دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷

PetroEnergy Information Network

گزارش

30 سالگی
پارس جنوبی از اکتشاف تا تولید
دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۹:۳۹
در اتاق تاریک معاملات نفت چه خبر است؟!
۱۰ ماه از خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم‌های نفتی علیه ایران و متعاقب آن سکوت وزیر نفت درباره آمار و ارقام نفتی ایران می‌گذرد؛ سکوتی که با هدف حفظ اطلاعات در پیش گرفته شده است، اما برخی از آن سوء تعبیر کارشکنی در راه فروش نفت را مطرح و اعلام کرده‌اند که وزارت نفت به کارشکنی در راه فروش شفاف نفت متهم است.
یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰
ماهیگیرانی که مهندس شدند
روایت «مشعل» از تاثیر ورود صنعت پتروشیمی به شهرستان دیر
شهرستان دیر که تا همین اواخر، عنوان بزرگ‌ترین بندر صیادی کشور را در اختیار داشت، حالا بزرگ‌ترین مجتمع پتروشیمی متانول جهان را به خود می‌بیند. نقطه‌ای از جنوب ایران که تاکنون ردی از صنعت در آن نبوده و با ورود آن، سبک جدیدی از زندگی، کسب‌وکار، فرهنگ و اجتماعات جدید در آن در حال رقم خوردن است.
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۶
گاز و نان بلوط
کهگیلویه و بویراحمد گازرسانی می‌شود تا آرد بلوط‌های جنگلی که با آب رودخانه خمیر شده‌اند، به جای سینی داغ‌شده روی آتش هیزم‌ها، روی اجاق گاز به نان تبدیل شوند. گاز می‌آید تا چهره زندگی مردم، زیباتر شود.
دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۹:۵۱
زمزمه‌های سهم‌خواهی منتقدان از صنعت نفت
ایران‎ بار دیگر طعم تلخ تحریم‎ها را در کام خود حس کرد؛‌ طعم تلخی که بسیاری از دست‎اندرکاران عالی‎رتبه دولت در دوره نخست تحریم‎ها از آن به‌مثابه فرصتی دوباره برای حیات و تجدید قوای صنایع و اقتصاد کشورمان یاد می‎کردند؛ رؤیایی که البته هیچ‌گاه نتوانست صورت واقعیت به خود بگیرد.
شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۷
مشتریان بالقوه نفت ایران افزایش یافته است
معاون وزیر نفت در امور بین‌الملل و بازرگانی:
شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۵
چگونه ورق اوپک در 2018 برگشت؟
ناگفته‌هایی از نشست‌های اوپک
چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۷
توسعه فاز 11 پارس‌ جنوبی، چشم‌انتظار راهکار منتقدان دولت
اکنون زمان آن فرا رسیده تا منتقدانی که با کارشکنی‌های مختلف سبب فرصت‌سوزی و اجرایی نشدن قراردادهای جدید نفتی و جذب سرمایه‌های خارجی شدند، به وعده‌ها و شعارهای خود عمل کنند.
یکشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰
انتقال سالانه 45 میلیارد لیتر نفت و فرآورده از بزرگ‌ترین ترمینال نفتی خاورمیانه
گزارشی از خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه تهران
خطوط لوله و مخابرات نفت تهران با 6 خط ورودی و 13 خط خروجی، بزرگ‌ترین ترمینال نفتی کشور و خاورمیانه است که انتقال سالانه 45 میلیارد لیتر نفت و انواع فرآورده به نیمه شمالی کشور را به‌عهده دارد.
چهارشنبه ۰۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۶
انتقال نفت و فرآورده از دل کوه‌های گنو (2)
گزارشی از خطوط لوله‌ومخابرات نفت منطقه خلیج‌فارس
خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه خلیج‌فارس بیش از ۵۰ درصد فرآورده‌های نفتی کشور را از حاشیه آب‌های گرم خلیج‌فارس و مناطق کوهستانی استان هرمزگان به سمت مرکز کشور منتقل می‌کند.
یکشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۷ - ۸:۴۶
صفحه ۱ از ۵ ۲ ۳ ۴ ۵ بعدی »