چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷

PetroEnergy Information Network

سه شنبه / ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ / ۱۲:۲۰
سرویس : نفت
کد خبر : ۲۸۲۲۰۱
گزارشگر : ۶۹۱

خط لوله جدید زیردریایی سکوی ایلام 3 بهره‎برداری شد

عملیات هایدروتست و تحویل خط لوله جدید زیردریایی حدفاصل سکوهای ایلام 3 و ایلام در نخستین روزهای امسال به پایان رسید و خط لوله جدید از 18 فروردین ماه در مدار قرار گرفت.

به گزارش شانا به نقل از شرکت نفت فلات قاره ایران، حمیدرضا کریمی، مجری این پروژه گفت: خط لوله زیردریایی 14 اینچ حدفاصل سکوهای ایلام 3 و ایلام به دلیل رسوب‌گذاری و خوردگی در نواحی مختلف، از رده خارج شد و طراحی و نصب خط لوله جایگزین به همراه رایزر و اسپول‌های مربوط در دستور کار مدیریت مهندسی و ساختمان قرار گرفت.

وی افزود: پس از اجرای خط لوله زیردریایی جدید، با توجه به برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های انجام شده، پیش‌نیازهای عملیات هایدروتست قبل از تعطیلات نوروز مهیا و چهارم فروردین ماه امسال، خط یاد شده تست و تحویل همکاران منطقه سیری شد.

به گفته وی، انجام موفقیت‌آمیز همه مراحل پروژه (اعم از طراحی، تامین کالا، نصب و تست) با تلاش و پیگیری‌های عوامل اجرایی پیمانکار و گروه کارفرما، متشکل از کارشناسان واحد مجری، مهندسی و طراحی، خدمات فنی و مهندسی، نظارت مقیم و همکاری واحدهای بازرسی فنی، حفاظت فنی و مسئولان منطقه سیری و سکوی ایلام میسر شده است.

سکوی ایلام در منطقه عملیاتی سیری شرکت نفت فلات قاره ایران واقع شده  است.


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید