دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

PetroEnergy Information Network

چهارشنبه / ۴ بهمن ۱۳۹۶ / ۱۴:۳۵
سرویس : گاز
کد خبر : ۲۸۱۰۳۱
گزارشگر : ۶۹۱

جوابیه شرکت ملی گاز به سخنان نایب‌رئیس کمیسیون انرژی مجلس

روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران در پی انتشار مطالبی در برخی رسانه‌ها با عنوان «علت شکایت ترکمنستان از ایران»، توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش شانا، متن جوابیه شرکت ملی گاز ایران به شرح زیر است:

همانطور که پیش از این، بارها به استحضار مردم شریف رسیده است قراردادهای بین‌المللی دارای شرایط و مقررات خاص خود می‌باشند و به علت محرمانه بودن مفاد قرارداد در هیچ جای دنیا هیچگاه مفاد آن به صورت دائمی در روزنامه‌ها، جراید و ... درج نشده و یا توسط افراد آگاه و یا ناآگاه تحلیل نمی‌شود و در خصوص قرارداد گازی شرکت ملی گاز ایران و شرکت ترکمن‌‌گاز نیز موضوع به همین صورت بوده و  این شرکت از تشریح و اعلام عمومی بندهای قراردادی معذور است و در مواقع موارد لزوم کلیه اطلاعات بارها و بارها در اختیار مبادی ذی‌ربط و از جمله کمیسیون محترم انرژی مجلس شورای اسلامی نیز قرار گرفته است.

فلذا چنین به نظر می‌رسد که رسانه‌ها با درج مطالبی که گاه اشتباه نیز می‌باشد در پی دریافت پاسخ‌هایی برای ظن و گمان‌های خود می‌باشند که به علت فوق از ارایه اطلاعات معذور هستیم.

لیکن در خصوص مطلب درج شده به نقل از جناب آقای هدایت‌الله خادمی، نایب‌رئیس محترم کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، ضمن اشاره به این که قرارداد ترکمنستان از سال ۱۹۹۷ تاکنون مابین دو شرکت جاری و ساری است، اضافه می‌نماید مطابق قرارداد هر شرکت حق دارد از طریق مذاکره و یا مراجعه به داوری در خصوص ادعاهای خود پیگیری نماید و این امر تاکنون نیز از سوی شرکت ملی گاز ایران دائماً پیگیری و انجام شده و از این پس نیز ادامه خواهد یافت. لذا عنوان این که «گویا انگیزه‌ای برای پیگیری این موضوع از سوی مسئولان ذی‌ربط وجود ندارد»، فاقد وجاهت بوده و تکذیب می‌شود.

همچنین در خصوص پرداخت بدهی و ادعاهای مطرح شده «رسانه‌ای و یا غیررسانه‌ای» نیز پاسخ لازم به مراجع ذی‌ربط ازجمله جناب آقای خادمی ارائه شده است.
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید