یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷

PetroEnergy Information Network

گزارش

برادرم بوتفلیقه!
فردا قرار است اوپک از فردی قدرانی کند که به عنوان یکی از نمادهای مبارزه با استمعار خارجی شناخته می‌شود. از شخصی که در عین حال توانسته بود وحدت را برای کشور خود به ارمغان بیاورد.
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۸
خراسان؛ از گاز تا عود و اسپند و محرم
خراسان که اکنون به سه استان خراسان شمالی، رضوی و جنوبی تقسیم شده، با مرکزیت معنوی شهر مشهد، بخش شرق و شمال‌شرق کشور را با سه شرکت گاز استانی، منطقه 4 انتقال گاز و پالایشگاه گاز شهید هاشمی‌نژاد در بر گرفته است که این مراکز مهم صنعت گاز، درسال‌های اخیر با همکاری هم توانسته‌اند تولید، انتقال و گازرسانی پایدار را برای مردم به ارمغان آورند.
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۷
گاز در چهار فصلی که گذشت
گاز، سال‌های طولانی است که در میان خانواده‌ها، صنعتکاران و همه اقشار جامعه جا خوش کرده و همراه بهار و تابستان و یار پاییز و زمستان مردم شده است. هفته دولت، وقت خوشی است تا اقدام‌های شرکت ملی گاز را در چهار فصلی که گذشت مرور کنیم.
یکشنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۸
گذار مقتدرانه صنعت پتروشیمی از پیچ تهدیدها
طرفدار تحریم نیستیم
بیراه نیست اگر صنعت پتروشیمی را یکی از موفق‌ترین صنایع پس از پیروزی انقلاب بدانیم که به میزانی در بازارهای دنیا حرف‌ برای گفتن دارد که نوک تحریم‌ها هم آن را نشانه رفته تا از اثرگذاری‌ خود در اقتصاد کشور بکاهد.
شنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۷
تحریم‌های ضد ایرانی امنیت انرژی آمریکا را به چالش می‌کشد
نشریه فارن پالسی در یادداشتی به قلم جان هانا، تناقض تحریم‌های ضد ایرانی ترامپ با شعار «نخست آمریکا» و امنیت انرژی ایالات متحده را بررسی کرد. مشروح این یادداشت در ادامه می‌آید.
یکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۷
برنامه و بودجه‎ای‎ها؛ مهمان نفت در غرب کارون
نمایندگان سازمان برنامه و بودجه، روز چهارشنبه (27 تیرماه) از مناطق عملیاتی غرب کارون بازدید کردند و از نزدیک در جریان فرآیندهای کاری نفت در این حوزه قرار گرفتند.
دوشنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۹
تلمبه‌خانه‌ای که زندگی آورد
انگورها هنوز غوره‌اند و لیموها آبدار نشده‌اند. دمای هوا در میانه روز به پایین‌تر از 40 درجه نمی‌آید و سایه‌ها پناهی کوتاه برای فرار از آفتاب‌اند، اما مردانی هستند که زیر همین آفتاب و در همین گرما از چندی پیش و همین حالا مشغول کندن دیواره‌های جاده‌ای در مسیر شیراز هستند، جاده‌ای که با شیب‌های خطرناکش جان مردم را به خطر می‌اندازد.
دوشنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۶
نفت‌شهر؛ شهر خورشید و نفت
نفت‌شهر، شهری با هوای خشک و سوزان، خالی از ساکنان اما میزبان مین‌های باقیمانده از جنگ است. خانواده‌ای از مردان نفت و گاز و ارتش در کنار هم سرو قامت و هوشیار ایستاده‌اند تا نه خطری کشور را تهدید کند، نه خللی در تولید و انتقال نفت میدان مشترک به وجود آید. نفت و نفت‌شهر و خورشید، اینجا بسیار به هم نزدیک هستند.
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۴
نفت، آب، زندگی
آبرسانی نفت‌وگاز کارون به روستاهای اهواز
روستای «روزنه» از توابع اهواز، هفته گذشته با آبرسانی شرکت بهره‌برداری نفت‌وگاز کارون، حیاتی دیگر یافت.
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۶
حرف ایران؛ تصمیم اوپک
پایان شیرین برای نشست سخت و نفس‌گیر
«صد و هفتاد و چهارمین کنفرانس اوپک تصمیم گرفت که کشورهای عضو این سازمان تلاش خود را برای رسیدن به سقف پایبندی 100 درصد که در ماه مه به 152 درصد رسیده بود برای 12 عضو از یکم ژوئیه تا پایان دوره قطعنامه یادشده به کارگیرند» چندین و چند بار باید این بخش از بیانیه اوپک را خواند.
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۱
صفحه ۱ از ۵ ۲ ۳ ۴ ۵ بعدی »