چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷

PetroEnergy Information Network

گزارش

کهاب، طرحی ملی با نگاه زیست محیطی
«کهاب» از جمله طرح‌هایی است که همانند حذف سوخت‌های میان‌تقطیر از چرخه نیروگاهی، هدفی چندمنظوره را دنبال می‌کند و مهم‌ترین آن در کنار جلوگیری از اتلاف بنزین، بهبود و سالم‌سازی محیط زیست است.
یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۹
دوراندیشی وزارت نفت به ثمر نشست
حمایت از ایجاد شرکت‌های اکتشاف و تولید ایرانی با هدف انتقال و توسعه فناوری یکی از اهداف وزارت نفت در چند سال اخیر بوده است؛ هدفی که به نظر می‌رسد در آخرین روزهای سال گذشته با امضای قرارداد برای توسعه و بهره‌برداری میادین نفتی سپهر و جفیر با یک شرکت خارجی کمی به ثمر رسید.
دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۶
کارنامه صنعت نفت در سال 96
صنعت نفت ایران در سالی که گذشت روزهای پر فراز و نشیبی را تجربه کرد. از امضای قراردادهای توسعه میدان‌های نفتی و افزایش سطح تولید تا رایزنی‎های دیپلماتیک برای ارتقای جایگاه نفت ایران در مجامع بین المللی. از ​شکسته شدن رکورد انتقال گاز در کشور تا راه اندازی فاز‌های نخست و دوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس. از روزهای خوشی که در تاریخ صنعت نفت رقم خورد تا روزهای تلخی که شاهد حوادث آتش‌سوزی در پالایشگاه تهران، فوران و آتش‌سوزی چاه 147 رگ سفید و غرق شدن نفتکش سانچی در آب‌های چین بودیم.
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۹
ابوذر؛ بزرگ‌ترین مجتمع نفتی دریایی ایران
از پایانه خارک تا سکوی AB ابوذر با شناور نزدیک به سه ساعت فاصله است؛ مجتمع نفتی ابوذر که در 76 کیلومتری غرب جزیره خارک قرار دارد شامل سه سکوی اصلی بهره‌برداری AA، AB و AC است.
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۱
زمانی برای خداحافظی با سوخت‌های فسیلی
خودروهای هیبریدی؛ خوب یا بد؟
نتایج یک پژوهش اقتصادی درباره خودروهای هیبریدی نشان داد با شبیه‌سازی کارکرد موتورهای هیبریدی در مسیرهای شهری کشورهای مختلف، مقدار صرفه‌جویی در مصرف سوخت موتورهای هیبریدی در هند 48 درصد و در چین 55 درصد است، حال آن که صرفه‌جویی سوخت این موتورها در ایالات متحده فقط 40 درصد می‌شود.
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۷
تازه‌ترین دورنمای انرژی بی‌پی
دورنمای انرژی بی‌پی،که به تازگی منتشر شده، نیروهای شکل‌دهنده به تحول انرژی جهان تا سال 2040 میلادی و ابهام‌های اصلی مربوط به این تحول را واکاوی می‌کند. این گزارش نشان می‌دهد که چگونه رونق اقتصاد جهانی موجب افزایش تقاضای انرژی می‌شود و در دهه‌های آینده منابع گوناگون انرژی از جمله نفت، گاز، ذغال سنگ و انرژی‌های تجدیدپذیر، این تقاضا را تأمین می‌کنند.
یکشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۲
گزارش هشتمین همایش سازمان‌های بین‌المللی انرژی
رهبران انرژی جهان در هشتمین همایش مجمع بین‌المللی انرژی، آژانس بین‌المللی انرژی و اوپک، آینده انرژی جهان را ارزیابی کردند.
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۹:۴۱
فروغ گاز در دیار شاهنامه
روشن‌شدن مشعل گاز در سیستان‌ و بلوچستان، دیار افسانه‌های کهن ایرانی، نوری از امید در دل مردمان این خطه است تا عزم‌شان را جزم کنند و چرخ‌های صنعت را در سرزمین‌شان به حرکت درآورند.
دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۳
مرور چهار فصل نفت
به بهانه سی‌ونهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی
شرکت ملی نفت ایران در 10 ماه و 21 روز گذشته، به مدد تلاش بی‌وقفه کارکنان تلاشگر و غیرتمند خود، رویدادهای مبارک بسیاری را تجربه کرده و عملکرد خوبی را در بخش‌های مختلف شاهد بوده است؛ از افزایش تولید و صادرات نفت خام تا افزایش تولید گاز؛ از همگامی با قطر در پارس جنوبی تا پیشتازی نسبت به عراق در غرب کارون؛ از امضای نخستین قرارداد جدید نفتی تا امضای قرارداد بزرگ ساخت کالای صنعت نفت.
شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۵
صفحه ۱ از ۸ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ بعدی »