سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷

PetroEnergy Information Network

پنج شنبه / ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ / ۱۳:۰۵
سرویس : گاز
کد خبر : ۲۸۱۳۲۴
گزارشگر : ۶۹۱
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران خبرداد

گازرسانی به 11 هزار روستای کشور در دولت تدبیر و امید

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: در دولت‌های یازدهم و دوازدهم حدود 11 هزار روستای کشور از نعمت گاز برخوردار شدند و حدود هشت هزار روستای دیگر نیز در 2 سال آینده از این نعمت بهره مند می‌شوند.

به گزارش شانا به نقل از ایرنا، حمیدرضا عراقی عصر چهارشنبه (18 بهمن‌ماه) در آئین گشایش طرح‌های گازرسانی به پنج روستای سردشت و آغاز عملیات اجرایی در 247 روستای آذربایجان غربی گفت: شرکت ملی گاز ایران در دولت تدبیر و امید در این روستاها رفاه به ارمغان آورده و زمینه توسعه را فراهم کرده است. 
 
 وی ادامه داد: بر اساس گفته‌های امام خمینی (ره)، وظیفه مسئولان خدمت به محرومان و اتکای به ظرفیت‌های داخلی بوده و شرکت ملی گاز ایران طی سال‌های اخیر با افتخار در این مسیر گام برداشته است. 

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران همچنین به پائین بودن میانگین برخورداری استان آذربایجان غربی از نعمت گاز طبیعی نسبت به دیگر استان‌های کشور اشاره و اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید بیشترین میزان بودجه در بین استان های مختلف به آذربایجان غربی اختصاص یافته است. 

عراقی تصریح کرد: هم‌اکنون 51 درصد آذربایجان غربی از نعمت گاز طبیعی برخوردار است و با افتتاح هایی که در دهه فجر امسال در سطح این استان انجام شد، این رقم به 59 درصد رسید.
 
وی ادامه داد: با پایان برخی دیگر از طرح‌های گازرسانی که در ایام دهه فجر امسال کلید خورد، میزان برخورداری از گاز در آذربایجان غربی به 74 درصد می‌رسد.

عراقی با اشاره به اینکه میزان برخورداری از گاز طبیعی در شهرهای استان 98 درصد و در روستاها نیز 76 درصد است، گفت: روستاهایی که امکان گازرسانی به آنها وجود داشته باشد در صورت تخصیص اعتبار لازم در 2 سال آینده به شبکه گازرسانی متصل می‌شوند. پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید