شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷

PetroEnergy Information Network

چهارشنبه / ۱۷ آبان ۱۳۹۶ / ۱۵:۲۸
سرویس : گاز
کد خبر : ۲۷۹۵۸۰
گزارشگر : ۶۸۱
در هفت ماه نخست امسال انجام شد

برداشت بیش از ۹۰ میلیارد مترمکعب گاز از میدان گازی پارس جنوبی

در هفت ماه ابتدای سال جاری بیش از ۹۰ میلیارد متر مکعب گاز از پارس جنوبی برداشت شده و رقمی بیش از ۷۰ میلیارد مترمکعب گاز در مجتمع گازی پارس جنوبی شیرین سازی شده است.

به گزارش شانا به نقل از مجتمع گاز پارس جنوبی، عبدالرحمن صالحی، جانشین رییس دیسپچینگ مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: در هفت ماه ابتدایی سال جاری، مجتمع گاز پارس جنوبی حدود ۷۵ میلیارد متر مکعب گاز شیرین تولید کرده است.

صالحی با بیان اینکه این افزایش تولید با توجه به توسعه فازهای جدید و افزایش کیفیت تولید در پالایشگاه‌های مجتمع اتفاق افتاده، گفت: در این مدت نزدیک به ۹۴ میلیارد متر مکعب گاز از مخزن پارس جنوبی برداشت شده است.

وی این افزایش برداشت را یکی از مهم‌ترین دستاوردهای کشور عنوان کرد و گفت: با سرعت گرفتن پروژه‌ها در سال‌های اخیر شاهد افزایش سهم برداشت ایران از مخزن پارس جنوبی بودیم که به‌زودی با تکمیل فازها این میزان نیز رشد چشمگیری خواهد داشت.

جانشین رئیس دیسپچینگ مجتمع گاز پارس جنوبی در خصوص حجم دیگر تولیدات مجتمع گفت: در این مدت فازهای پارس جنوبی موفق به تولید یک میلیون و 336 هزار و 358 تن LPG (پروپان و بوتان) نیز شده‌اند.

صالحی میزان میعانات گازی تولید شده مجتمع در هفت ماه ابتدای سال جاری را 114 میلیون و 80 هزار بشکه عنوان کرد و افزود: پارس جنوبی در تولید عمده محصولات خود رشد چشمگیری را شاهد بوده، همچنین امسال بیش از یک میلیون و 303 هزار تن اتان تحویل پتروشیمی‌های جم، کاویان و مروارید شده است.

وی اتان را یکی از مهم‌ترین محصولات مجتمع دانست و گفت: ارسال این محصول به پتروشیمی‌ها علاوه بر ایجاد اشتغال در منطقه با توجه به تولید محصولات ارزشمند باعث رشد و شکوفایی صنایع مختلف در تمام کشور می‌شود.

صالحی میزان گوگرد تولیدی مجتمع را از ابتدای سال تا پایان مهر حدود 290 هزار تن اعلام کرد.
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید