دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷

PetroEnergy Information Network

گزارش

مشارکت صنعت نفت در اجرای طرح آب‎رسانی به نخلستان‌های شادگان
شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب برای تسهیل در اجرای پروژه‎های عام‎المنفعه بر لزوم همکاری با سازمان‎های دیگر تاکید داشته که در این میان، بهره‎برداری از فاز نخست طرح آب‎رسانی به نخلستان‎های شادگان از جمله این پروژه‎هاست.
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۵
زمستان 86 تکرار نمی‌شود
زمستان 86، خاطره تلخی است که دیگر تکرار نخواهد شد. تهدیدی که به فرصت بدل شد و حالا در قالب 38 هزار کیلومتر خط انتقال گاز رخ می‌نماید. از پارسال تا امسال و هر سال دیگر، ایران بر توان جوانان خود تکیه زده تا خانه‌های مردمانش گرم بماند؛ بی قطع گاز، بی منت.
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۷
عربستان، روسیه و تحریم نفت ایران
دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۶
توسعه پارس جنوبی به ایستگاه آخر رسید
یک روز و نصفی در بوشهر و عسلویه
چهارشنبه و پنجشنبه‌ای که گذشت عسلویه بودم؛ هوا گرم و شرجی بود کارگران اما سخت مشغول کار بودند. طبق برنامه، همه فازهای پارس جنوبی به جز فاز 11حداکثر تا پایان سال آینده به بهره‌برداری می‌رسند. پارس جنوبی روزهای پرکاری را می‌گذراند. یک روز و نصفی در بوشهر و عسلویه را می‌توان در چند دقیقه خواند.
دوشنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۷
گزارشی از کم و کیف چرخه سوخت در منطقه کردستان
سوخت‌رسانی با توجه به شرایط جغرافیایی و اقلیمی در هر منطقه، ماهیتی متفاوت دارد؛ به‌ویژه آن که این مناطق مرز مشترکی هم با کشورهای همسایه داشته باشند. کردستان، از جمله استان‌هایی است که هم به لحاظ جغرافیایی و اقلیم و هم به دلیل مرز مشترک با عراق، موقعیتی ویژه دارد.
دوشنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۷
برادرم بوتفلیقه!
فردا قرار است اوپک از فردی قدرانی کند که به عنوان یکی از نمادهای مبارزه با استمعار خارجی شناخته می‌شود. از شخصی که در عین حال توانسته بود وحدت را برای کشور خود به ارمغان بیاورد.
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۸
خراسان؛ از گاز تا عود و اسپند و محرم
خراسان که اکنون به سه استان خراسان شمالی، رضوی و جنوبی تقسیم شده، با مرکزیت معنوی شهر مشهد، بخش شرق و شمال‌شرق کشور را با سه شرکت گاز استانی، منطقه 4 انتقال گاز و پالایشگاه گاز شهید هاشمی‌نژاد در بر گرفته است که این مراکز مهم صنعت گاز، درسال‌های اخیر با همکاری هم توانسته‌اند تولید، انتقال و گازرسانی پایدار را برای مردم به ارمغان آورند.
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۷
گاز در چهار فصلی که گذشت
گاز، سال‌های طولانی است که در میان خانواده‌ها، صنعتکاران و همه اقشار جامعه جا خوش کرده و همراه بهار و تابستان و یار پاییز و زمستان مردم شده است. هفته دولت، وقت خوشی است تا اقدام‌های شرکت ملی گاز را در چهار فصلی که گذشت مرور کنیم.
یکشنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۸
گذار مقتدرانه صنعت پتروشیمی از پیچ تهدیدها
طرفدار تحریم نیستیم
بیراه نیست اگر صنعت پتروشیمی را یکی از موفق‌ترین صنایع پس از پیروزی انقلاب بدانیم که به میزانی در بازارهای دنیا حرف‌ برای گفتن دارد که نوک تحریم‌ها هم آن را نشانه رفته تا از اثرگذاری‌ خود در اقتصاد کشور بکاهد.
شنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۷
تحریم‌های ضد ایرانی امنیت انرژی آمریکا را به چالش می‌کشد
نشریه فارن پالسی در یادداشتی به قلم جان هانا، تناقض تحریم‌های ضد ایرانی ترامپ با شعار «نخست آمریکا» و امنیت انرژی ایالات متحده را بررسی کرد. مشروح این یادداشت در ادامه می‌آید.
یکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۷
صفحه ۱ از ۵ ۲ ۳ ۴ ۵ بعدی »