چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷

PetroEnergy Information Network

چهارشنبه / ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۲۰:۱۵
سرویس : نفت
کد خبر : ۲۸۲۹۱۱
گزارشگر : ۶۹۱
با اجرای قرارداد توسعه کرنج محقق می‌شود

تولید تجمعی 655 میلیون بشکه نفت در میدان کرنج طی 10 سال آینده

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: با امضا و اجرای قرارداد توسعه‌ای میدان کرنج در قالب الگوی قراردادی این شرکت، در مجموع 655 میلیون بشکه نفت طی 10 سال آینده در این میدان تولید می‌شود.

به گزارش خبرنگار شانا، بیژن عالی‌پور عصر امروز (چهارشنبه، 26 اردیبهشت‌ماه) در مراسم امضای موافقتنامه توسعه میدان کرنج با بیان این مطلب افرود: در صورتی که توسعه این میدان در دستور کار قرار نگیرد، تولید تجمعی میدان کرنج در 10 سال آینده 353 میلیون بشکه خواهد بود که در مقایسه با 655 میلیون بشکه مدنظر با فرآیند توسعه، بالغ بر 18 میلیارد دلار ارزآوری کمتری به همراه خواهد داشت.

وی تولید تجمعی کرنج طی 40 سال آینده را با اجرای قرارداد توسعه‌ای، حدود 2 میلیارد بشکه اعلام کرد.

عالی‎پور با بیان این‌که موافقتنامه امروز حداکثر ظرف 2 ماه آینده به قرارداد منتهی می‌شود، ادامه داد: شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب و کنسرسیوم پرگس درباره میزان سرمایه‌گذاری، اجزای طرح توسعه، میزان تزریق گاز و تولید نفت برای دوره 10 ساله به توافق رسیده‎اند.

وی اعتبار برآورد شده برای این پروژه را حدود 1.2 میلیارد دلار عنوان کرد.

به گفته عالی‌پور، شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در قالب الگوی قراردادی خود تاکنون 18 تفاهم‌نامه با شرکت‌های داخلی و خارجی برای میدان‌های شادگان، کرنج، رگ سفید و پارسی امضا کرده که اکنون کرنج به نتیجه رسیده است.

وی با بیان این‎که وزیر نفت فضای بازی را برای بهره‎مندی از روش‎های متنوع قراردادی متناسب با انواع میادین در صنعت نفت فراهم کرده‎اند، ادامه داد: شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب نیز از این فرصت برای پیشبرد اهداف توسعه‎ای در قالب مدل قراردادی این شرکت استفاده کرده است.

به گفته وی، طرح‎های این شرکت در 2 بخش طرح‎های عملیات‎‏محور و میدان‎محور تعریف و دنبال شده‌اند که در بخش عملیات‎محور، طرح‎هایی در قالب EPC و EPD اجرا خواهد شد.

شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب و کنسرسیوم پرگس (PERGAS) به منظور توسعه و پشتیبانی بهره‎برداری میدان نفتی کرنج در قالب الگوی قراردادی نفت‎خیز جنوب موافقت‎نامه همکاری (HOA) امضا کردند.
 پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید