دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷

PetroEnergy Information Network

گزارش

نفت، آب، زندگی
آبرسانی نفت‌وگاز کارون به روستاهای اهواز
روستای «روزنه» از توابع اهواز، هفته گذشته با آبرسانی شرکت بهره‌برداری نفت‌وگاز کارون، حیاتی دیگر یافت.
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۶
حرف ایران؛ تصمیم اوپک
پایان شیرین برای نشست سخت و نفس‌گیر
«صد و هفتاد و چهارمین کنفرانس اوپک تصمیم گرفت که کشورهای عضو این سازمان تلاش خود را برای رسیدن به سقف پایبندی 100 درصد که در ماه مه به 152 درصد رسیده بود برای 12 عضو از یکم ژوئیه تا پایان دوره قطعنامه یادشده به کارگیرند» چندین و چند بار باید این بخش از بیانیه اوپک را خواند.
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۱
دیدار با تک‌رقمی‌های کلاس‌های تقویتی نفت
گزارش شانا از رویکرد حمایتی نفت برای گسترش آموزش در مناطق نفتخیز
حرف از جبران بسیاری از کاستی‌ها برای نسل جدید است؛ نسلی که امید کمی برای ماندگار شدن و مهاجرت نکردن‌شان از محروم‌ترین نقاط کشور باقی مانده است. کودکان و نوجوانانی که می‌توان آنان را به ماندن و رشد کردن در زمین مادری خودشان امیدوار کرد و فاصله پایتخت تا دورترین نقاط از مرکز را با اندکی از شاخص‌های رفاه کم کرد.
سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰
ستاره‌ای بدرخشید و ماه مجلس شد
ستاره خلیج‌فارس که ابرهای بی‌تدبیری سال‌ها مانع درخشش آن در آسمان صنعت نفت ایران بود، با تدبیر و امید، راه درخشیدن را به سرعت پیمود و اینک حاصل این درخشش با خودکفایی در تولید بنزین تماشایی و غرورآفرین است. آنان که عزم خود را برای تابش این ستاره جزم کردند، از یاد خوش مردم نخواهند رفت.
سه شنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۸
بذل و بخشش از جیب چه کسانی؟!
خروج آمریکا از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و ابهام در ماندن ایران در این توافق بین‌المللی، واکنش‌های متعدد داخلی و جهانی را در پی داشت؛ برخی این حرکت دونالد ترامپ را تقبیح کردند و برخی تشویق. برخی داخلی‌ها اما تلاش کردند با زیر سوال بردن دستاوردهای برجام، تحریم‌هایی را که از آن به‌عنوان «کاغذ پاره» یاد می‌کردند، بی اثر نشان دهند.
دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۹
تنور صادرات گاز ایران گرم است
همگام با توسعه شبکه گازرسانی داخلی
داشتن بزرگ‌ترین منابع گازی جهان کافی نیست، صعود به قله صادرات گاز هدفی است که هیچ‌گاه نباید از آن غافل شد. پیمودن پله‌های رشد در تجارت جهانی گاز نیازمند آن است که صادرات گاز ایران رنگ خاموشی نبیند و پرتکاپو به راه خود ادامه دهد. مشعل راه صادرات گاز ایران روشن است و مقاصد، معلوم. این راه هم به تدبیر نیاز دارد هم به امید.
سه شنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۹
کهاب، طرحی ملی با نگاه زیست محیطی
«کهاب» از جمله طرح‌هایی است که همانند حذف سوخت‌های میان‌تقطیر از چرخه نیروگاهی، هدفی چندمنظوره را دنبال می‌کند و مهم‌ترین آن در کنار جلوگیری از اتلاف بنزین، بهبود و سالم‌سازی محیط زیست است.
یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۹
دوراندیشی وزارت نفت به ثمر نشست
حمایت از ایجاد شرکت‌های اکتشاف و تولید ایرانی با هدف انتقال و توسعه فناوری یکی از اهداف وزارت نفت در چند سال اخیر بوده است؛ هدفی که به نظر می‌رسد در آخرین روزهای سال گذشته با امضای قرارداد برای توسعه و بهره‌برداری میادین نفتی سپهر و جفیر با یک شرکت خارجی کمی به ثمر رسید.
دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۶
کارنامه صنعت نفت در سال 96
صنعت نفت ایران در سالی که گذشت روزهای پر فراز و نشیبی را تجربه کرد. از امضای قراردادهای توسعه میدان‌های نفتی و افزایش سطح تولید تا رایزنی‎های دیپلماتیک برای ارتقای جایگاه نفت ایران در مجامع بین المللی. از ​شکسته شدن رکورد انتقال گاز در کشور تا راه اندازی فاز‌های نخست و دوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس. از روزهای خوشی که در تاریخ صنعت نفت رقم خورد تا روزهای تلخی که شاهد حوادث آتش‌سوزی در پالایشگاه تهران، فوران و آتش‌سوزی چاه 147 رگ سفید و غرق شدن نفتکش سانچی در آب‌های چین بودیم.
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۹
صفحه ۱ از ۵ ۲ ۳ ۴ ۵ بعدی »