چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷

PetroEnergy Information Network

سه شنبه / ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ / ۱۳:۴۴
سرویس : گاز
کد خبر : ۲۸۱۸۶۸
گزارشگر : ۶۹۱
تا پایان دولت دوازدهم

جمعیت تحت پوشش شبکه گازرسانی کشور به بیش از 23 میلیون خانوار می‎رسد

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران گفت: تا پایان دولت دوازدهم، آمار گازرسانی در کل کشور به 17 میلیون و 744 هزار خانوار شهری و 5 میلیون و 380 هزار خانوار روستایی می‏‎رسد.

سعید مومنی درباره افزایش پوشش گازرسانی شهری به خبرنگار شانا گفت: در ابتدای دولت یازدهم، 14 میلیون و 61 هزار خانوار شهری معادل 95 درصد شهرهای کشور گازرسانی شده بودند که پیش‌بینی می‌شود این رقم تا پایان دولت دوازدهم به 17 میلیون و 744 هزار خانوار افزایش یابد.

وی افزود: در ابتدای دولت یازدهم آمار خانوارهای روستایی گازرسانی شده 2 میلیون و 296 هزار خانوار معادل 55 درصد روستاهای کشور بود که در ابتدای دولت دوازدهم به 3 میلیون و 884 هزار خانوار رسید و پیش‌بینی می‌شود تا پایان دولت دوازدهم به 5 میلیون و 380 هزار خانوار برسد.

به گفته مومنی، تا پایان بهمن ماه امسال، جمعیت تحت پوشش شبکه گازرسانی شهری بالغ بر 17 میلیون و 353 هزار خانوار و روستایی بالغ بر 4 میلیون و 335 هزار خانوار گزارش شده است.

گازرسانی سبب اشتغال‌زایی در شهرها و روستاها می‌شود

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز با تاکید بر تاثیر گازرسانی در توسعه مشاغل، اظهار کرد: یکی از تعهدات دولت، ایجاد اشتغال برای همه مناطق کشور است. با ورود گاز به بخش‌های شهری و روستایی زمینه‌ای مناسب برای راه‌اندازی مشاغل به صورت مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می‌شود که این موضوع در اجرایی شدن تعهدات دولت نیز تاثیر بسزایی دارد.

مومنی با بیان این‌که گاز سبب رونق اقتصادی و توسعه و آبادانی شهرها و روستاها می‌شود، اظهار کرد: ورود گاز به هر منطقه‌ای زمینه‌ساز توسعه بخش کشاورزی، دامداری، گلخانه‌ها، نانوایی‌ها، مراکز خدماتی و صنایع جدید است و بدون تردید باعث رشد و ایجاد رفاه در آن منطقه می‌شود. به عنوان مثال گازرسانی به خراسان رضوی از مهم‌ترین پروژه‌های گازرسانی اخیر بود، در این منطقه ظرفیت مناسبی برای راه‌اندازی کوره‌های آجرپزی وجود دارد و یا پایداری گازرسانی به مازندران فرصت مناسبی برای راه‌اندازی گلخانه‌ها و توسعه بخش کشاورزی است.

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز، حجم کل گاز مصرفی در سال 95 را حدود 191 میلیارد مترمکعب اعلام کرد و گفت: این رقم نشان‌دهنده صرفه‌جویی در سوخت مایع است که به جای سوختن به سوی صادرات هدایت شده است و موجب ارزآوری برای کشور و حفظ محیط زیست می‌شود.

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید