شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶

PetroEnergy Information Network

گزارش

ابوذر؛ بزرگ‌ترین مجتمع نفتی دریایی ایران
از پایانه خارک تا سکوی AB ابوذر با شناور نزدیک به سه ساعت فاصله است؛ مجتمع نفتی ابوذر که در 76 کیلومتری غرب جزیره خارک قرار دارد شامل سه سکوی اصلی بهره‌برداری AA، AB و AC است.
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۱
زمانی برای خداحافظی با سوخت‌های فسیلی
خودروهای هیبریدی؛ خوب یا بد؟
نتایج یک پژوهش اقتصادی درباره خودروهای هیبریدی نشان داد با شبیه‌سازی کارکرد موتورهای هیبریدی در مسیرهای شهری کشورهای مختلف، مقدار صرفه‌جویی در مصرف سوخت موتورهای هیبریدی در هند 48 درصد و در چین 55 درصد است، حال آن که صرفه‌جویی سوخت این موتورها در ایالات متحده فقط 40 درصد می‌شود.
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۷
تازه‌ترین دورنمای انرژی بی‌پی
دورنمای انرژی بی‌پی،که به تازگی منتشر شده، نیروهای شکل‌دهنده به تحول انرژی جهان تا سال 2040 میلادی و ابهام‌های اصلی مربوط به این تحول را واکاوی می‌کند. این گزارش نشان می‌دهد که چگونه رونق اقتصاد جهانی موجب افزایش تقاضای انرژی می‌شود و در دهه‌های آینده منابع گوناگون انرژی از جمله نفت، گاز، ذغال سنگ و انرژی‌های تجدیدپذیر، این تقاضا را تأمین می‌کنند.
یکشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۲
گزارش هشتمین همایش سازمان‌های بین‌المللی انرژی
رهبران انرژی جهان در هشتمین همایش مجمع بین‌المللی انرژی، آژانس بین‌المللی انرژی و اوپک، آینده انرژی جهان را ارزیابی کردند.
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۹:۴۱
فروغ گاز در دیار شاهنامه
روشن‌شدن مشعل گاز در سیستان‌ و بلوچستان، دیار افسانه‌های کهن ایرانی، نوری از امید در دل مردمان این خطه است تا عزم‌شان را جزم کنند و چرخ‌های صنعت را در سرزمین‌شان به حرکت درآورند.
دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۳
مرور چهار فصل نفت
به بهانه سی‌ونهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی
شرکت ملی نفت ایران در 10 ماه و 21 روز گذشته، به مدد تلاش بی‌وقفه کارکنان تلاشگر و غیرتمند خود، رویدادهای مبارک بسیاری را تجربه کرده و عملکرد خوبی را در بخش‌های مختلف شاهد بوده است؛ از افزایش تولید و صادرات نفت خام تا افزایش تولید گاز؛ از همگامی با قطر در پارس جنوبی تا پیشتازی نسبت به عراق در غرب کارون؛ از امضای نخستین قرارداد جدید نفتی تا امضای قرارداد بزرگ ساخت کالای صنعت نفت.
شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۵
مروری بر بازار جهانی نفت و بازار فرآورده‌های نفتی در آسیا
در نخستین ماه سال 2018 میلادی قیمت نفت رشد داشت، اما فرآورده‌های نفتی داستان متفاوتی را تجربه کردند.
شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۴
خدمت ماندگار صنعت نفت در شهرستان مُهر
کلنگ احداث مجموعه ورزشی بانوان در شهرستان مُهر به زمین زده شد تا حداکثر دو سال آینده این مجموعه چند منظوره برای مردم شهرستان مُهر و مناطق همجوار آن آماده شود.
شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۲
شکوفایی صنعت پتروشیمی در دولت تدبیر و امید
توسعه صنعت پتروشیمی کشور با تدابیر دولت یازدهم، این صنعت را شکوفاتر کرد.
چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۵
صفحه ۱ از ۸ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ بعدی »