چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷

PetroEnergy Information Network

چهارشنبه / ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ / ۲۱:۲۷
سرویس : نفت
کد خبر : ۲۸۱۸۹۸
گزارشگر : ۶۹۱
واکنش کودریاشف به تاثیرپذیری قرارداد از نقض احتمالی برجام

زاروبژنفت پای ریسک‌های قراردادی ایستاده است

مدیرعامل شرکت زاروبژنفت روسیه گفت: یک قرارداد نفتی به‌طور طبیعی با ریسک‌هایی روبه‌روست؛ باید ریسک‌ها را پذیرفت و کار را با جدیت ادامه داد.

به گزارش خبرنگار شانا، سرگئی کودریاشف بعدازظهر امروز (چهارشنبه، 23 اسفند) درحاشیه آیین امضای قرارداد توسعه میدان‎های مشترک آبان و پایدار غرب، بین شرکت ملی نفت ایران و کنسرسیومی متشکل از شرکت زاروبژنفت روسیه و شرکت ایرانی دانا انرژی در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که موضع شما در برابر نقض احتمالی برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) چه خواهد بود، گفت: هر قراردادی ریسک‌های مختلفی از جمله سیاسی، قیمتی و... دارد؛ باید ریسک‌ها را پذیرفت و کار را با جدیت جلو برد.

وی افزود: امروز هیچ مزاحمی نداریم.

مدیرعامل شرکت زاروبژنفت روسیه درباره برنامه این شرکت در اجرای طرح توسعه 2 میدان آبان و پایدارغرب گفت: استفاده از پمپ‌های ESP و حفر چاه‌های جدید از جمله برنامه‌های ما برای افزایش تولید این میدان‌ها خواهد بود.

وی همکاری با شرکت ملی نفت ایران را مثبت ارزیابی و ابراز امیدواری کرد که این همکاری بیش از پیش ادامه یابد.

این قرارداد همکاری در چارچوب قراردادهای جدید نفتی، عصر امروز (چهارشنبه، ۲۳ اسفندماه) و با حضور وزیر نفت، بین علی کاردر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، سرگئی کودریاشف (Sergey I. KUDRYASHOV)، مدیرعامل شرکت زاروبژنفت روسیه و محمد ایروانی، مدیرعامل شرکت دانا انرژی امضا شد.

این قرارداد که با هدف بهبود ضریب بازیافت و افزایش تولید و بهره‌برداری از این دو میدان برای یک دوره ۱۰ ساله امضا شده، دستیابی به تولید روزانه حداکثر ۴۸ هزار بشکه نفت را هدفگذاری کرده است و برای مدت حداکثر ۱۰ سال دیگر نیز با توافق طرفین قابل تمدید خواهد بود.

سهم مشارکت شرکت زاروبژنفت روسیه در این قرارداد ۸۰ درصد و سهم شریک ایرانی ۲۰ درصد عنوان شده است.

 میدان مشترک آبان در ۳۸ کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران واقع شده و میدان پایدار غرب در ۱۵۰ کیلومتری شمال غرب اهواز و ۳۵ کیلومتری مرکز فرآورشی چشمه‌خوش در استان ایلام و مرز مشترک جمهوری اسلامی ایران و عراق قرار گرفته؛ میدان‌هایی که مجموع تولید کنونی نفت آنها بالغ بر ۳۶ هزار بشکه در روز است.

 
 

 


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید