال فناوری‌ در طول اجرای پروژه‌ها دانست و تصریح کرد: همدلی و همکاری میان هلدینگ‌های پتروشیمی می تواند منجر به افزایش راندمان و رفع برخی از چالش های موجود در صنعت شود.

مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی درباره استفاده از دانش و فناور‌ی‌های نو در طرح‌های پتروشیمی، گفت: در برنامه ششم توسعه ضمن استفاده از فناوری‌های جدید برای تبدیل متانول به پلی اتیلن و پروپیلن، برای بومی‌سازی فناوری‌های نوین با همکاری شرکت پژوهش و فناوری اقدام شده است که فرصت خوبی برای تکمیل زنجیره ارزش برای تولید محصولات شیمیایی خاص و جدید خواهد بود.

وی تصریح کرد: در برنامه ششم توسعه و همسو با تحقق اقتصاد مقاومتی، بارزترین اهداف شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزون بر ساخت و تکمیل طرح‌های توسعه‌ای، حضور قدرتمند در بازار و ایجاد زنجیره تامین در کل صنعت است؛ به منظور حضور قطعی در بازار هدف، ایجاد تنوع بیشتر و تکمیل زنجیره‌ها، عمده‌ترین راهکارهای دستیابی به اهداف شرکت ملی صنایع پتروشیمی است.
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید