چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷

PetroEnergy Information Network

چهارشنبه / ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ / ۲۰:۰۹
سرویس : نفت
کد خبر : ۲۸۱۸۹۵
گزارشگر : ۶۹۱

کارمزد جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی افزایش یافت

کارمزد جایگاه‌های عرضه سی‌‌ان‌جی به ازای هر متر مکعب فروش در جایگاه‌ها تا سقف 400 ریال افزایش یافت.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، فاطمه کاهی، سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرد: براساس مصوبه هیئت مدیره، کارمزد جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی به ازای هر متر مکعب فروش در جایگاه تا سقف 400 ریال افزایش یافت.

وی گفت: با پیگیرهای انجام شده در شرکت ملی پالایش و پخش، شرکت ملی گاز و هماهنگی معاونت برنامه‌ریزی وزارت نفت و با موافقت وزیر نفت، موضوع افزایش کارمزد در کارگروهی متشکل از یک گروه تخصصی بررسی و پس از تائید معاونت ریاست جمهوری، مصوب شد. بر این اساس، قرار است کارمزد قابل پرداخت به جایگاه‌داران و بهره‌برداران جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی غیرخصوصی به ازای هر متر مکعب فروش 220 ریال و به جایگاه‌داران بخش‌خصوصی و جایگاه‌هایی که کارمزد ویژه می‌گیرند افزون بر مبلغ مذکور 180ریال اضافه‌تر پرداخت شود.

کاهی با بیان این‌که این مصوبه از ابتدای سال 96 قابل اجراست، در خصوص جایگاه‌داران بخش‌خصوصی گفت: در مسیر توسعه جایگاه‌های CNG در دو سال گذشته تعدادی جایگاه  CNG ازسوی بخش‌خصوصی سرمایه‌گذاری و احداث شد که طبق این مصوبه، برای حمایت از ورود بخش‌خصوصی به حوزه جایگاه‌داری، تاکنون 1200 تا 1400ریال کارمزد فروش برای هر متر مکعب فروش در جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی پرداخت شده است و این رقم با مصوبه فعلی تا 1600 تا 1800 برای این دسته از جایگاه‌داران خواهد رسید.

کاهی افزود: براساس این مصوبه، مبلغ 70 ریال از کارمزد یادشده مربوط به هزینه‌های فرآیند یکسان‌سازی و ارتقای سطح ایمنی جایگاه‌ها تا سطح یک برای همه جایگاه‌ها در نظر گرفته شده که پس از انجام فرآیند یادشده با تائید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، این مبلغ قابل پرداخت است.

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران اعلام کرد: امیدواریم با افزایش کارمزدها، جایگاه‌ها خدمات بهتری برای رضایتمندی مشتریان ارائه کنند.


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید