سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷

PetroEnergy Information Network

دوشنبه / ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۱۷:۴۸
سرویس : پتروشیمی
کد خبر : ۲۸۲۸۶۶
گزارشگر : ۶۹۱

بازدید معاون وزیر نفت از مجتمع پتروشیمی خارک و قول برای رفع موانع

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در بازدید از مجتمع پتروشیمی خارک، گفت: پتروشیمی خارک مقدمات طرح توسعه خود را اجرا کرده است و همه تلاش خود را به کار می‌گیریم تا با رفع موانع و مشکلات، طرح توسعه‌ای جدید هر چه سریع‌تر آغاز شود.

به گزارش شانا، سیدرضا نوروززاده که دیروز (یکشنبه 23 اردیبهشت) برای بازدید از طرح‌های در حال اجرا و مجتمع پتروشیمی خارک وارد این جزیره شد، از زمین‌های استحصالی طرح الفین، ام‌ئی‌جی (MEG) و اسکله مربوطه بازدید کرد‌ و در جریان آخرین تحولات در مسیر ساخت آنها قرار گرفت.

وی در ادامه به بازدید از طرح ان‌جی‌ال (NGL) خارک پرداخت و در طول مسیر از زمین‌های استحصالی متانول۲، مخازن این طرح و توربین‌های مربوطه بازدید کرد.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی سپس از تاسیسات شرکت پایانه‌های نفتی ایران و اسکله تی نیز بازدید کرد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به اجرای مجتمع پتروشیمی و دیگر طرح‌های در دست اجرا در این جزیره گفت: پتروشیمی خارک مقدمات طرح توسعه خود را اجرا کرده است و ما نیز همه تلاش خود را به کار می‌گیریم تا با رفع موانع و مشکلات، طرح توسعه‌ای جدید بتواند کار خود را هرچه سریع‌تر آغاز کند.

مسعود انصاری، معاون مجتمع پتروشیمی خارک نیز درباره آخرین پیشرفت‌های حاصل شده در طرح متانول دوم خارک گفت: پروژه متانول ۲ خارک که برای تقریبا ۴۵۰۰ تن در روز طراحی شده بود مراحل پایه (Basic) آن به اتمام رسیده است و هم‌اکنون مخازن متانول آن در مرحله پیش‌راه‌اندازی (pre-commiss) و راه‌اندازی (commissioning) قرار دارند‌.

وی افزود: همچنین نیروگاه ۷۵ مگاواتی این طرح که متشکل از سه توربین ۲۵ مگاواتی است، هم‌اکنون با شبکه برق کارخانه قدیم به طور کامل در سرویس قرار دارد.

انصاری ادامه داد: کمپرسورهای اصلی این واحد در حال حمل است و امیدواریم هیئت مدیره شرکت بتواند در حداقل زمان ممکن فاینانس مورد نیاز این طرح را تامین کند تا طرح یاد شده هر چه سریع‌تر به بهره‌برداری برسد.


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید